Ako vybrať prenosný reproduktor? → 8x ✔️ +TOP 2024 ❤️ najlepšie reproduktory

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Ako vybrať prenosný reproduktor
Rady a tipy ako vybrať prenosný reproduktor
Prenosné produktory vyberáme na základe viacerých kritérií, parametrov a požiadaviek. Ako pri iných produktoch, aj tu nás okrem rozhodujúcich parametrov, kvality prevedenia a ďalších apektov výberu bude zaujímať aj cena zariadenia. Aby ste sa lepšie vedeli zorientovať na dnešnom trhu, v jednotlivých modeloch, ich parametroch a správne sa rozhodli pri kúpe, radíme v článku nižšie, ako vybrať prenosný reproduktor, respektíve bluetooth reproduktor.

Prenosný reproduktor je zjedodušene povedané reproduktor, ktorý je možné vziať kamkoľvek so sebou. Vy vďaka tomu tak môžete si dopriať skutočný hudobný pôžitok nech ste kdekoľvek. Výkonný reproduktor, ktorý je ihneď pripravený na použitie tak môžete mať vždy so sebou. Využijete ho ako na hudbu, tak pri sledovaní filmov, či videí skrz rôzne zariadenia, ako sú MP3 prehrávače, mobilné telefóny, tablety, notebooky a ďalšie zariadenia. Napájaný je pomocou vlastného zdroja, ktorý je súčasť prenosného reproduktora.

Top hodnotenie

 Vyberáme najlepšie prenosné reproduktory roku 2024 

Spravili sme test v podobe porovnania desiatok obľúbených prenosných reproduktorov a zostavili náš výber najlepších modelov

Kliknite a pozrite naše záverečné zhrnutie najlepších prenosných reproduktorov ⏬

Ak ide o prenosný reproduktor, často sa jedná o zariadenie s reproduktorom, ktoré obsahuje nabíjateľnú vstavanú batériu alebo jeho batérie je možné vymeniť. Pre svoj chod nepotrebujú zdroj napájania, ktorý je potrebné pripojiť do elektrickej siete, aby ho bolo možné používať. Ak áno, tak najčastejšie len pre dobitie osiahnutej vstavanej batérie.

☑️ Bluetooth prenosný reproduktor

Ak začneme uvažovať nad výberom, tak prenosný reproduktor je bluetooth reproduktor, čo už sú synonymami ich označenia, no tomuto označeniu zodpovedá aj káblové prepojenie k repdoruktory, ktorý je prenosný – ten sa dá definovať ako reproduktor, ktorý je napajány batériou. Ak ide o prepojenie, nejedná sa len o estetickú záležitosť ale i o praktickú. Ak chcete káblové riešenie, vyberte si samonavíjacie alebo dobre ohybné a rýchlo stáčateľné.

Ako kábel, tak aj bezrôtové riešenia majú svoje výhody a nevýhody. Lepšou variantou sa môže zdať siahnuť po bedzrôtovom pripojení (Wireless) – pripojení najčastejšie pomocou Bluetooth, čo má v dnešnej dobe takmer každý mobilný telefón, tablet či notebook. Je tomu však naozaj tak? Dnes už prenosný reproduktor je synomum pre bluetooth reproduktor.

‎☑️ Výhody prenosného reproduktoru

Výhody pre prenosný reproduktor sú hlavne v mobilite a komforte používania. Je ho možné vziať kamkoľvek so sebou a dopriať si tak zvuk, ako z menších domácich reproduktor alebo porovnateľný s hlasitosťou televízora. Parametre a výkon jednotlivých modelov sa mozrejme líši zariadenie od zariadenia.

 • Kamkoľvek so sebou – tento typ reproduktoru si môžete zobrať kamkoľvek so sebou a je ihneď pripravený k prenosu
 • Dlhá výdrž batérie – aj menšie reproduktory môžu dosahovať vysokú výdržu baterérie pri ich prevádzke
 • Zvýšená odolnosť – mnoho výrobcov poskytuje pre svoje zariadenia zvýšené triedy ochrany a odolnosti voči špine a vode
 • Funkcia externej batérie (power bank) – vďaka tomu reproduktor môže slúžiť aj ako externá batéria na nabíjanie
Náš tip: Ak hľadáte spoločníka na cesty, odporúčame funkciu externej batérie (power bank), vďaka čomu poslúži aj ako záložný zdroj pre mobil alebo tablet.

Presné hodnoty, hlasitosť a ďalšie parametre sa môžu líšiť podľa konkrétneho typu a modelu bezdrôtového reproduktoru. Tomu sú často priamo úmerné aj rozmery, výdrž batérie a cena. To však nemusí byť pravidlom, preto sme sa rozhodli pozrieť na výber prenosných reproduktorov bližšie.

 Na aký účel hľadáte reproduktor? 

Prenosné reproduktory, ako aj klasické reproduktory, môžete využívať na počúvanie hudby, filmov, seriálov, hrám alebo iba na prácu s notebookom alebo môžete ho mať aj/alebo k mobilu, tabletu, či inému zariadeniu. Pri zostave 5.1, ktorá pozostáva z dvoch predných, dvoch zadných, jedného stredného dialógového reproduktora a samozrejme subwoofer. Zostava s označením 2.0. a 2.1., čo je jeden subwoofer a dva satelity, môže byť ideálna taktiež. Navzájom sa odlišujú sa vo veľkosti a produkcii zvukov. Malé prenosné reproduktory môžu takéto prevedenia napodobňovať.

 • Prevažne na doma/do práce – tu môžu postačovať aj tie, ktoré majú menšie kapacity batérie a výkonu
 • Kamkoľvek so sebou – zvoľte skôr prevedenia, ktoré majú väčší výkon a batériu, na druhej strane by ste možno však uvítali menšie rozmery alebo kombináciu všetkých týchto preferencií
Najlepšie prenosné reproduktory
Praktický popruh určite oceníte pri prenášaní reproduktora

 Aký výkon reproduktora zvoliť? 

Výkon je jedným z dôležitých ukazovateľov a parametrov reproduktora. Čím ďalej od neho budete a chcete z neho dostatočne dobre počuť zvuk, tým väčší výkon by mal reproduktor dosahovať. Výkon je udávaný vo Wattoch. Čím väčší výkon dosahujú, o to väčšiu plochu zvukom dokážu pokryť. Údaj RMS udáva pod akým výkonom sú reproduktory schopné neustále pracovať. Peak Power predstavuje maximálnu špičku teda, čo všetko dané reproduktory znesú.

 • S výkonom do 10 W – jedná sa o najlacnejšie modely, ktoré sú často menších rozmerov, no ich výkon je pomerne malý
 • Výkon od 10 do 30 W – o niečo rozmernejšie prenosné reproduktory, ktoré majú vyšší výkon v pomere s priateľnou cenou
 • Od 30 W vyššie – modely s maximálnym výkonom, často väčšie zariadenia s najvyššími cenami za jednotlivé prevedenia
Náš tip: Investujte do výkonnejšieho modelu pre vyššiu hlasitosť reproduktora.

 Aké vybrať ovládanie? 

Ovládanie reproduktora Dajte prednosť reproduktorom s gombíkmi vpredu. Mnoho reproduktorov môžete ovládať z notebooku
Zvuková karta Použite kvalitnú zvukovú kartu, ktorá využije naplno potenciál reproduktorov.

 • Ovládanie na reproduktore – priamo reproduktor obsahuje základné alebo aj rozsihlejšie ovládacie prvky
 • Ovládanie na externom zariadení – napríklad na mobile alebo tablete, z ktorého sú prehrávané prenášané zvuky
 • Kombinované ovládanie – tu sú kombinované tlačidlá na reproduktore a možnosť ovládadania cez externé zariadenie

 ☑️ Ktoré parametre zvoliť? 

Parametre pri výbere presnosného bluetooth reproduktora sú dôležité pre správny výber vášho nového zariadenia. S ohľadom na možnosti na trhu a cenu zariadení, nižšie uvádzame prehľad parametrov prenosných reproduktorov a parametrov, ktoré odporúčame pri ich výbere sledovať a rozhodne neprehliadnuť.

Výkon (W)
Výkon udáva, ako dobre (ako hlasno a do akého priestoru) dokáže reproduktor pokryť zvukom. Vo všeobecnoti môžeme uviesť, že čím vyšší výkon prenosný bluetooth reproduktor poskytuje, o to lepšie je okolité prostredie pokryté zvukom z tohto reproduktora. Ak chcete poradiť, aký výkon zvoliť, o výkone sme sa už v tomto článku rozpísali vyššie, rozhodne sa na to pozrite bližšie.

Odolné bluetooth reproduktory
Kvalitnejšie modely lepšie odolávajú vode

Zvýšená ocharana
Výrobcovia často myslia aj na skutočný svet a preto svoje zariadenia vybavujú zvýšenou schopnosťou odolávať nečistotám a vode. Odolnosť voči dažďu a vlhkosti popisuje parameter IPX, ten sa môže líšiť podľa rôzneho stupňa a konkrétnej ochrany zariadenia. Nižšie ich preto rozpisujeme konkrétnejšie.

Označenie Špecifikácia zvýšenej odolnosti
IPX1 odolnosť proti striekajúcej vode a dažďu po dobu 10 minút
IPX2 odolnosť proti striekajúcej vode a dažďu po dobu 10 minút + proti padajúcej vode pri sklone 15 stupňov
IPX3 odolnosť proti poprskaniu
IPX4 odolnosť proti pokropeniu až 10 l/min po dobu 5 minút
IPX5 odolnosť proti striekajúcej vode po dobu 3 minút na vzdialenosť 3 m
IPX6 odolnosť proti silnému prúdu striekajúcej vody po dobu 3 minút na vzdialenosť 3 m
IPX7 odolnosť proti krátkodobému ponoreniu do vody až 1 m na maximálne 5 sekúnd
IPX8 odolnosť proti nepretržitému ponoreniu do hĺbky až 5 m po dobu az jednej hodiny
Náš tip: Zvýšená ochrana môže výrazne predĺžiť životnosť reproduktora, myslite na to pri výbere.

Kvalita spracovania
Tu môže pomôcť to, že siahnete len po výrobku od overeného výrobcu alebo dáte na odporúčania konkrétnych prenosných reproduktorov. Vyvarujte sa tomu, že siahnete po nekvalitných a neoverených výrobkoch, ich výkon a kvalita, ale aj ďalšie parametre môžu byť viac ako nedostatočné a neuspokojivé.

 ☑️ Aké vybrať funkcie? 

Funkcie pri výbere presnosného bluetooth reproduktora sú dôležité pre správny výber vášho nového zariadenia. S ohľadom na možnosti na trhu a cenu zariadení, nižšie uvádzame prehľad funkcií prenosných reproduktorov, ktoré odporúčame pri ich výbere sledovať a rozhodne neprehliadnuť.

JBL Xtreme BlueBluetooth prenos
Vďaka bluetooth technológii môžete bezdrôtovo prepojiť prenosný repdoruktor s vašim zariadením, ktoré má taktiež bluetooth.

Vstavaná batéria
Vďaka tomu ho stačí nabiť a je pripravený na používanie. Súčasťou balenia je kábel na nabíjanie. Nie je potrebné dokupovať alebo meniť batérie. Menšie reproduktory majú často menšie vstavané batérie do asi 8 hodín prehrávaného zvuku, väčšie reproduktory môžu mať aj niekoľko násobne vyššiu výdrž na jedno nabitie.

Funkcia power banky – výstup na nabíjanie
Vďaka tomuto môžete vstavanú batériu využiť aj na nabíjanie rôznych vašich zariadení ako je mobilný telefón, notebook a iné.

Hands-free funkcia – mikrofón s reproduktorom
Vďaka tomu môžete reproduktor využiť pre hlasné, tzv. hands-free (voľné ruky), telefonovanie.

Náš tip: Túto funkciu oceníte, keď bude reproduktor spoločníkom pri práci alebo na cestách s priateľmi.

Wi-Fi
Obsahuje technológiu bezdrôtovej komunikácie Wi-Fi.

Audio vstup (AUX/AV)
Vďaka podpore týchto funkcií môžete prenosný reproduktor prepojiť pomocou kábla. Niektoré ho majú ako vstavaný a je priamo súčasť reproduktoru, iné ho majú ako súčasť balenia a je ho možné propojiť.

USB/microUSB vstup
Najčastejšie sa jedná o konektory, vďaka ktorým môžete nabíjať vstavanú batériu alebo môžu byť súčasťou funkcie power banky.

Prevádzka na vymeniteľné baterky
Vďaka tejto funkcii reproduktor funguje na vymeniteľné batérie.

Záverečné zhrnutie

Pri našom výbere je samozrejmosť, že ak máme brať do úvahy parametre a funkcie, jednoznačne vyhrávajú zákazníkmi overené prenosné bluetooth reproduktory od známych výrobcov. Nižšie sme spravili náš výber vzhľadom na rôzne dôležité požiadavky, parametre, funkcie a samozrejme cenu zariadení. Vyberáme náš výber tých prenosných bluetooth reproduktorov, ktoré sú podľa nás tie najlepšie bluetooth prenosné reproduktory na trhu, ktoré si je možné kúpiť.

 Najlepšie prenosné reproduktory 

Porovnali sme dôležité parametre a vybrali sme pre vás pár tipov na najlepšie prenosné reproduktory. Ak hľadáte čo najlepšie bluetooth prenosné reproduktory bez ohľadu na cenu, pozrite náš výber označený ako pre náročných. Ak hľadáte čo najlepšie parametre, no za dobrú cenu, pozrite náš výber označená ako nízka cena.

PRE NÁROČNÝCH:
JBL Xtreme BlueJBL Xtreme Blue
 • Čas nabíjania: 3,5 hodiny
 • Prehrávanie: 15 hodín
 • Výkon: 2 x 20 W
 • Batéria: 7,4 V, 10 000 mAh
 • Hmotnosť: 2112 g
 • Rozmery: 126 x 283 x 122 mm
 • Funkcia externej batérie: áno – 2x výstupy
Ďalšie parametre a detail produktu
NÍZKA CENA:
JBL Flip 3JBL Flip 3
 • Čas nabíjania: 3,5 hodiny
 • Prehrávanie: 10 hodín
 • Výkon: 2 x 8 W
 • Batéria: 3,7 V, 3000 mAh
 • Hmotnosť: 450 g
 • Rozmery: 64 x 169 x 64 mm
 • Funkcia externej batérie: nie
Ďalšie parametre a detail produktu

 Najlepšie malé reproduktory 

Porovnali sme dôležité parametre a vybrali sme pre vás pár tipov na najlepšie malé bluetooh prenosné reproduktory. Ak hľadáte čo najlepšie malé prenosné reproduktory bez ohľadu na cenu, pozrite náš výber označený ako pre náročných. Ak hľadáte čo najlepšie parametre, no za dobrú cenu, pozrite náš výber označená ako nízka cena.

PRE NÁROČNÝCH:
Logitech Ultimate Ears WONDERBOOMLogitech Ultimate Ears WONDERBOOM
 • Čas nabíjania: 2,8 hodiny
 • Prehrávanie: 10 hodín
 • Výkon: –
 • Batéria: –
 • Hmotnosť: 425 g
 • Rozmery: 102 x 93,5 x 93,5 mm
 • S unikátnym 360° zvukom
Ďalšie parametre a detail produktu
NÍZKA CENA:
JBL GO 3JBL GO 3
 • Čas nabíjania: 2,5 hodiny
 • Prehrávanie: 5 hodín
 • Výkon: 3.1 W
 • Batéria: –
 • Hmotnosť: 184 g
 • Rozmery: 71 x 86 x 31 mm
 • Vodeodolný s mikrofónom
Ďalšie parametre a detail produktu

 TOP bluetooth reproduktory 2024 

Prenosné bluetooth reproduktory majú rôzne parametre a funkcie. Ak hľadáte to najlepšie, čo je aktuálne dostupné na trhu, máme pre vás náš výber pre najlepšie prenosné bluetooth reproduktory podľa parametrov a funkcií. Vzali sme do úvahy parametre, funkcie a cenu mobilov a zostavili sme náš výber – top bluetooth prenosné reproduktory 2024.

Produkt Výkon Výdrž Pozrite
1. JBL Xtreme 40 W 15 hodín Ukázať viac
2. JBL Charge 3 20 W 20 hodín Ukázať viac
3. JBL Flip 4 16 W 12 hodín Ukázať viac
4. JBL Flip 3 16 W 10 hodín Ukázať viac
5. Logitech UE WONDERBOOM 10 hodín Ukázať viac
6. Marshall Stanmore 80 W 24 hodín Ukázať viac
7. JBL Xtreme 2 40 W 15 hodín Ukázať viac
8. Marshall Acton 41 W 24 hodín Ukázať viac
9. Apple HomePod Ukázať viac
10. JBL GO 3 3.1 W 5 hodín Ukázať viac

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

4.9/5 - (141 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️