Nakupovanie cez Allegro.sk je konečne dostupné. Prečo by ste ho mali vyskúšať!?

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Nakupovanie cez internet sa stalo súčasťou nášho každodenného života. Mnoho ľudí mu dnes dokonca dáva prednosť pred nakupovaním v kamenných obchodoch, pretože je pohodlnejšie, rýchlejšie a častokrát aj výhodnejšie. Nákupné portály sa tak stali našimi virtuálnymi obchodnými centrami, kde dokážeme stráviť aj celé hodiny. Jedinou nevýhodou je, že väčšinou ide o zahraničné e-shopy v angličtine. Určite ste už počuli o stránkach Allegro, tie sú teraz dostupné aj pre našincov v slovenčine na adrese Allegro.sk.
Nakupovanie cez Allegro.sk
Už poznáte Allegro.sk?

Začíname – prvá návšteva Allegro.sk

Allegro ako také, najväčšia európska platforma e-commerce, je na trhu už 25 rokov a má cca 20 miliónov zákazníkov. Hneď od začiatku sľubuje jednoduchý a rýchly nákup v piatich krokoch. Na úvodnej stránke si môžete rozkliknúť ponuku produktov v kategóriách, ktorých je desať a z nich má každá aj svoje podkategórie. Alebo jednoducho stačí napísať názov produktu, ktorý práve zháňate do vrchnej vyhľadávacej lišty. Po napísaní prvého slova sa vám zobrazí zoznam návrhov. Nemusíte skloňovať ani písať s diakritikou, pretože vyhľadávač automaticky pracuje s rôznymi tvarmi zadaného slova alebo slov. Vyhľadávať môžete v aktívnych ponukách vo všetkých kategóriách, alebo iba vo vybranej. Dohľadané výsledky si viete následne zoradiť podľa ceny, obľúbenosti a hodnotenia produktu.

☑️ Objavte s nami e-shop Allegro.sk

Overte si ceny vami žiadaných tovarov alebo zistite viac o garancii 150% rozdielu ceny pri záruke najnižšej ceny:

Zobraziť záruku najnižšej ceny

 

Obrovskou výhodou tohto e-shopu je, že tu nájdete naozaj všetko – od elektroniky a kozmetiky cez hračky, knihy či filmy až po autodiely a pracovné nástroje. Je to tak preto, lebo Allegro.sk združuje viacerých predajcov a jedným z nich sa môžete stať dokonca aj vy (ale o tom neskôr).

✔️ Náš tip: V ponuke „Allegro inšpiruje“ nájdete obrovské množstvo článkov, ktoré vám poradia s výberom rôznych produktov či tipmi na darčeky a zariadenie domácnosti.

Na to, aby ste na Allegro.sk mohli nakupovať so všetkými výhodami, si musíte podobne ako na iných nákupných portáloch vytvoriť účet. Je to veľmi jednoduché, podobne, ako vyhľadávanie produktov – môžete sa prihlásiť cez svoj e-mail, účet Google alebo Facebook, telefónne číslo, či dokonca aj účet na Mall.sk, keďže Allegro.sk je podľa reklamy na úvodnej stránke novým a väčším Mallom.sk.

Pri tvorbe účtu si môžete vybrať, či bude váš účet bežný alebo firemný. Bežný vám bude stačiť v prípade, že nechcete nič predávať – ak ste podnikateľ alebo chcete predávať v mene nejakej spoločnosti, budete potrebovať firemný účet. My sa v nasledujúcom článku viac zameráme na bežný účet a bežný spôsob využívania nákupného portálu fyzickou osobou.

Samozrejme, nakupovať môžete aj ako hosť bez vytvorenia účtu. V takom prípade zadávate len svoje doručovacie údaje, no vzdávate sa viacerých výhod, ktoré vytvorenie účtu umožňuje, ako je napríklad hodnotenie predajcu, prispievanie do diskusií, dostávanie upozornenia na to, čo vás zaujíma, história nákupov a i.

Ak už teda účet máte alebo nemáte – hurá nakupovať! Možno si môžeme ešte na úvod spomenúť aj spôsoby platby, ktorými dokážete za tovar na tejto stránke zaplatiť. Allegro.sk umožňuje klasickú platbu platobnou kartou, službu Google Pay alebo prevod na účet.

✔️ Náš tip: Ak máte účet na Allegro.sk, počas marketingových akcií môžete obdržať aj zľavové kupóny – tie si viete následne uplatniť na stránke a získať k nákupu skvelú zľavu.

✅ Diskusné fórum pre nerozhodných

Ďalšou výhodou, ktorú Allegro.sk ponúka, je priestor na otvorenú diskusiu o produktoch a tovare. Znamená to teda, že tam okrem nakupovania môžete aj zdieľať svoje skúsenosti a názory, hľadať a dávať rady, či klásť otázky a dostávať na ne odpovede. Nájdete tam mnohé kategorizované diskusné fóra aj blog, kde sa o komunite z Allegro.sk dozviete viac.

Obsah všetkých článkov a príspevkov je k dispozícii aj neprihláseným užívateľom, takže ako hosť si môžete stránku prezerať úplne bez obmedzenia.

Diskusné fórum pre nerozhodných

V prípade, že sa chcete stať aktívnym členom komunity (vytvárať a odpovedať na príspevky iných používateľov, sledovať a hodnotiť diskusie, dostávať upozornenia na príspevky, ktoré vás zaujímajú), je potrebné sa registrovať.

Patríte k zákazníkom, ktorí si predajcu, od ktorého nakupujú, radšej niekoľkokrát “preklepnú”, než aby mali raz zaplatiť za niečo, čo sa im nepozdáva? Rozhodnite sa na základe recenzií. Jedna praktická skúsenosť je totiž určite viac, ako desať vychvaľujúcich článkov. Na Allegro.sk nájdete vedľa mena každého predajcu pod názvom jeho ponuky informáciu o tom, koľko kupujúcich ho odporúča. Rovnako aj všetky pozitívne a negatívne hodnotenia za posledných 12 mesiacov, či priemerné hodnotenie na 5-hviezdičkovej stupnici.

Dobré je preto, aby ste aj vy ohodnotili kvality predajcu po tom, čo uňho nakúpite (môžu to urobiť len registrovaní zákazníci). Hodnotenia a recenzie predajcov zohľadňujú najmä to, či bolo ľahké predajcu kontaktovať, či bol jeho produkt kvalitný, či ho odoslal rýchlo a ako kvalitne bol zabalený.

✔️ Náš tip: Mnoho produktov obsahuje označenie „Záruka najnižšej ceny“ – čo znamená, že portál za vás porovnal ceny jednotlivých obchodov a vybral tú najlepšiu.

✅ Garancia a bezpečnosť

Určite sa pýtate aj na to, či je nákup na tejto platforme bezpečný, a ak áno, tak akú garanciu na to máte. Okrem toho, že stránka Allegro.sk pri platbách zaisťuje podobne, ako iné overené nákupné platformy, bezpečné platobné prostredie zabezpečené 3D Secure, má aj vlastný dodatočný systém ochrany nazvaný Allegro Protect.

Allegro Protect pokryje všetky vaše nákupy, a to do doby až 2 roky od ich uskutočnenia. Je tu najmä na situácie, ak ste nedostali celú zásielku, alebo vám z nej chýba nejaká časť, ak vám predajca nevrátil platbu po zrušení alebo vrátení objednávky a ak bol obdržaný produkt poškodený, alebo nezodpovedal popisu.

Prvým krokom pri reklamovaní alebo akomkoľvek probléme s produktom je vždy komunikácia s predajcom. Ak odmietne, alebo jednoducho váš problém nevyrieši, vyplníte krátky online formulár Allegro Protect a svoju platbu môžete mať naspäť už do 48 hodín.

Táto služba je však opäť určená iba pre tých, ktorí majú na stránke aktívny účet. Neznamená to, že ak ste nakúpili ako hosť, váš nákup nikto nechráni, ale pre využitie služby Allegro Protect budete požiadaní o registráciu (v prípade, že sa váš problém nevyrieši v diskusii s predajcom).

✔️ Náš tip: Pre predajcov ponúka Allegro.sk uvítací program, vďaka ktorému prvých 180 dní predávate bez provízie a vedenie firemného účtu máte zdarma.

✅ Nakupujete často? Buďte smart!

Okrem vyššie spomínaných výhod ponúka Allegro.sk aj službu pre tých, ktorí využívajú nakupovanie online naplno a objednávajú si tovar cez internet často. Služba Allegro Smart! je v podstate založená na neobmedzenom počte doručení zdarma, čiže doručení, pri ktorých neplatíte žiadne poštovné.

Či už sa rozhodnete pre doručenie kuriérom, alebo na výdajné miesto či do boxu (a to dokonca aj z Čiech a z Poľska), doručenie bude pre vás úplne zdarma. Stačí iba nakúpiť nad 12,90 eur pri doručovaní na výdajné miesto alebo do boxu a nad 21,90 eur pri doručovaní kuriérom.

Nakupujete často? Buďte smart!

Táto služba sa týka aj vracania tovaru, ktoré je tiež pri jej aktivácii zdarma (týka sa jedného vrátenia na jednu objednávku). Tiež vám umožní zaplatiť za objednávku dobierkou (doručenie bude zdarma, doplatíte iba za túto službu) a pri problémoch s objednávkou budete mať vašu žiadosť na Allegro Protect spracovanú prioritne do 2 dní.

Služba Allegro Smart! síce nie je zadarmo, no v prípade, že si naozaj objednávate tovar v priemere raz do týždňa, oplatí sa vám – stojí totiž 2,49 za mesiac, alebo výhodných 11,99 na rok. Ak si svoju voľbu Allegro Smart! rozmyslíte, máte možnosť dostať platbu späť do 30 dní od jej zakúpenia – dokonca, aj keď ste už s ňou absolvovali prvú objednávku.

✔️ Náš tip: Na Allegro.sk môžete po zaregistrovaní využiť skúšobnú verziu služby Allegro Smart!, čo je až 5 doručení zdarma počas 6 mesiacov.

Záverečné zhrnutie

Oplatí sa teda na Allegro.sk nakupovať a odporúčame ho? Naše záverečné rozhodnutie je jasné, nákup na Allegro.sk jednoznačne odporúčame. Určite uznáte spolu s nami, že ponúkané výhody môžu smelo konkurovať aj iným, možno ešte u nás v súčasnosti viac známym nákupným platformám.

☑️ Allegro.sk (NE)VÝHODY nakupovania v e-shope

Pozrime sa teda na to ešte v skratke v podobe výhod a nevýhod nakupovania na Allegro.sk.

  • Naozaj široká škála tovaru,
  • záruka najnižšej ceny alebo 150% rozdielu ceny,
  • rozsiahle diskusie, recenzie a hodnotenia zákazníkov priamo pod ponukou tovaru,
  • ochranná služba Allegro Protect dostupná všetkým zákazníkom,
  • výhodné podmienky pre predajcov,
  • minimálna hodnota objednávky pri doručení zdarma (aj pri platenej službe Allegro Smart!),
  • nemožnosť platiť za tovar dobierkou (iba pri službe Allegro Smart!).

Overte si ceny vami žiadaných tovarov alebo zistite viac o garancii 150% rozdielu ceny pri záruke najnižšej ceny:

Zobraziť záruku najnižšej ceny

 

5/5 - (1 vote)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️