Barefoot detské topánky 2023 ❤️ TOP 5 → Aké sú (ne)výhody a skúsenosti mamičiek?

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Akoby sa s nimi vrece pretrhlo. Asi to by sa dalo povedať o novodobom trende v obúvaní, alebo takzvaných barefoot topánkach, ktoré sa stali za posledné roky veľmi populárnymi, najmä ich slovenských priekopníkom BeLenka. Filozofiou tohto typu topánok je predovšetkým to, že imitujú chodenie naboso, ktoré je našim nohám prirodzenejšie a tým pádom aj zdravšie.

Barefoot topánky sa od tých klasických odlišujú aj tým, že nie sú do žiadnej strany fixované. Možno to znie trochu divoko a teraz si predstavujete, ako sa v nich potácate krok za krokom, pravda je však taká, že práve vďaka tomu vám tieto topánky zabezpečia voľnosť pohybu a správnu funkciu svalov. Od toho sa, samozrejme, odvíja aj neskorší vývin zdravej klenby chodidiel.

Áno, spočiatku budete cítiť možno aj každý kamienok na ceste, ale tenká podrážka a nerovnosti terénu nútia vaše chodidlo pracovať, nielen stagnovať v príliš tesnej a tvrdej topánke. Aj z týchto dôvodov sú barefoot topánky veľmi vhodné pre maličké deti, obzvlášť tie, ktoré sa začínajú učiť chodiť.

Top hodnotenie

 5 najlepších barefoot detských topánok roka 2023 

Spravili sme test v podobe porovnania rôznych modelov a zostavili náš výber najlepších topánočiek pre detičky

Prejsť na naše záverečné zhrnutie najlepších barefoot detských topánok ⏬

Aké sú (ne)výhody barefoot obuvi

Nový druh obuvi si síce získava čoraz viac priaznivcov, nevýhody barefoot však už spomína málokto. Dôvodom, prečo je to tak, je predovšetkým to, že tých nevýhod je oproti výhodám naozaj veľmi málo. Začnime teda práve nimi. Pre bežného človeka je rozhodne nevýhodou cena, ktorá je oproti bežným topánkam omnoho vyššia. Je to však podobné, ako pri čomkoľvek inom, čo si bežne kupujete – za kvalitu sa obvykle platí viac. Tu je stále možnosť využiť barefoot výpredaj, ktorý si stačí vystriehnuť a podobne ako pri iných druhoch výpredaja, využiť naplno.

☑️ Barefoot (NE)VÝHODY podľa skúsenosti a recenzií

Barefoot obuv sme vyskúšali a testovali, dlhodobo sme nosili Be Lenka Icon, ktoré sme recenzovali, pýtali sme sa zákazníkov, čítali recenzie, skúsenosti, hodnotenie a hľadali za vás hlavné výhody a nevýhody barefoot topánok, ale aj topánok značky Be Lenka.

  Detské barefoot topánky Panda
  Vhodné pre malých aj veľkých, desiatky dostupných modelov a farebných kombinácii

 • Zdravý vývoj chodidla vďaka „chodeniu na boso“
 • Odolné, flexibilné a ohybné, takže dokonale sa prispôsobia nohám
 • Pomáha so zdravotnými problémami – ploché nohy, vybočenie palcov a iné
 • Zlepšuje techniku behu a perfektné aj pri ďalšom športe
 • Pomáhajú odstrániť bolesti bedier, krku a hlavy
 • Prospešné pre zdravý vývoj chodidiel a celého tela
 • Na rôzne príležitosti, všetky výhody pre malých, ale aj veľkých
 • Kvalitné a odolné prevedenie, možnosť nosenia počas celého roka
 • Široký výber modelov, farieb a prevedení pre každú vekovú kategóriu
 • Nie je možné vybrať si zvlášť farbu topánok a šnúrok
 • Na obuv si treba zvyknúť

Ideálne pre lepšie zdravie a vývoj tela

Radi behávate alebo športujete? Výborne. Tak si najbližšie vezmite barefoot, pretože vám môže zlepšiť techniku behu a narovnať počas neho chrbticu. To platí aj pre detičky. Okrem toho ešte posilňuje úpony a svaly okolo kĺbov nôh a dokonca pomáha odstrániť bolesti bedier, krku a hlavy. Navyše môžete v obchodoch nájsť verzie barefoot na viacero príležitostí – detské (nielen pre tých najmenších), turistické, na behanie, na leto a dokonca aj zimné barefoot. Komu by stále bolo málo, môže si do barefoot topánok dokúpiť dokonca aj barefoot ponožky pre dokonale slobodnú a zdravú chôdzu. Objavte celú ponuku sortimentu Be Lenka.

Detská barefoot obuv

Detské barefoot topánky Jolly
Model Jolly má viaceré krásne prevedenia
Ako sme už spomínali, barefoot obuv sa veľmi hodí ako topánočky pre detičky, takzvaný barefoot na prvé kroky, pretože majú najbližšie k chodeniu naboso, ktoré dieťatko rado praktizuje. V topánkach s tvrdou podrážkou nedokáže tak dobre posilniť svalstvo na chodidlách a okolo členkov. A keďže naboso nemôže behať večne, aby neprechladlo, poprípade sa nezranilo, sú tu barefoot detské topánky. Ako ale z veľkého množstva v ponuke vybrať tie najlepšie? Porovnali sme pre vás 5 druhov jednej konkrétnej značky.

Barefoot obuv a jej výhody

Aby sme to ešte rozobrali podrobnejšie. Ďalšou nevýhodou, ktorú barefoot topánky majú, je to, že nie sú úplne pre každého. Ak máte voľnejšie väzy, deformované chodidlo alebo iné problémy ortopedického charakteru, určite by ste sa mali predtým, než vyskúšate barefoot topánky, poradiť so svojím lekárom. To isté platí pri cukrovke alebo neurologických ochoreniach. Žijete v meste a nikdy z neho nevychádzate? Tak hrozí ďalšia barefoot nevýhoda – že tvrdú dlažbu môžete cítiť viac. Asi však neexistuje nikto, kto by aspoň raz za čas nezišiel z asfaltového chodníka na trávnik alebo lesnú cestičku. Na toto sa však dá zvyknúť a užívať si tak budete výhody tejto obuvi.

✅ Barefoot obuv je odolná, flexibilná a ohybná, takže dokonale sa prispôsobia chodidlám.

V prípade, že sa najčastejšie pohybujete v meste, je tiež fajn striedať barefoot obuv s tou klasickou, takže sa jej noseniu nemusíte vyhýbať úplne. A samozrejme – ak s barefoot obuvou iba začínate, nechoďte na to zhurta. Najprv si ju vyskúšajte nosiť doma a postupne pridávajte hodinu po hodine. Netreba sa báť vziať si nové barefoot topánky rovno na celý deň.

A teraz k výhodám, o ktorých sme už naznačili, že je ich omnoho viac. Tou prvou a najväčšou je to, čo sme spomínali vyššie – pri nosení barefoot hýbete všetkými svalmi na chodidle, vďaka čomu sa zdravo vyvíja. Okrem toho podporuje jeho klenbu, takže vďaka barefoot obuvi sa vám možno podarí odstrániť problém s plochými nohami (chce to však čas, nečakajte na zlepšenie po dvoch dňoch). Zmierňuje tiež vybočenie palcov a dokonca aj držanie tela, ktoré sa od chôdze úzko odvíja.

O barefoot a značke Be Lenka

Dámske barefoot Ace
Obľúbený dámsky model Ace
Slovenskú značku Be Lenka založila Lenka zo Žiliny, ktorá je pracujúcou mamou. Aj napriek tomu, že má handicap, tak sa svoj potenciál snaží využiť naplno. Jej kariéra začala na paralympiádach, kde dosahovala skvelé výsledky. Po tom, ako sa jej narodili deti sa začala venovať tématike nosičov a šatiek, ktoré potom pod svojou značkou aj začala vyrábať. Takže pôvodne nebola značka zameraná na topánky, ale práve na sortiment pre mamičky s bábätkami.

S podnikaním začala v roku 2015. Po čase začala Be Lenka vyrábať aj oblečenie pre deti a tehotné ženy. V roku 2017 začali práve s výrobou barefootových topánok. Tie sa za ten čas stali obľúbenými nie len na Slovensku, ale aj v Kanade, Spojených štátoch, Estónsku a iných krajinách. Jedná sa tak o svetovo populárnu obuv navrhnutú a vyrábanú na Slovensku.

Prečo práve barefoot Be Lenka?

Množstvo ľudí sa vyhýba nákupom u Slovenských značiek, pretože produkty bývajú často drahšie, než od klasických značiek, ktoré sa nachádzajú v obchodných centrách a po celom svete majú množstvo pobočiek. No často si neuvedomujú, za čo tieto peniaze vlastne platia. Zoberme si akúkoľvek obrovskú značku z módneho priemyslu. Oblečenie vyrábajú v krajinách Ázie, často sú vyrobené z umelých vlákien a látok, ženy, ktoré to šijú dostávajú mizerný plat a tieto veci sa vyrábajú v obrovských množstvách.

A teraz sa pozrime na Slovenskú značku. Produkty si vyrába buď na Slovensku alebo v neďalekých európskych krajinách, no dbá na to, aby bolo všetko vyrábané eticky. Dizajny si navrhuje sama a za celým biznisom je kopec práce. Všetky tieto položky sa musia, samozrejme, odzrkadliť aj na cene, ktorá musí byť zároveň prijateľná pre slovenský trh. Od ktorého predajcu si kúpite produkty radšej? Od malej značky, ktorá si váži každú objednávku alebo nadnárodnej spoločnosti, ktorá zarába obrovské peniaze? Niekedy je lepšie kupovať menej vecí, no kvalitnejších a od lokálnych značiek, ktoré vám vydržia roky. Pozrite sa na aktuálnu ponuku v eshope.

☑️ Záverečné zhrnutie

Hľadali, skúšali a vyberali sme za vás. Náš výber je zostavený tak, aby ste videli prehľad toho najlepšieho pre detičky od Be Lenka, čo aktuálne nájdeme na trhu. Nižšie vyberáme tie najlepšie barefoot detské topánky roka 2023.

☑️ Detské barefoot topánky Jolly → ✅ NAJPREDÁVANEJŠÍ MODEL

Detské barefoot topánky JollyBeLenka, ktorá si potrpí na prémiovú kvalitu, má pre detičky hneď niekoľko kolekcií detských barefoot topánok. Verzia Jolly sa vyznačuje, podobne ako aj ostatné, veľkou pestrosťou farieb, v ktorých sa vaše deti budú nielen zdravo cítiť, ale budú sa im aj páčiť a podľa popisu na stránke si ich naozaj zamilujú na prvý pohľad. Vybrať si môžete až z desiatich výrazných farieb, prípadne ich kombinácií.

Keďže ide o topánky pre deti, určite uvítate aj to, že sú navrhnuté predovšetkým s dôrazom na funkčnosť a nehrozí, že k vám v nich dieťa po desiatich minútach pribehne s dierou. To aj preto, že sú kožené – takže žiadne zafarbenie ponožiek, ani uvoľňovanie nebezpečných farbív či pridaných látok. Majú nízky strih okolo členku, takže sa hodia skôr na letné či jarné obdobie, keď je menej mlák a príležitostí pre veľké „špinavé“ detské dobrodružstvá. Špička je ergonomicky tvarovaná, poskytne teda vášmu dieťaťu dostatok miesta a podrážka má 6 mm a je veľmi ohybná.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Lákavý a pestrý dizajn – na výber až 13 rôznych modelov a farebných prevedení
 • Kvalitný materiál – vyrobené z kože, špička je ergonomicky tvarovaná
 • Vhodné na jar a leto, skvelý spoločník do parku a na každý deň
 • Odolné a funkčné, zlepšujú vývoj chodidiel, nôh a tela

Zobraziť detail | Pozrieť v eshope

 

☑️ Detské barefoot topánky Joy

Detské barefoot topánky JoyĎalšou kolekciou rovnako vhodnou na jar a leto je kolekcia Joy. Tieto prémiové detské barefoot topánky sú vyrobené tiež z kože, ale brúsenej a je k nej pridaný aj priedušný textil. Hoci celá značka Be Lenka je výrazne ekologická, pri tejto konkrétnej kolekcii kladie na ekológiu ešte väčší dôraz. Ohybná, tiež 6 milimetrová podrážka totiž obsahuje 10 % recyklovaných zvyškov podošiev.

Veľkou výhodou je opäť pestrá farebnosť, ale aj ľahká a prievzdušná konštrukcia tejto kolekcie. Detské barefoot Joy sú tak maximálne komfortné a vaše dieťa ich môže využiť nielen ako príjemnú obuv na behanie po ihrisku, ale pokojne aj ako papučky pri domácich hrách na dvore či v interiéri. Opäť majú ergonomicky tvarovanú špičku na dostatok priestoru pre prsty.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Prepracovný dizajn, na výber rôzne farebné prevedenia
 • Kvalitný materiál – vyrobené z kože, remeselne spracované
 • Vhodné na jar a leto, skvelý spoločník nech vyrazíte kamkoľvek
 • Vysoká miera pohodlia, príjemné vzdušné, vhodné aj ako papučky na doma

Zobraziť detail | Pozrieť v eshope

 

☑️ Detské barefoot topánky Play → ✅ NÍZKA CENA

Detské barefoot topánky PlayAko už názov napovedá, táto kolekcia detských barefoot je určená špeciálne na detské hry. Sú teda o niečo odolnejšie ako predošlé kolekcie, aj keď výrobca varuje, že vzor na topánke môže byť poškodený zvýšeným oderom pri používaní. Topánočky sú však opäť kožené, takže ich fatálne poškodenie len bežným používaním nehrozí.

Znova si môžete vybrať z viacerých farebných variant a znova s nimi dostanete aj ergonomickú špičku a 6 milimetrovú ohybnú podrážku, ako stvorenú na objavovanie sveta vašimi deťmi. Rozdiel oproti predošlým kolekciám je tentokrát v jemne vyššom strihu okolo členku, aby boli deti pri behaní a iných pohybových aktivitách naozaj dobre „istené“ aj topánkami. Detský barefoot Play tak sadne na detskú nôžku ako uliaty a zabráni jej mimovoľným nesprávnym pohybom, aj na vlhkejšom a neupravenejšom povrchu.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Lákavý a pestrý dizajn, na výber rôzne farby a vzory
 • Kvalitný materiál, odolné prevedenie a remeselne spracované
 • Vhodné na jar a leto, skvelé aj na doma na každý deň
 • Pevné a pohodlné aj pri väčšom pohybe, určené primárne pre detský hry

Zobraziť detail | Pozrieť v eshope

 

☑️ Detské barefoot topánky Panda

Detské barefoot topánky PandaAj na chladnú zimu značka Be Lenka myslela, keď vytvorila svoju kolekciu Panda. Ide o členkové zimné barefoot detské topánky, ktoré sú zateplené a samozrejme kožené. Nakoľko sa nehodia do úplne najväčších mrazov, môžete ich vášmu dieťatku obuť aj v jeseni a nemusíte sa báť, že mu v nich bude príliš teplo alebo budú pôsobiť nevhodne – ich dizajn je veľmi podobný letným a jarným modelom.

Okrem toho, že sú tieto topánky o niečo vyššie a zateplené, veľa rozdielov od ostatných kolekcií nenájdete. Podrážka je rovnako hrubá a mäkká, ako vo všetkých doterajších modeloch a majú stále aj výhodnú ergonomickú špičku. Na výber už nie je toľko farebných prevedení, ale tie štyri základné napriek tomu rozžiaria nôžku vášho dieťaťa aj v chladných a tmavých zimných dňoch. Nemusíte sa báť ani toho, že by sa v nich pošmyklo na ľade alebo na snehu – podrážka je vrúbkovaná a tým, že je mäkká, lepšie sa prispôsobuje typu povrchu, na ktorý dopadá.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Na výber rôzne farebné prevedenia, vždy lákavý a pestrý dizajn
 • Kvalitný materiál, vyrobené z kože s dôrazom na ich trvácnosť
 • Vhodné na jar a leto, ideálny spoločník pre malé nôžky na každý deň
 • Bezpečné a pohodlné aj na ľade, sú zateplené

Zobraziť detail | Pozrieť v eshope

 

☑️ Detské barefoot topánky Snowfox Kids → ⭐ NÁŠ TIP

Detské barefoot topánky Snowfox KidsRiešenie pre vás máme aj na tú najtreskúcejšiu zimu so závejmi a zamrznutými chodníkmi. Ide konkrétne o kolekciu Snowfox Kids, ktorá ponúka barefoot snehule pre najmenších. Okrem toho, že sú vodoodpudivé, sú zateplené kombináciou prírodnej a syntetickej vlny, takže vaše dieťa bude mať svoje nôžky nielen v suchu, ale aj v prirodzenom a zdravom teple. Majú aj vyberaciu vlnenú stielku s hliníkovou izolačnou vrstvou, ktorú môžete napríklad pri vyšších teplotách vybrať.

Na detskú nohu sadnú doslova ako uliate, pretože okrem toho, že sú barefoot, majú aj praktické šnurovanie. Od bežných detských topánok na zimu sa dizajnovo vôbec neodlišujú a asi jedinou nevýhodou je to, že v tomto prípade si už môžete vybrať len z troch farebných prevedení. Avšak vďaka tomu, že ich dostanete v čiernej, modrej a ružovej, si z nich svoj vytúžený model určite vyberie chlapček aj dievčatko.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Na pohľad neodlíšiteľné od bežných detských topánok na zimu
 • Vhodné do extrémneho zimného počasia – zateplené kombináciou prírodnej a syntetickej vlny
 • Vodeodolné, bezpečné a pohodlné aj na ľade
 • Prispôsobivé – majú šnurovanie, vhodné do každého počasia

Zobraziť detail | Pozrieť v eshope

 

Nevybrali ste si z tých, ktoré odporúčame? Pozrite ďalšie modely barefoot obuvi pre detičky.

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

5/5 - (80 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️