Miešané nápoje → TOP 10: Najlepšie drinky ❤️ na každú príležitosť + RECEPTY na doma od barmana

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Neodmysliteľnou súčasťou (nielen) leta sú okrem kúpania, cestovania a zmrzliny aj miešané nápoje, inak nazývané koktejly. Dať si len tak farebný drink niekde na terase vášho obľúbeného podniku, alebo priamo na pláži pri ticho šumiacom mori – to je jeden z najväčších letných pôžitkov, aké si môžete dopriať. Miešané drinky sú navyše obvykle aj veľmi osviežujúce a vhodné na pitie po celý rok, takže sa nimi dá dobre schladiť a chutia aj tým, ktorým čistý tvrdý alkohol nechutí. Svoje miesto však majú po celý rok, či už ide o sviatky, víkend s rodinou alebo piatkový večer s priateľmi. My sme pre vás pripravili tipy a recepty na najlepšie miešané nápoje.
Miešané nápoje
S barmanom sme vybrali to najlepšie

Vyberáme také drinky, ktoré nielen skvelo chutia, sú dobre známe, ale všetky ingrediencie na prípravu kúpite aj s našich obchodoch. Poradíme aj to, ktorý alkohol vybrať a kde ho výhodne kúpiť online nákupom z pohodlia domova. Vďaka nám všetky vybrané miešané nápoje rýchlo a jednoducho pripravíte aj doma. V lete perfektne osviežia, v zime vďaka obsahu alkoholu perfektne zahrejú.

Top hodnotenie

 10 najlepších drinkov na každú príležitosť 

Skúšali a ochutnávali sme za vás a zostavili sme náš výber. Vybrali sme najlepšie miešané nápoje spolu s barmanom

Kliknite a pozrite naše záverečné zhrnutie najlepších miešaných nápojov ⏬

História začala na Divokom západe?

Možno ste nevedeli, že o vzniku koktejlov koluje niekoľko zaujímavých, až neuveriteľných príbehov. Jeden z nich napríklad považuje slovo „cocktail“ za zloženinu z anglických slov „cock“ (kohút) a „tail“ (chvost), pretože kedysi sa vraj na Divokom západe často odohrávali kohútie zápasy a majitelia víťazných kohútov pozývali na drink svojich priateľov s tým, že drink mal mať rovnakú farbu ako chvost víťazného kohúta.

Ďalší príbeh pochádza ešte z dávnejšej histórie, konkrétne 17. storočia, kedy si ľudia „koktejly“ vyrábali tak, že jednoducho zmiešali víno, cukor, rôzne ovocie a koreniny, a to podávali vo veľkých misách či nádobách, odkiaľ sa to prelievalo aj do pohárov. Ďalšia teória zasa hovorí, že slovo cocktail nie je z angličtiny, ale z francúzštiny, konkrétne zo slova „coquetel“, čo je pohár, ktorý sa používa na víno v Bordeaux.

Tá najmenej poetická teória o vzniku koktejlov tvrdí, že miešané drinky vznikli jednoducho pomiešaním toho, čo zostalo na dne rôznych takmer dopitých fliaš. Pravdu sa už asi nedozvieme, jedno je však isté – v súčasnosti patria koktejly medzi najpopulárnejšie alkoholické nápoje všetkých čias.

Čo to ten koktejl vlastne je?

Čo to ten koktejl vlastne vo všeobecnosti je? Miešanie koktejlu spočíva predovšetkým v kreatívnom miešaní nealkoholických nápojov s alkoholickými, ktoré sa zvyčajne riedia ľadom. Samozrejme, pre každý miešaný nápoj existuje aj čisto nealkoholická verzia koktejlu – označuje sa pojmom, s ktorým ste sa určite už stretli, a to „virgin“. Koktejl si viete pripraviť aj doma, stačí vám len šejker, šľahač a dlhá koktejlová lyžička. Pri príprave potom musíte dbať na to, aby ste používali výlučne čerstvé suroviny a jednotlivé nápoje mali rovnakú teplotu. Inak sa fantázii medze nekladú.

Výroba koktejlov je však už v súčasnosti povýšená na skutočnú vedu a tiež určitú formu umenia. Po celom svete sa konajú súťaže, kde medzi sebou súperia tí najšikovnejší barmani a pripravujú nielen osvedčené klasiky, ale vymýšľajú aj nové koktejlové variácie. Vedeli ste, že miešané drinky sa práve na základe toho rozdeľujú na tri kategórie? Medzinárodná asociácia barmanov rozdelila koktejly na tieto:

  • nezabudnuteľné – patrí sem napríklad Gin Fizz alebo Negroni,
  • klasické – starý dobrý Cosmopolitan, Martini či Sex on the beach,
  • koktejly z novej éry – Vesper, Espresso Martini a podobné.

Tieto kategórie sa medzi sebou líšia najmä tým, že každá kategória drinkov sa hodí na inú príležitosť – iný drink si dáte na svadbe, iný na detskej oslave a iný budete podávať na rozlúčke so slobodou pre desať ľudí. My vám teraz ponúkame desať receptov na tie najobľúbenejšie klasické koktejly, s ktorými to nepokazíte pri žiadnej príležitosti a pripravíte si ich jednoducho a rýchlo aj v pohodlí domova! Tak poďme na to.

Záverečné zhrnutie

Hľadali, skúšali a testovali sme za vás. Výber sme zostavili tak, aby ste mali prehľad toho najlepšieho. Jedná sa o drinky, ktoré v lete príjemne osviežia, ale taktiež v zime alebo počas zvyšku roka dokonale zahrejú pre obsah alkoholu. Každý z drinkov si môžete pripraviť aj ako nealkoholické nápoje. Vybrali sme tam podľa nás tie najlepšie miešané nápoje – drinky, z ktorých si rozhodne vyberiete.

Aj keď jednotlivé miešané nápoje číslujeme, je to len pre prehľadnosť, pretože len ťažko jeden označiť za lepší ako druhý. Pri každom z drinkov vyberáme a odporúčame taktiež konkrétny alkohol, vďaka ktorému získa drink skutočne nezameniteľnú a pravú chuť, ako by vám drink namiešali priamo na pláži alebo pri bazéne v dovolenkovom rezorte.

1.

☑️ Mojito drink

Mojito drinkPopulárne Mojito! Tento kubánsky koktejl alebo inými slovami tropické osvieženie je asi najznámejší zo všetkých koktejlov vôbec. Jeho rodným mestom je údajne Havana a vznikol za veľmi dramatických okolností – keď sa medzi posádkou na lodiach Sira Francisa Drakea rozšírila úplavica a skorbut, zastavili sa na Kube, aby nabrali zásoby na pomoc v liečbe. Základným liekom bol práve rum v kombinácii so surovinami, ktorých v tejto lokalite bolo dosť – limetky, mäta a šťava z cukrovej trstiny.

Ingrediencie: 50 ml bieleho rumu, dve kávové lyžičky trstinového cukru, šťavu z pol limetky, ľadovú drť, hrsť lístkov mäty, dva deci sódy a nejakú tú limetku a mätu na dozdobenie.

? Ako pripraviť: na dno vysokého pohára ako prvé nasypte cukor a vytlačte šťavu z limetky, všetko dobre premiešajte a spolu podrvte. Až potom prichádza na rad ľadová drť (alebo kocky ľadu), rum a mätové lístky. Opäť dobre premiešajte. Nakoniec ešte dolejte do vrchu sódou a podávajte s koktejlovou paličkou a slamkou.

Aký biely rum do Mojito drinku odporúča barman:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

 

2.

☑️ Margarita drink

Mojito drinkNevinná Margarita! Pravé Mexiko si doma môžete urobiť, ak si namiešate aj pravý mexický drink – typickú Margaritu. Označuje sa za nápoj všetkých žien. O jej vzniku sa vedú mnohé polemiky, podobne, ako o vzniku koktejlov, údajne si ju prvýkrát urobili Mexičania, ktorí zvíťazili nad francúzskou armádou a získali nezávislosť. Podľa iných zdrojov však Margaritu prvýkrát servírovala na svojej párty v Acapulcu istá Margaret Sames, kde ju ochutnal aj Conrad Hilton a rozhodol sa ju podávať vo všetkých svojich hoteloch, čím získala obrovskú popularitu.

Ingrediencie: 40 ml tequily, 20 ml pomarančového likéru, 10 ml šťavy z limetky a opäť pri koktejloch taký obľúbený ľad a plátok limetky na ozdobu.

? Ako pripraviť: začnite tým, že si dobre vychladíte pohár, do ktorého budete Margaritu podávať. Môžete doňho vložiť ľad alebo ho jednoducho na chvíľu strčiť do mrazničky. Následne tesne pred podávaním prejdite jeho okraj plátkom limetky a obaľte ho v soli. Do šejkra si potom dajte tequilu, pomarančový likér a šťavu z limetky. Poriadne pretrepte a sceďte do pripraveného pohára. Opäť môžete dozdobiť plátkom alebo mesiačikom limetky.

Akú tequilu do Margarita drinku odporúča barman:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

 

3.

☑️ Sex On The Beach drink

Mojito drinkProvokatívny Sex on the beach! Dvojzmyselným názvom drinku môžete dať najavo nielen svoju záľubu v koktejloch, ale aj tajný signál svojmu objektu záujmu! Viete, kto takýto extravagantný názov vymyslel? Bol to mladý barman Ted Pizio na Floride, ktorý prvýkrát namiešal tento drink študentom tráviacim na pláži jarné prázdniny. Keď im veľmi zachutil, všetci sa pýtali na názov – a zaskočený Ted si v rýchlosti nevymyslel nič iné, len dôvod, prečo študenti na jarné prázdniny práve na Floridu prišli: Sex on the beach.

Ingrediencie: 50 ml vodky, 50 ml broskyňového likéru, 50 ml brusnicového džúsu (ak nemáte, dá sa nahradiť ananásovým), 50 ml pomarančového džúsu a samozrejme ľad a plátok pomaranča na dozdobenie.

? Ako pripraviť: do pohára najprv vložte ľad, na ktorý nalejte vodku a broskyňový likér. Ten prelejte ešte brusnicovým a pomarančovým džúsom. Na záver nezabudnite na pohár priložiť plátok pomaranča alebo citrónu.

Akú vodku do Sex On The Beach drinku odporúča barman:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

 

4.

☑️ Cosmopolitan drink

Mojito drinkFilmový Cosmopolitan! Kto nikdy nevidel slávny americký seriál Sex v meste – určite aspoň počul o populárnom americkom drinku Cosmopolitan. Opäť sa vedú dohady, ako vznikol, ale údajne ho ako prvá namiešala slávna floridská barmanka Cheryl Cook, ktorá si v roku 1985 všimla, že veľa ľudí si objednáva martini len preto, aby ich všetci videli s týmto typickým pohárom v ruke. To ju priviedlo na myšlienku namiešať niečo, čo by mohli piť všetci a zároveň by to bolo v pohári vizuálne krásne.

Ingrediencie: šťava z polovice limetky, 20 ml pomarančového likéru, 50 ml brusnicového džúsu, samozrejme 40 ml vodky a kúsok limetky na dozdobenie.

? Ako pripraviť: v prvom rade do šejkra vsypte ľad a následne aj všetky ostatné ingrediencie. Všetko pretrepte, sceďte do vopred vychladeného pohára na martini a poprípade ešte dozdobte plátkom pomaranča, ktorým môžete aj prejsť po okraji pohára.

Akú vodku do Cosmopolitan drinku odporúča barman:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

 

5.

☑️ Daiquiri drink

Mojito drinkOsviežujúci Daiquiri! Počas horúcich dní vynikajúco osvieži niečo kyslé – napríklad taká limetka. A jej účinky sa ešte znásobia, ak je zakomponovaná do nejakého skvelého drinku. Je isté, že názov Daiquiri je odvodený od názvu pláže a bane na ťažbu železnej rudy neďaleko Santiaga de Cuba. Vymyslel ho práve banícky inžinier, ktorý na svojom večierku servíroval gin, ale došli mu zásoby, tak siahol po niečom, čo je na Kube najlacnejšie a najdostupnejšie – po rume. Nechajte si však poradiť ten správny a získajte chuť plnej chuti ako priamo z pláže od barmana.

Ingrediencie: 45ml bieleho rumu, 25ml limetkovej šťavy, 15ml sladkého sirupu, ľad a jahoda na dozdobenie.

? Ako pripraviť: najlepšie je všetky ingrediencie pretrepať v šejkri a následne naliať do vychladeného pohára, ktorý by mal byť dozdobený ešte jahodou. Podávame so slamkou.

Aký biely rum do Daiquiri drinku odporúča barman:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

 

6.

☑️ Cuba Libre drink

Mojito drinkCuba libre z kubánskej pláže! Ak preferujete sýte osvieženie v tónoch letného opálenia, drink cuba libre je pre vás ako stvorený. Vznikol okolo roku 1900, kde inde, než v centre exotickej Kuby – v Havane. Americkí vojaci si ním pripíjali na slobodnú Kubu (dovtedy sa tento drink označoval ako Bacardi&Coke). Dobre známy je však po celom svete a namiešajú vám ho kdekoľvek, ak nie, tak to hravo zvládnete raz dva aj vy. Má 2 základné ingrediencie, ktoré kúpite v každom miestnom obchode, postačí pohár a drink máte behom chvíľky pripravený.

Ingrediencie: 50 ml bieleho rumu, 10 ml citrónovej šťavy a 120 ml koly, poprípade nejakú limetku na dozdobenie.

? Ako pripraviť: Najprv naplňte pohár ľadom a následne doňho pridajte rum, citrónovú šťavu a kolu. Dobre premiešajte, ozdobte limetkou a môžete podávať!

Aký biely rum do Cuba Libre drinku odporúča barman:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

 

7.

☑️ Piña Colada drink

Mojito drinkExotika s Piña Coladou! Hoci Piña colada patrí prípravou medzi jemne náročnejšie drinky, než tie predošlé, ak milujete tropické chute, nebudete čas strávený jej prípravou ľutovať. Neľutoval ho ani barman Ramón Monchito Marrero Perez, ktorému trvalo celé tri mesiace experimentov, kým sa mu konečne podarilo namiešať tú pravú Piña coladu. Stalo sa tak v roku 1954 v portorickom hoteli The Caribe Hilton (čo je minimálne verzia tohto hotela). Iný príbeh za „otca“ Piña colady považuje už portorického piráta Roberta Cofresího, ktorý tento koktejl miešal svojej posádke na povzbudenie už v roku 1800.

Ingrediencie: 50 ml bieleho rumu, 1 kávovú lyžičku trstinového cukru, hrsť nadrobno nakrájaného ananásu, 1 polievkovú lyžicu kokosového mlieka, 1 dl ananásového džúsu a samozrejme ľad.

? Ako pripraviť: Všetky prísady dobre rozmixujte a následne podávajte v dobre vychladenom vysokom pohári so slamkou, pomarančom a ananásom.

Aký biely rum do Piña Colada drinku odporúča barman:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

 

8.

☑️ Whiskey Sour drink

Mojito drinkElegantný Whiskey sour! Páni, predovšetkým milovníci whiskey, ochutnali ste už niekedy whiskey sour? Ak nie, určite by ste mali! Tento drink pochádzajúci z 18. storočia a námorníckeho prostredia, sa vyznačuje predovšetkým výraznou chuťou. Prívlastok „sour“ má podobne ako aj iné koktejly preto, lebo je v ňom citrónová šťava, ktorá dodáva koktejlu kyslú chuť – práve preto si ho miešali námorníci, ktorí trpeli nedostatok vitamínu C.

Ingrediencie: 45 ml vašej obľúbenej whiskey, 30 ml citrónovej šťavy, 15 ml cukrového sirupu, trochu vaječného bielku a samozrejme ľad. Vajíčko sa pridáva kvôli hustote a tiež napenenosti drinku, ale môžete ho z akýchkoľvek dôvodov pokojne vynechať. Nemusíte sa však báť, že by sa nejakým spôsobom prejavilo na chuti.

? Ako pripraviť: Ingrediencie pretrepte spolu v šejkri, aby bol koktejl pekne spenený a cez sitko prelejte do pohára, ktorý môžete dozdobiť plátkom citróna alebo maraschino čerešňou. Na whiskey sour sú najlepšie poháre coupe (na nožičke), prípadne whiskovky, do ktorých môžete pridať aj ľad. Na zdravie!

Akú whiskey do Whiskey Sour drinku odporúča barman:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

 

9.

☑️ Manhattan drink

Mojito drinkTypicky americký Manhattan! Možno ste ani netušili, ale tento drinky má skutočne originálny príbeh. Drink, ktorý vznikol na oslavu zvolenia guvernéra štátu New York, zažiari určite aj na tej vašej oslave! Dôležité je určite dodať, že tento drink sa podáva väčšinou ako aperitív (keďže obsahuje vermut) a na jeho prípravu by ste mali použiť pravú americkú whiskey, škótska totiž mení nielen chuť, ale aj názov (takýto koktejl sa potom nazýva Rob Roy).

Ingrediencie: 50 ml rye whiskey (čiže v preklade žitnej whiskey), 20 ml sladkého červeného vermutu a trochu bitter (v preklade ľubovoľný horký likér).

? Ako pripraviť: Whiskey s vermutom a bitterom nalejte do vyššieho pohára, doplňte ľadom a miešajte asi 30 sekúnd. Následne bez ľadu prelejte do vychladeného pohára, ktorý prizdobte koktejlovou čerešničkou a môžete podávať.

Akú whiskey do Manhattan drinku odporúča barman:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Aký vermut do Manhattan drinku odporúča barman:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

 

10.

☑️ Long Island Iced Tea drink

Mojito drinkNaozaj ľadový Long island iced tea! Aj posledný drink, na ktorý vám ponúkame recept, pochádza z Ameriky. Keď ho pijete, údajne pociťujete začiatok nového dobrodružstva. Zaujímavosťou je, že hoci má v názve „iced tea“ čiže ľadový čaj, v skutočnosti žiadny neobsahuje. Podľa legendy vznikol na Long Islande blízko New Yorku počas prohíbicie, kedy barmani miešali pašovaný alkohol s kolou, aby to vyzeralo ako jednoduchý ľadový čaj. Na Long island iced tea budete potrebovať trochu viac alkoholu, než na predošlé koktejly, ale výsledný efekt stojí za to.

Ingrediencie: 15 ml ginu, 15 ml tequily, 15 ml vodky, 15 ml bieleho rumu, 15 ml pomarančového likéru, 15 ml cukrového sirupu a 25 ml citrónovej šťavy.

? Ako pripraviť: Všetky spomínané ingrediencie nalejte do vysokého pohára naplneného ľadom a dobre premiešajte. Doliať do vrchu by ste ešte mali kolu a nezabudnite ani na slamku a ozdobenie poháru limetkou. Pozor, aby ste si potom výsledok aj vy nepoplietli s ľadovým čajom!

Aký biely rum do Long Island Iced Tea drinku odporúča barman:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Aký gin do Long Island Iced Tea drinku odporúča barman:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Akú tequilu do Long Island Iced Tea drinku odporúča barman:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Akú vodku do Long Island Iced Tea drinku odporúča barman:

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

 

Náš tip: Využite výhodné ponuky a objednajte online. Bezplatné doručenie pri nákupe nad 80€. Pozrite akcie na alkohol.

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

5/5 - (84 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️