AKO VYBRAŤ EPILÁTOR vs. DEPILÁTOR? → 8x ✔️ +TOP 2024 najlepšie epilátory

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Ako vybrať epilátor
Rady a tipy ako vybrať epilátor
Ako sa zbavujete neželaných chĺpkov na tele? Najviac využívame na odstraňovanie chĺpokov depiláciu alebo epiláciu, ktoré docielia jemnú pokožku bez chĺpkov. V prípade, že ste rozhodli pre prístroj na odstraňovanie chĺpkov v podobe epilátora alebo depilátora, využijete niekoľko nasledovných rád, ako si vybrať najvhodnejší a najlepší epilátor alebo depilátor, určený práve na vašu pokožku.

Voľte medzi odstránením chĺpkov s korienkami alebo bez korienkov
Skôr, ako sa pustíme do výberu vášho budúceho epilátora alebo depilátora, je dôležité si ujasniť, čo budete hľadať. Pred výberom epilátora alebo depilátora je dôležité rozhodnutie, či chcete chĺpky odstraňovať aj s korienkami, čo je trvácnejšie riešenie odstraňovania ochlpenia. Jedná sa o to, že chcete odstrániť len vyrastenú časť chĺpka. Ak naopak nechcete chĺpky odstraňovať aj s ich korienkami, vyberajte medzi produktami z radu depilátorov. Ako to už vyplýva z nášho popisu, ak chcete mať od chĺpkov pokoj na dlhšiu dobu, siahnite po epilátore. Ešte pre čo najdlhší efekt pokožky bez chĺpov odporúčame zvoliť IPL epilátory.

Top hodnotenie

 Vyberáme najlepšie epilátory a depilátory roku 2024 

Spravili sme test v podobe porovnania desiatok obľúbených epilátorov a depilátorov a zostavili náš výber najlepších

Kliknite a pozrite naše záverečné zhrnutie najlepších epilátorov a depilátorov ⏬

Aby ste sa vedeli čo najlepšie a správne rozhodnúť pri výbere, odporúčame poznať jednotlivé výhody a nevýhody rôznych druhov prístrojov na odstraňovanie chĺpkov. Mnohé prístroje, ktoré odporúčame, by mohli byť využité aj na profesionálne odstraňovanie chĺpkov v štúdiach starostlivosti. Pre čo najlepší efekt a pre menšiu bolestivosť epilácie zvoľte epilátor s masážnymi kotúčikmi. Nižšie tieto jednotlivé výhody a nevýhody dávame do porovnania.

 Depilátor alebo epilátor? 

Depilácia a epilácia sú dve rozdielne metódy na boj s vyrastajúcim ochlpením. Depilácia odstráni chĺpok najbližšie nad povrchom kože. Chĺpky často začnú rásť už za niekoľko hodín, preto musíme holenie žiletkou častejšie opakovať. Epiláciou sa zbavujeme celého chĺpku aj s korienkom, preto procedúru opakujeme po dlhšom čase ako pri depilácii. Chĺpky porastú neskôr, avšak je to bolestivejšia metóda.

Pri epilátoroch a najmä pri IPL modeloch je asi najlepšie siahnuť po výrobkoch značky Philips. Pri depilátoroch je to zase Braun. Medzi známych výrobcov epilátorov a depilátorov sa ďalej radia Panasonic, Remington, Beurer a mnoho ďalších. Vyberte skôr podľa funkcií a parametrov, ako podľa značky výrobcu.

Každý druh prístroja, či už na epiláciu alebo epiláciu ochlpenia, má svoje výhody aj nevýhody. Aby ste sa vedeli čo najlepšie a správne rozhodnúť pri výbere, odporúčame poznať jednotlivé výhody a nevýhody rôznych druhov prístrojov na odstraňovanie chĺpkov. Mnohé prístroje, ktoré odporúčame, by mohli byť využité aj na profesionálne odstraňovanie chĺpkov v štúdiach starostlivosti. Pre čo najlepší efekt a pre menšiu bolestivosť epilácie zvoľte epilátor s masážnymi kotúčikmi.

Výhody a nevýhody depilátorov
 • Odstraňuje chĺpky
 • Proces je menej bolestivý
 • Neodstraňuje korienky chĺpkov
 • Efekt je menej trvácny
Výhody a nevýhody epilátorov
 • Odstraňuje chĺpky aj s korienkami
 • Trvácnejší efekt
 • Najpoužívanejšia metóda
 • O niečo bolestivejší proces
Náš tip: Hoci epilátory s masážnymi hlavicami odstraňujú chĺpky jednotlivo a pomalšie, odporúčame ich pre menšiu bolestivosť procesu epilácie pokožky a odstraňovania chĺpkov.

 Aký spôsob epilácie vybrať? 

Na výber je z viacero prístrojov na odstraňovanie nechceného ochlpenia. Každý sa vyznačujú niečím iným a aby ste si vedeli správne vybrať, nižšie máte prehľad toho, medzi čím môžete vyberať.

 • Depilátory – tieto prístroje odstraňujú chĺpky bez korienkov
 • Epilátory – odstraňujú chĺpky aj s korienkami, efekt je dlhší, no proces je bolestivejší
 • IPL epilátory – vyberte pre čo najdlhší efekt odstránenie chĺpokov aj s korienkami

Ako funguje epilátor?

Epilátor obsahuje niekoľko čepieľok vo vnútri, ktoré sú chránené plastovým alebo kovovým obvodom, aby neboli ostré časti viditeľné. Čím viac má čepieľok, tým je vyššia pravdepodobnosť, že epilácia bude bolestnejšia. Epilátorom kĺžeme po partii, ktorú chceme epilovať. Stane sa, že niektorý chĺpok sa nemusí vytrhnúť, preto sa treba presvedčiť, či holiaci produkt nič nevynechal.

Náš tip: Voľte čo najdlhší efekt pokožky bez chĺpkov v podobe IPL epilátorov.

 Ktoré oblasti chcete upravovať? 

Väčšina zákazníčok využíva epilátor na holenie nôh. Ak chcete depilovať tvár, intímne partie alebo podpazušie, zvoľte na depilátore konkrétny nástavec určený pre danú partiu. Nie je dobré používať jeden univerzálny nadstavec na každú partiu tela. Mnoho lepších epilátorov ponúka k prístroju rovno celú škálu nadstavcov pre rôzne partie. Pre intímne partie, kam sa dostanete ťažšie, je vhodné použiť malý nadstavec. Nevýhodou takmer každého epilátora je jeho nevymeniteľná zabudovateľná batéria. Ak o ňu raz prídete, musíte si kúpiť nový epilátor.

Možno sa pýtate koľko stoja kvalitné epilátory alebo depilátory. Je to rôzne, podľa rôznych dostupných modelov. Cena jednoduchého epilátora začína pri 25 eurách, no tieto nemôžeme odporúčať, a v závislosti od funkcií, prevedenia, najnovšej technológie môže vzrásť aj na 300 a viac eur.

 Na mokré alebo suché použitie? 

Väčšina epilátorov je určená na suché použitie, no to nebráni výrobcom holiacich produktov ponúknuť zákazníkom epilátory na mokré použitie. Značiek je množstvo, spomeňme aspoň zopár ako Braun, Panasonic alebo Remington. Teplá voda pripraví pokožku na holenie lepšie a pomôže nám s menej bolestivou epiláciou. Ak je chĺpok namočený do vody, naša pokožka je menej podráždená jeho vytrhnutím.

Treba si pamätať, že hoci aj po bezbolestnej epilácii pokožku treba dostatočne hydratovať telovým mliekom alebo prípravkom po holení. Pokožka je často po holení začervenaná a vytvárajú sa drobné vyrážky. Modely určené na mokré použitie sú drahšou záležitosťou ako epilátory na suchú pokožku.

Náš tip: Investujte do prípravkov po holení. Pokožka bude dlhšie hebká a chĺpky budú rásť o niečo neskôr ako obvykle.

Zákazníci častejšie siahnu po epilátore so suchým použitím, pretože finálna úprava pokožky po epilácii prebieha mimo sprchy alebo bez prítomnosti vody. Ostane zopár neposlušných chĺpkov, ktoré potrebujeme dodatočne odstrániť. Obe prevedenia sú navrhnuté tak, aby boli vode odolné. Vyrábajú ich s poistkou proti zásahu elektrickým prúdom. Ak je epilátor mokrý a zapojíte ho do zástrčky, automaticky sa vypne (platí najmä pre suché epilátory). Epilátor s mokrým použitím má pod vodou kratšiu výdrž batérie ako za sucha.

Výhody a nevýhody použitia na mokro
 • Možné použiť aj pod tečúcou vodou
 • Sú vhodné aj na suché použitie
 • Neprekáža im kontakt s vodou
 • Kratšia výdrž baterky ako prístroje na sucho
Výhody a nevýhody použitia na sucho
 • S bezpečnostnou poistkou – pri kontakte s vodou nejdú zapnúť
 • O niečo dlhšia výdrž batérie ako prístroje určené na mokré použitie
 • Pri kontakte s vodou nejdú zapnúť

 Aké parametre sledovať? 

Rýchlosť epilácie
Ak si dáte na epilácii záležať a nevadí vám dlhšie holenie, siahnite po pomalších epilátoroch. V prípade, že chcete mať odstraňovanie chĺpkov rýchlo za sebou, dajte prednosť epilátoru s vyššou rýchlosťou.

Hluk
Na trhu sa nachádza veľa druhov epilátorov, ktoré môžu, ale aj nemusia byť hlučné pri používaní. To by ste mali zistiť už predtým, ako epilátor kúpite a opýtať sa na to priamo personálu v obchode alebo vyhľadať si túto informáciu na internete.

 Ktoré funkcie zvoliť? 

Výrobcovia epilátorov tvrdia, že práve ich model vám prinesie menšiu bolesť pri epilácii. To môže byť sčasti pravda, ak majú zabudovanú masážnu hlavicu. Jediným rozdielom pri prevedení masážnej hlavice je počet chĺpkov, ktoré odstráni. Berie chĺpky po jednom, preto bude holenie o čosi dlhšie a pomalšie.

Bikini hlava
Nadstavec alebo prevedenie pre úpravu v oblasti bikin.

Masážny systém
Vďaka tejto funkcii bude pokožka ošetrovaná jej masážou. Jedná sa o masáž guličkami, rôzne prístroje s masážnou funkciou môžu ponúkať rôzny počet masážnych guličiek. Čím viac guliečiek, tým lepšia a dôkladnejšia masáž.

Depilácia
Jedná sa o funkciu odstraňovania chĺpkov ich depiláciou.

Osvetlenie
Vďaka nemu sa lepšie pozriete aj na malé chĺpky.

IPL epilácia
Najlepší a dlhodobý spôsob odstraňovania chĺpkov.

Náš tip: Vyberte IPL epilátor pre čo najdlhší efekt pokožky bez chĺpkov.

Exfoliačná kefa
Exfoliačná kefa je určená na zarastajúce ochlpenie. Mnohé prevedenia majú čistiace nástavce proti zarastaniu chĺpkov. Ak obsahuje exfoliačnú kefu, istotne bude mať čistiaci a vymeniteľný nástavec na telo, určený na odumreté bunky pokožky. Kefa by sa mala vymieňať každé tri mesiace.

Záverečné zhrnutie

Zobrali sme do úvahy parametre, funkcie a rôzne prevedenia epilátorov a depilátorov. Vzali sme do úvahy aj cenu prístrojov. Výsledkom je náš výber nižšie pre najlepšie a a cenovo dostupné modely, ktoré odporúčame.

 Najlepšie IPL epilátory 

IPL epilátory sú vôbec tie najlepšie epilátory, ktoré na trhu nájdete. Odstraňujú chĺpky aj ich korienky, výsledný efekt je tak najlepší a najtrvácnejší. Nižšie vyberáme obľúbené modely, ktoré odporúčame. Ak sa na nich chcete pozrieť bližšie, kliknite na obrázok a pozrite si ich z blízka vo fotogalérii výrobku. Pre čo najlepší efekt, ktorý dlho vydrží, odporúčame siahnuť práve po jednom z IPL epilátorov, ktoré odporúčame.

PRE NÁROČNÝCH:
Philips Lumea Prestige BRI956/00
 • Určený na starostlivosť o celé telo
 • Ponúka 5 nastavení podľa typu pokožky
 • Snímač odtieňu pokožky umožní rýchly test
 • Prístroj má integrovaný UV filter
Ďalšie parametre a detail produktu
NÍZKA CENA:
Philips Lumea Advanced IPL SC1995/00
 • Na starostlivosť o ruky, nohy, brucho, bikiny oblasť, podpažné jamky
 • Ihneď pripravený na použitie
 • 5 nastavení energie a integrovaný UV filter
Ďalšie parametre a detail produktu

 Najlepšie depilátory 

Depilátorom sme sa venovali v článku, sú menej účinné, no často cenovo dostupnejšie. Ak sa predsa len rozhodujete nad ich kúpou, máme pre vás tieto modely, ktoré z tejto kategórie prístrojov môžeme odporúčať.

PRE NÁROČNÝCH:
Braun Lady Style 5560Braun Lady Style 5560
 • Plávajúca holiaca planžeta
 • Zastriháva aj dlhé chĺpky
 • S rýchlym nabíjaním
 • Plne umávateľný
Ďalšie parametre a detail produktu
NÍZKA CENA:
Braun Lady Style 5160Braun Silk&Soft LS5160
 • Extra presné holenie
 • Zlepšuje vzhľad pokožky
 • Plne umývateľný
 • Na AA batérie
Ďalšie parametre a detail produktu

 Najlepšie epilátory 2024 

Kvalitných epilátorov, ktoré majú výborné parametre a funkcie je veľa. My sme vzali do úvahy aj ich cenu a zostavili sme náš výber top epilátorov. Nižšie nájdete najlepšie epilátory 2024, ktoré sme vybrali do nášho výberu.

1. Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 Ukázať parametre a cenu
2. Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 Ukázať parametre a cenu
3. BRAUN Silk-expert BD 5001 IPL Ukázať parametre a cenu
4. Philips Lumea Advanced IPL SC1995/00 Ukázať parametre a cenu
5. Braun Silk-épil 9 9-558 Wet&Dry Ukázať parametre a cenu
6. Remington IPL6750 i-Light Prestige Ukázať parametre a cenu
7. Philips Lumea Prestige IPL BRI950 / 00 Ukázať parametre a cenu
8. Braun Silk-Expert IPL BD 5008 Ukázať parametre a cenu
9. Braun Silk épil 9-561 Wet&Dry Ukázať parametre a cenu
10. Braun Lady Style 5560 Ukázať parametre a cenu

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

4.8/5 - (189 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️