AKO VYBRAŤ KUCHYNSKÝ ROBOT? → 25x ✔️ +TOP 2024 najlepšie roboty

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Ako vybrať kuchynský robot
Rady a tipy ako vybrať kuchynský robot
Kuchynský robot je definovaný ako malý domáci elektrospotrebič. Toto domáce technické zariadenie slúži v kuchyni ako neoceniteľný pomocník pri príprave jedál a pokrmov. Zvyčajne v sebe kuchynský robot zahŕňa niekoľko rôznych „pomocníkov“ – najrôznejších strojčekov poháňaných elektromotorom. Vo výsledku kuchynský robot šetrí čas a námahu pri varení. Ako však vybrať správny a najlepší kuchynský robot do vašej kuchyne? Pri výbere vám pomôžu naše osvedčené rady a tipy, taktiež náš výber najlepších modelov.

Kuchynský robot je výborný pomocník do každej kuchyne. Postará sa o veľa menších a väčších prác pri varení. Nech už preferujete klasický tradičný štýl kuchyne alebo modernú kuchynskú linku a všetko čo k nej patrí. Kuchynský robot podľa nás nesmie chýbať ani v jednej kuchyni, oceníte ho ako skvelého pomocníka pri príprave jedál pre vás a ďalších členov vašej domácnosti. Vdaka jednému všestrannému prístroju v podobe jediného kuchynského robota získate hneď niekoľko skvelých neoceniteľných pomocníkov.

Top hodnotenie

 Vyberáme najlepšie kuchynské roboty roku 2024 

Spravili sme test v podobe porovnania desiatok obľúbených modelov a zostavili náš výber najlepších kuchynských robotov

Kliknite a pozrite naše záverečné zhrnutie najlepších kuchynských robotov ⏬

Jedná sa o skutočne skvelého a hlavne všestranného pomocníka pri príprave jedál. Zvyčajne v sebe kuchynský robot zahŕňa niekoľko rôznych „pomocníkov“ – najrôznejších strojčekov poháňaných elektromotorom. Vo výsledku kuchynský robot šetrí čas a námahu pri varení. Kuchynský robot je výborný pomocník do každej kuchyne. Postará sa o veľa menších a väčších prác pri varení.

☑️ Hlavné výhody a nevýhody

Ak ešte váhate nad kúpou kuchynského robota, je dobré poznať jeho výhody, ale aj všetky nevýhody. Dozvedieť sa všetko o výrobku alebo produkte vám pomôže v rozhodovaní, či daný výrobok kúpiť alebo nekúpiť. To isté samozrejme platí aj pri rozhodovaní alebo výbere už konkrétneho kuchynského robota. Ak popisujeme výhody kuchynských robotov, aby ste mali všetky informácie, ktoré hľadáte ohľadne výberu a nákupu kuchynského robota, máme pre vás aj nevýhody kuchynských robot.

Kuchynský robot je neoceniteľný pomocník pri príprave pokrmov a jedál
Nech už preferujete klasický tradičný štýl kuchyne alebo modernú kuchynskú linku a všetko čo k nej patrí. Kuchynský robot podľa nás nesmie chýbať ani v jednej kuchyni, oceníte ho ako skvelého pomocníka pri príprave jedál pre vás a ďalších členov vašej domácnosti. Vdaka jednému všestrannému prístroju v podobe jediného kuchynského robota získate hneď niekoľko skvelých neoceniteľných pomocníkov.

Zvyčajne v sebe kuchynský robot zahŕňa niekoľko rôznych „pomocníkov“ – najrôznejších strojčekov poháňaných elektromotorom. Vo výsledku kuchynský robot šetrí čas a námahu pri varení. Kuchynský robot je výborný pomocník do každej kuchyne. Postará sa o veľa menších a väčších prác pri varení.

Výhody kuchynských robotov
 • V jednom prístroji získate viacero pomocníkov do kuchyne
 • Využijete pri príprave rôznych jedál a spracovaní potravín
 • Cenovo výhodnejšie, ako si kupovať jednotlivé prístroje
 • Možnosť dokúpiť príslušenstvo a rozšíriť funkcie
Nevýhody kuchynských robotov
 • Väčšie a robustnejšie modely môžu zaberať viac miesta
 • Menej výkonné modely sú vhodné skôr na občasné používanie, pre ich nižší výkon

 Aký hľadáte typ robota? 

Ak máte jasno, čo by mal váš nový kuchynský robot zvládnuť, siahnite po konkrétnom výrobku, ktorý to ponúka. Na výber sú rôzne špecifické funkcie na spracovanie potravín, prísad, prípravu jedál a rôznych pokrmov. Kliknutím prejdete na náš výber. Ak chcete vedieť viac o jednotlivých funkciách, nižšie v článku všetko podrobne vysvetľujeme a radíme s výberom.

 • Najlepšie vybavené kuchynské roboty
 • Kuchynský robot s odšťavovačom
 • Kuchynský robot s mlynčekom na mäso
 • Kuchynský robot s krájačom

 ‎☑️ Aké parametre zvoliť? 

Výkon kuchynských robotov je určený vo wattoch a začínajú niekde okolo 500 wattov. Kvalitné výkonné modely majú aj 3-násobne vyšší výkon. Zvoľte radšej vyšší výkon, aby mal kuchynský robot dostatočné rezervy aj pri spracovaní väčšieho množstva surovín.

Pri objeme pevnej misy (nádoby na miešanie) taktiež platí, že treba voliť väčšiu nádobu. Ak má napríklad táto misa objem 2 litre, jedná sa o celkový objem, no treba rátať s tým, že je nebude možné naplniť až po okraj a následne nechať kuchynský robot miešat, šlahať alebo krájať. Tieto úkony potrebujú rezervy v nádobe, myslite na to pri výbere konkrétneho modelu a jeho parametrov.

Náš tip: Zvoľte výkonnejší model a myslite na to, že misu nebude možné naplniť po okraj, preto vyberajte s dostatočnou rezervou.

 Plastová alebo nerezová misa? 

Kuchynské roboty majú misu na miešanie, šľahanie a pre ďalšie jeho funkcie. Niektoré prístroje sú vybavené plastovou misou, iné ponúkajú nerezovú misu. Čo sa týka ich úloh, obe misy poslúžia rovnako. Nerezové sú oproti plastovým trvácnejšie a viac odolné, ako plastové misy. Plastové však sú o niečo ľahšie.

Výhody a nevýhody nerezovej misy
 • Kvalitný a trvácny materiál
 • Nerez je odolnejší ako plast
 • O niečo ťažšia misa ako plastová
Výhody a nevýhody plastovej misy
 • Ľahší materiál
 • Cenovo lacnejšie ako z nerezu
 • Menej odolný materiál
 • Menšia životnosť
 • Náchylnejšia na poškodenie
Náš tip: Siahnite po prevedení z nerezu, ktorý je odolnejším a trvácnejším materiálom.

Výber materiálu kuchynského robota a misy je aj o jeho dizajne a vzhľade. Niekto môže preferovať jedno, niekto ďalší druhé. Ak ste puntičkár a máte kuchyňu s detailami z nerezu, určite budete voliť aj nerezové prevedenie robota alebo jeho misy. Tu je už výber skôr individuálny. Vo výsledku pre čo najlepšiu živnotnosť prístroja by ste mali voliť skôr nerez, ako si vybrať plastové prevedenie.

 Aké funkcie vybrať? 

Kuchynské roboty sú multifunkčné prístroje, ktoré dokážu spraviť veľa práce. Rôzne modely sa môžu líšiť práve obsiahnutými funkciami a možnosťami. Aby ste sa vedeli zorientovať pri výbere a kúpe, nižšie predstavujeme a popisujeme jednotlivé funkcie kuchynských robotov. Pri výbere zvážte, ktoré funkcie by ste pre váš budúci výber kuchynského robota by ste chceli mať a myslite na nich pri výbere vášho budúceho pomocníka do kuchyne.

Misa na ponorné mixovanie
Jedná sa o základnú funkciu kuchynských robotov. Táto misa je často z nerezu a je na mixovanie rôznych prísad a pokrmov. Rôzne kuchynské roboty môžu mať rôzne voľké misy. Na mixovanie môžu byť rôzne výkonné mixéry.

Vstavaný mixér
Pri kuchynských robotoch je často súčasťou prístroja mixér, ktorý je pevne spojený s konštrukciou prístroja. Vďaka tomu pri mixovaní nie je potrebné mixer pevne držať. Do pevne umiestnenej misy na ponorné mixovanie dáme prísady, sklopými mixér a môžeme mixovať. Mixér môže mať rôzne nadstavce na mixovanie, miešanie a ďalšiu prípravu prísad a pokrmov.

Náš tip: Pri kúpe sa presvedčte, že daný model má rôzne nadstavce. Každý je určený na niečo iné.
 • Miešacie metla – na šlahanie bielkov a žĺtkov, ale aj ďalších prísad, jedál a potravín.
 • Hnetací hák mixéra – určený na prípravu cesta.
 • Hnetač v tvare K – na prípravu skladkostí, zákuskov, pečiva a cukroviniek.
 • Balónová metla – metla je často vyrobená z nerezovej ocele pre miešanie napríklad tenkého jemného cesta alebo vaječných žĺtkov.

Klasický mixér
Okrem vstavaného mixéra môže byť súčasťou aj klasický mixér, respektíve jeho kombinácia dva v jednom prístroji. Mixér je na pevné pripojenie na miešanie alebo na prenosné ručné používanie.

Krájač
Vďaka krájaču môžete rýchlo nakrájať cibuľu, mrkvu, uhorky na šalát alebo ďalšie suroviny oveľa rýchlejšie.

Odšťavovač
Slúži na odšťavovanie ovocia a zeleniny.

Smoothie mixér
Vďaka obsiahnutej funkcii smoothie mixéra na ňom pripravíte obľúbené smoothie a milk shake nápoje pripravované z rôzneho ovocia, zeleniny, ale aj ďalších obľúbených prísad.

Náš tip: Odšťavovač a funkciu smoothie mixéru určite oceníte, zvoľte model, ktorý ich ponúka.

Sušienkovač
Na prípravu sušienok.

Jogurtovač
Pomocník pri výrobe jogurtov.

Mlynček
Súčasťou kuchynského robota môže byť mlynček na mletie mäsa alebo kávy, ale aj ďalších surovín a potravín. Môže ísť o mlynček na mäso, kávu, korenie, orechy alebo pre ďalšie suroviny a potraviny, či ich kombináciu. Taktiež aj mlynček na výrobu domácich cestovín.

 • Mlynček na mäso
 • Mlynček na kávu
 • Mlynček na orechy
 • Mlynček na cestoviny
Náš tip: Vyberte si model so vstavaným mlynčekom, vďaka ktorému vám pomôže pri príprave ďalších jedál.

☑️ Rozdelenie častí kuchynských robotov

V zásade možno robot rozdeliť na dve rôzne časti.

Rychlobežná časť

Táto časť kuchynských robotov je tvorené najčastejšie mixérom, ktorý má vysoké otáčky a tie sú nastaviteľné v rôznych stupňoch – rýchlostiach otáčok. Zariadenie je určené na rýchle miešanie určitej potraviny alebo vzájomné spoločné zmiešavanie viacerých potravín. Jeho nože rýchlo rotujú. Bežné otáčky mixéra sú od 1000 do 1800 otáčok za minútu. Pri špecializovanom mixéry sa môže jednať aj o mlynček na kávu alebo mlynček určený aj na mletie kávových zŕn.

Pomalobežná časť

Pri tejto súčasti kuchynského robota sa môže jednať o časť poháňanú taktiež stojovo pre otáčanie, no tu sa najčastejšie jedná o lopatky a len nízke otáčky. Pomalobežná časť sa často pohyju v rozmedzí desiatok otáčok za minútu. Táto časť je určená o pohonu pri miešaní pomazánok, ovocia, mäsa pri lopatkách a pri mechanickom strúhadle na strúhanie rôznych surovín. Taktiež môže obsahovať nadstavec na mletie maku, výrobu zmrzliny, šlahačky, jogurtu alebo ďalších výrobkov a pokrmov.

Záverečné zhrnutie

Porovnali sme kuchynské roboty podľa rôznych funkcií a parametrov. Na základe testov, hodnotení, skúsenosti zákazníkov a porovnaní sme vybrali najlepšie kuchynské roboty, ktoré odporúčame.

 Najlepšie vybavené kuchynské roboty 

PRE NÁROČNÝCH:
ETA Gratus KulinerETA Gratus 0038 90000
 • Nerezová misa má objem 6,7 l
 • Príkon robota 1500 W
 • 32 rôznych spôsobov použitia: strúhanie, mäsomlynček, lis na citrusy, šľahanie, mlynček na mak, lis na ovocie, miešanie, plnenie údenín, tvorítko na cukroví, tvorítko na cestoviny, hnetenie, mixér
Ďalšie parametre a detail produktu
NÍZKA CENA:
Bosch MUMBosch MUM4880
 • Nerezová misa má objem 3,9 l
 • Príkon robota 600 W
 • 4 rýchlostné stupne
 • Bohaté balenie: nerezová misa, mixér, lis na citrusy, mlynček na mäso, vtláčadlo, krájač s krájacím, strúhacím kotúčom, miešacia / šľahacia metla, kovové hnetacie háky, viečko, DVD s receptami, stojan
Ďalšie parametre a detail produktu

 Najlepšie roboty s odšťavovačom 

PRE NÁROČNÝCH:
ETA Gratus FreshETA Gratus Fresh 0028 90071
 • Nerezová misa má objem 5,5 l
 • Príkon robota 1200 W
 • Bohaté funkcie použitia: lis na citrusy, hnetenie, mäsomlynček, krájanie, strúhanie, strúhanie, tvorítko na cukroví, plnenie údenín, miešanie, lis na ovocie, sekanie, mixér, šľahanie
Ďalšie parametre a detail produktu
NÍZKA CENA:
Bosch MUM57860Bosch MUM57860
 • Nerezová misa má objem 3,9 l
 • Príkon robota 900 W
 • Miešanie s 3D pohybom
 • 7 rýchlostných stupňov
 • Bohaté funkcie: mixér, hnetenie, strúhanie, lis na citrusy, mäsomlynček, šľahanie, krájanie, strúhanie
Ďalšie parametre a detail produktu

 Najlepšie roboty s mlynčekom na mäso 

PRE NÁROČNÝCH:
Kenwood Chef XL KVL8470SKenwood Chef XL KVL8470S
 • Nerezová misa má objem 6,7 l
 • Príkon robota 1700 W
 • 10-ročná záruka na motor
 • Bohaté funkcie: lis na citrusy, mäsomlynček, šľahanie, strúhanie, miešanie, plnenie údenín, hnetenie, mixér
Ďalšie parametre a detail produktu
NÍZKA CENA:
Kuchynský robot ETA Gustus 0128 90000ETA Gustus 0128 90000
 • Nerezová misa má objem 5,5 l
 • Príkon robota 900 W
 • Mlynček na mäso si je potrebné dokúpiť
 • 8 rýchlostných stupňov
 • Bohaté funkcie: hnetenie, miešanie, šľahanie
Ďalšie parametre a detail produktu

 Najlepšie roboty so strúhadlom 

PRE NÁROČNÝCH:
ETA Gratus KulinerETA Gratus 0038 90000
 • Nerezová misa má objem 6,7 l
 • Príkon robota 1500 W
 • 32 rôznych spôsobov použitia: strúhanie, mäsomlynček, lis na citrusy, šľahanie, mlynček na mak, lis na ovocie, miešanie, plnenie údenín, tvorítko na cukroví, tvorítko na cestoviny, hnetenie, mixér
Ďalšie parametre a detail produktu
NÍZKA CENA:
ETA GratusETA Gratus 0028 90030 Titanium
 • Nerezová misa má objem 5,5 l
 • Príkon robota 1200 W
 • 8 rýchlostných stupňov
 • Bohaté funkcie: krájanie, strúhanie, hnetenie, miešanie, mixér, šľahanie
Ďalšie parametre a detail produktu

 Najlepšie kuchynské roboty 2024 

Ak hľadáte tie úplne najlepšie kuchynské roboty 2024, nižšie sme pre vás vybrali náš výber. Nemusíte sa báť toho, že sa jedná o drahé modely. Pri zostavovaní sme brali do úvahy nielen funkcie a parametre, ale aj cenu prístrojov. Zostavili sme tak top najlepšie kuchynské roboty.

1. ETA Gratus Kuliner Ukázať parametre a funkcie
2. Kenwood Chef XL KVL8470S Ukázať parametre a funkcie
3. Bosch MUM57860 Ukázať parametre a funkcie
4. Bosch MUM Ukázať parametre a funkcie
5. ETA Gustus 0128 90000 Ukázať parametre a funkcie
6. ETA Gratussino 0023 90080 Ukázať parametre a funkcie
7. ETA Gustus 0128 90030 Ukázať parametre a funkcie
8. ETA Gratus Max III. 0028 90061 Ukázať parametre a funkcie
9. ETA Gratus Fresh Ukázať parametre a funkcie
10. Kenwood KCC 9060 S Ukázať parametre a funkcie
11. ETA Gratus Ukázať parametre a funkcie

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

4.8/5 - (175 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️