Ako vybrať notebook? → 27x AKO ✔️ +TOP ❤️ 2020 notebooky

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Ako vybrať notebook
Rady a tipy ako vybrať notebook
Výber notebooku by mal byť na základe účelu, veľkosti, ceny, rozlíšenia obrazovky a prípadných funkcii. Do výberu treba zohľadniť viacero parametrov. Samozrejme je rozdiel či sa jedná o výkonný herný notebook, lacný netbook, moderný a ľahký ultrabook alebo model strednej kategórie pre bežné aplikácie. Aby ste na nič nezabudli a vedeli čo sledovať, všetko sme zhrnuli do tohto článku.

Ak sa ideme baviť o výhodách a využiteľsnoti neteboku, medzi hlavné výhody notebooku patrí prenositeľnosť a nároky na priestor, nízka cena kompletného počítača v jednom, ale aj spotreba energie. Konektivita je pomerne vysoká a to štandardným sieťovým konektorom, pre internet je pohodlné bezdrôtové pripojenie Wi-fi. Notebook môže mať procesor od Intelu alebo AMD, taktiež rôzne HDD, RAM a iné parametre a údaje, v ktorých ste mali mať jasno pred samotnou kúpou.

Ujasnite si to najdôležitejšie

Hneď na začiatku si treba povedať na aký účel hľadáte notebook. Nemusí sa jednať o výhradne konkrétny typ, ale aj jeho využívanie, čiže či ho budete používať doma, na cestách alebo ho budete často prenášať. Ďalej to, na aké operácie a funkcie ho budete využívať. Aj to si potrebujete ujasniť.

Často sa riešia značky a výrobcovia notebookov. Aj k tomuto nižšie v tomto našom článku píšeme a radíme s výberom. Ak sa jedná o výrobcov a značky notebookov, u nás su dostupné notebooky Acer, Apple, Asus, Dell, DreamMachines, Eurocom, Fujitsu, Getac, HP, Lenovo, MSI, Sony, Toshiba, Umax a Xiaomi. Dobrým tipom, ako si byť o niečo istejší výberom výrobcu, je pozerať po dĺžke a spôsobe uplatnenie záruky.

Veľký, známy a dobre overený výrobcovia ponúkajú aj u nás na Slovensku komfortnú záruku, kedy prípadnú reklamáciu vybavia rýchlejšie alebo priamo u zákazníka doslova na počkanie. Taktiež obchodníci či výrobcovia na jednotlivé modely ponúkajú aj možnosť priobjednania predĺženej záruky. Aj predĺžená záruka na dlhšiu ako zákonom stanovenú 2-ročnú záruku môže byť vizitkou dobrého a overeného výrobcu, ktorý si stojí za kvalitou svojich výrobkov.

 Akú zvoliť typ notebooku? 

Za kúpou a výberom notebooku je často účel, preto rovno výrobcovia upravujú rôzne modely a ponúkajú notebooky rovno podľa účelu. Nižšie vyberáme a popisujeme tie, ktoré sú najobľúbenejšie. Ďalej sa môže jednať o notebooky označované ako ultrabook, tablet PC, notebook, ktorý má dotykový displej a mnohé iné. Tu sa už však jedná o rôzne špecifické prípady a modely výberu.

 • Notebook / Pracovný notebook – na bežnú kancelársku prácu
 • Herný notebook – výkonejší multimediálny počítač pre hry a grafiku
 • Netbook / Mini notebook – prenosný počítač menších rozmerov s displejom do 11,6″
 • Konvertibilný notebook – pre funkciu notebooku a tabletu v jednom zariadení

Môžete si rovno vybrať z toho, čo jednoznačne odporúčame.

PRE NÁROČNÝCH:
Apple MacBook AirApple MacBook Air

 • Displej: 13,3″ 1440x900px
 • Pamäť RAM: 8GB
 • Pevný disk: SSD 128GB
 • Procesor: Intel i5 1,8GHz
 • Výdrž batérie: 12 hodín
 • Rozmery: 227x17x325mm
Ďalšia ponuka | Detail produktu
NÍZKA CENA:
HP 250 G7HP 250 G7

 • 15,6″ 1920x1080px
 • Pamäť RAM: 8GB
 • Pevný disk: SSD 256GB
 • Procesor: Intel i5, 3.9 GHz
 • Výdrž batérie: 12 hodín
 • Rozmery: 246×22,5x376mm
Ďalšia ponuka | Detail produktu

 Akú zvoliť uhlopriečku obrazovky? 

Mnoho z technicky zdatnejších čitateľov tu bude asi namietať, prečo začíname práve veľkosťou, presnejšie uhlopriečkou displeja. Je to z jednoduchého dôvodu a to takého, že veľa z nás siaha po notebooku pre jeho hlavné výhody, ktoré sú prenositeľnosť a len malé, ak nie iba minimálne nároky na priestor. Práve preto začíname výberom jeho uhlopriečky a tým celkovo aj veľkosti celého notebooku.

 • Notebooky do 11,6″ – sa označujú aj „netbooky“ (internet + notebook) alebo ultrabooky. Výhodou sú malé rozmery, tenký dizajn, nízka váha a často aj nízka cena.
 • Notebooky od 12″ do 14″ – Jedná sa o notebooky s plnohodnotným vybavením a štandardným výkonom. Dôvodom výberu tejto veľkosti je pohodlnosť pri práci, ľahký prenos pre nižšiu váhu a menšie rozmery. Patria sem ultrabooky alebo slim notebooky.
 • Notebooky od 14″ do 15,6″ – patria sem štandardné notebooky určené na každodenné používanie.
 • Notebooky 16″ a väčšie – Tieto veľké notebooky sú všestranným multimediálnym počítačom, Oproti klasickému PC sa dá prenášať.

 Aké vybrať rozlíšenie displeja? 

Ďalším ukazovateľom je rozlíšenie displeja (obrazovky), ktoré vypovedá veľa o samotnej kvalite obrazu. Aj menšie monitory môžu mať väčšie rozlíšenie displeja a naopak. Samozrejme väčšie rozlíšenie displeja znamená aj väčšiu kvalitu obrazu, ale aj vyššiu cenu samotného notebooku.

Cenu to však nemusí razantne navýšiť, ak chcete aby notebook poskytoval pekný a kvalitný obraz, tu odporúčame pozrieť skôr po vyššom rozlíšení. Pri notebookoch poznáme rôzne rozlíšenia ako 1280 x 720, 1366 x 768, 1440 x 900, 1600 x 900, 1920 x 1080, 2160 x 1440, 2304 x 1440, 2560 x 1440, 2560 x 1600, 2880×1800, 3200 x 1080, 3200 x 1800, 3480 x 2160, 3840 x 2160. Nižšie vyberáme a popisujeme časté rozlíšenia.

 • 1024 x 600 – sa používa u netbookov s uhlopriečkou displeja 10″. Často je menej dostačný pre právu na internete, ale aj pri iných úlohách.
 • 1366 x 768 – používa sa pri uhlopriečkach od 11,6″ do 15,6″. Pri väčšine užívateľov stačí pre internet aj bežné programy.
 • 1600 x 900 – alebo HD+ rozlíšenie sa používa u uhlopriečok 13″ a viac. Medzi hlavné prínosy patrí ostrejší obraz a viac priestoru pre text, fotky, webstránky.
 • 1920 x 1080 – známejšie ako „Full HD“ alebo „1080p“ sa stalo štandardom pre multimédiá s vysokým rozlíšením. Vhodné pre prehrávanie BluRay filmy.
💡 Náš tip: Čím vyššie rozlíšenie displeja, tým kvalitnejší a ostrejší obraz.

 Ktorý výrobca je najlepší? 

Ktorý výrobca, respektíve aká značka je pre notebooky najlepšia? Jedná sa o častú otázku z diskusií, medzi oborníkmi aj zákazníkmi. Jednoznačná odpoveď samozrejme nie je možná. Faktom je, že každý výrobca ponúka svoje notebooky osadené súčiastkami často od rovnakých výrobcov. Dnešné trendy sú jasné, aj keď ine o notebooky. Jendotlivé značky ponúkajú aj podobný vzhľad, porovnateľné parametre a všetko v podobných cenách.

Apple MacBook AirAk sa jedná o výrobcov a značky notebookov, u nás su dostupné notebooky Acer, Apple, Asus, Dell, DreamMachines, Eurocom, Fujitsu, Getac, HP, Lenovo, MSI, Sony, Toshiba, Umax a Xiaomi. Dobrým tipom, ako si byť o niečo istejší výberom výrobcu, je pozerať po dĺžke a spôsobe uplatnenia záruky. Veľký, známy a dobre overený výrobcovia ponúkajú aj u nás na Slovensku komfortnú záruku, kedy prípadnú reklamáciu vybavia rýchlejšie alebo priamo u zákazníka.

Taktiež obchodníci či výrobcovia na jednotlivé modely ponúkajú aj možnosť priobjednania predĺženej záruky. Aj predĺžená záruka na dlhšiu ako zákonom stanovenú 2-ročnú záruku môže byť vizitkou dobrého a overeného výrobcu, ktorý si stojí za kvalitou svojich výrobkov.

💡 Náš tip: Vždy siahnite po známych výrobcoch. Výrobcovia a predajcovia čo si stoja za svojim tovarom ponúkajú ako možnosť priobjednania si na zariadenie predĺženú záruku. To odporúčame prikúpiť najmä ak si notebook kupujete na dlhšie obdobie.

 Akého vybrať výrobcu procesora? 

Ak sa ideme baviť o procesoroch, sú tu dvaja popredný výrobcovia a to konkrétne Intel a AMD. Ako jedná, tak aj druhá značka má svojich priaznivcov ako v radách odborníkov, tak aj používateľov. Výhody a nevýhody by sa dali nájsť pri oboch, nám v tomto článku nepríslúcha určite jeden lepší, ako druhý. Za každého výrobcu hovorí aj to, že sú pomerne podobne obľúbené a využívané po celom svete.

 • Intel – spoločnosť z USA založená v roku 1968 a špecializovaná na produkciu mikroprocesorov a integrovaných obvodov
 • AMD – spoločnosť založená v roku 1969 z USA zameraná na produkciu mikroprocesorov

Pri značkách, teda výrobcoch procesorov, je to podobne ako pri značkých jednotlivých notebookov. Ponuka oboch producentov je porovnateľná, história spoločností siaha do rovnakého obdobia a pri oboch je jedná o spoločnosti z USA. Zákazníci a užívatelia si často volia konkrétnu značku podľa preferencií a vlastných predošlých skúseností s tou ktorou značkou. My skôr ako podľa výrobcu, odporúčame vyberať podľa parametrov jednotlivých procesorov, ako je ich frekvencia a počet jadier.

💡 Náš tip: Pri obchod výrobcoch sa jedná o kvalitné procesory, preto odporúčame vyberať podľa parametrov jednotlivých procesorov, ako je ich frekvencia a počet jadier.

 Akú zvoliť frekvenciu procesora? 

Procesor je základom (srdcom) celého počítača. Jedná sa o riadiacu jednotku celého zariadenia, preto sa často označuje ako najdôležitejšia a najzákladnejšia súčasť počítača. Ak máme vybrať správne, dôležitým parametrom je frekvencia procesora. Zjednodušene sa dá povedať, že čím vyššia frekvencia, tým vyšší výkon.

 • Menej ako 2.2 GHz – pre jednoduchšie úlohy ako kancelárska práca a skôr pre študentov
 • 2.2 GHz až 3.3 GHz – pre viac náročného užívateľa, ktorý využíva počítač pre rôzne úlohy
 • 3.4 GHz a viac – vyššie hodnoty procesorov pre najnáročnejšie domáce a pracovné využitie
💡 Náš tip: Zjednodušene povedané, čím vyššia frekvencia procesora, tým vyšší výkon dosahuje.

 Aký počet jadier procesra? 

Aby ste vedeli, koľko jadier vybrať, je dobré poznať ako funguje počítač. Každú činnosť od kliknutia myšou, až po zložité výpočtové činnosti, si počítač rozdeľuje na jednotlivé úlohy. Procesor ich ďalej spracúva postupne. Jedno jadro dokáže riešiť jednu úlohu. Ak máme viac jadier, každé z nich tak dokáže súčasne riešiť jednu úlohu, pričom každá z nich je rôzna. Zjednodušune a zhrnuté do jednej vety, čím viac jadier má procesor, tým viac úloh dokáže súčasne riešiť a tak o to rýchlejšie pracuje a spracúva vaše požiadavky.

 • 1 až 4 jadrá procesora – dnes už štandard, čo sa týka počtu jadier
 • 5 a viac jadier procesora – výkonejšie notebooky už majú aj vyšší počet jadier a tým aj výkon
💡 Náš tip: Aj tu platí, čím viac má procesor jadier, tým vyšší výkon dosahuje – o to viac úloh dokáže súčasne spracovať.

Môžete si rovno vybrať z toho, čo jednoznačne odporúčame.

PRE NÁROČNÝCH:
Apple MacBook AirApple MacBook Air

 • Displej: 13,3″ 1440x900px
 • Pamäť RAM: 8GB
 • Pevný disk: SSD 128GB
 • Procesor: Intel i5 1,8GHz
 • Výdrž batérie: 12 hodín
 • Rozmery: 227x17x325mm
Ďalšia ponuka | Detail produktu
NÍZKA CENA:
HP 250 G7HP 250 G7

 • 15,6″ 1920x1080px
 • Pamäť RAM: 8GB
 • Pevný disk: SSD 256GB
 • Procesor: Intel i5, 3.9 GHz
 • Výdrž batérie: 12 hodín
 • Rozmery: 246×22,5x376mm
Ďalšia ponuka | Detail produktu

 Akú veľkosť operačnej pamäte RAM? 

Ako sme už vysvetlili vyššie v článku, procesor a jeho jadrá spracúvajú jednotlivé úlohy. Tie sú mu pripravované, uložené a spracovávané vrámci dočasnej (krátkodobej) pamäte. Pri počítačoch sa jedná o tzv. RAM pamäť. Táto pamäť s priamym prístupom alebo RAM (z angl. Random Access Memory) je preto dôležitá, ak sa jedná o samotné spracovanie úloh procesorom, čiže samotnú rýchlosť notebooku. Aj tu odporúčame zvoliť vyššie hodnoty, čím vyššia pamäť RAM, tým rychlejší a svižnejší chod počítača.

Lenovo IdeaPad 320Operačná pamäť RAM (random access memory) predstavuje dočasnú pamäť, ktorá komunikuje s procesorom niekoľkonásobne vyššou prenosovou rýchlosťou. Ak pracujete s viacerými aplikáciami naraz potrebujete operačnú pamäť s vyššou kapacitou. Ak plánujete počítač používať iba na kancelárske aplikácie a surfovanie stačí vám menšia RAM.

 • Menej ako 4 GB – základné hodnoty, dnes sú skôr dostatočné pre mobiné telefóny a tablety
 • 4 GB až 8 GB – aktuálne štandard čo sa týka pamäte RAM v prenosných počítačoch
 • Nad 8 GB – výkonejšie notebooky majú aj vyššie hodnoty tejto pamäte
💡 Náš tip: Čím vyššia pamäť RAM, tým rychlejší a svižnejší chod aplikácii.

 Aký typ grafickej karty? 

Asi sa už opakujeme, ale aj pri grafických kartách platí, čím vyššie parametre, tým lepšie. Okrem parametrov sa môže jednať aj o typ karty a tu sa od toho odvíja aj výkon. Integrovaná karta je súčasťou matičnej (základovej) dosky, často má nižší grafický výkon. Dedikovaná karta je samostatný komponent v notebooku, tieto typy kariet majú zväčša vyšší výkon.

 • Integrovaná karta – je súčasťou matičnej (základovej) dosky, často má nižší grafický výkon
 • Dedikovaná karta – samostatný komponent v notebooku, tieto typy kariet majú zväčša vyšší výkon
💡 Náš tip: Dedikovaná karta je samostatný komponent v notebooku, tieto typy kariet majú zväčša vyšší výkon.

 Aký typ pevného disku? 

Pevný disk HDD (hard disc drive) stále ostáva najefektívnejšou pre ukladanie veľkého množstva dát. Dnes sa hodnoty pohybujú od 320 GB do 2000 GB (2TB). Nás však tentokrát zaujíma to, o aký typ pevnej pamäte (HDD) sa jedná. Môže ísť o SSD disk (solid state drive) – pri ukladaní údajov sa využívajú statické pamäťové čipy ako v USB kľúči, ide o mnohonásobne rýchlejšie prenosové rýchlosti, avšak majú nízku kapacitu a vysokú cenu. Hybridný disk – kombinácia výhod HHD a SSD.
Dell Inspiron 15

 • Pevný disk (HD/HDD) – dáta sa na pevný disk zapisujú pomocou magnetického záznamu, cenovo lacnejšie pamäte, no menej odolné voči otrasom a náhodnému poškodeniu.
 • SSD disk (solid state drive) – pri ukladaní údajov sa využívajú statické pamäťové čipy ako v USB kľúči, ide o mnohonásobne rýchlejšie prenosové rýchlosti. Ich nevýhodou je to, že často majú nižšiu kapacitu svojho úložiska a vyššiu cenu oproti pevný diskom HDD.
 • Hybridný disk – kombinácia výhod HHD a SSD

Niektoré, hlavne výkonejšie notebooky, môžu mať hneď 2 pevné pamäte. Jeden pevný disk a druhý SSD disk. Tu je výhoda, že softvér ako operačný systém a dôležité dáta môžete mať na výkonejšom a spoľahlivejšom SSD disku a ostatné dáta na kapacitne často väčšom druhom HDD disku.

Pri pevných dikoch HDD sa tieto disky rozdeľujú a líšia formátom uvádzaným v palcoch, ďalej rozhraním, ale aj samotnou fyzickou stavbou disku, ktorá sa môže líšiť. Keďže tieto disky sú už v súčastnosti využívané menej, nebude sa nimi zaoberať až tak do podrobna.

💡 Náš tip: Pre ochranu dát a spoľahlivú prevádzku odporúčame siahnuť po notebooku s SSD diskom.

 Akú veľkosť pevnej pamäte? 

Ako už vieme, pevný disk HDD (hard disc drive) stále ostáva najefektívnejšou pre ukladanie veľkého množstva dát. Dnes sa hodnoty pohybujú od 320 GB do 2000 GB (2TB). Práve táto veľkosť určuje to, koľko softvéru, dát a multimendiálneho obsahu bude možné uložiť do vášho počítača. Čiže koľko fotografií, hudby, filmov, ale aj ďalších dát bude do neho možné ukladať. Tu skôr ako o rýchlosť počítača ide o vaše preferencie a požiadavky.

 • Menej ako 2048 GB (2 TB) – dnes štandard čo sa týka veľkosti pevnej pamäte
 • Viac ako 2 TB
💡 Náš tip: Pre ochranu dát a spoľahlivú prevádzku odporúčame siahnuť po notebooku s SSD diskom.

 Aké iné parametre a funkcie? 

Rôzne ďalšie parametre a funkcie nám môžu uľahčovať prácu s notebookom. Či už hľadáte notebook pre študenta, na prácu alebo pre domáce využitie. Aj tu by ste mali vedieť, čo jednotlivé funkcie umožňujú a zamyslite sa nad ich nevyhnutnosťou pre vás a vaše využitie.

Acer Aspire Nitro 5Dotykový displej
Okrem klávesnice budete na takom notebooku môcť ovládať funkcie a programy aj pomocou dotyku po obrazovke, podobne ako je práca s tabletom.

USB porty
Slúžia pre komunikáciu s externými zariadeniami a prenosovými médiami. Ak pracujete s externými zariadeniami, ako sú externé klávesnice, myši, externé HDD alebo iné prenosové média využivajúce USB porty, siahnite po notebooku, ktoré má viac týchto portov.

Výdrž batérie
Čím dlhšia výdrž batéria, tým viac práce spravíte mimo nutnosti byť pripojený na elektrickú sieť. Ak plánujeme notebook používať na cestách, často mimo domova alebo pracoviska, siahnite po notebooku, ktorý ponúka vyššu výdrž batérie.

💡 Náš tip: Odporúčame notebook, ktorý má vyššiu výdrž batérie, tá zvyšuje dobu počas ktorej môžete zariadenia používať mimo elektrickej siete.

Hmotnosť
Na hmotnosť sa pri výbere často nepozeráme, no ak chcete notebook často prenášať, mala by byť dôležitá a ideálne čo najnižšia.

Rozmery
Podobne ako pri váhe a často prenášaní notebooku. Ak chcete notebook často prenášať, mali by byť rozmery ideálne čo najmenšie. Tu myslite aj na to, že čím menšie rozmery, tak aj často o to menšia klávesnica, ale aj obrazovka. To vás pri práci môže obmedzovať.

Vstavaná webkamera
Využijete najmä pri videohovoroch cez internet.

HDMI konektor
Slúži na prenos obrazu a zvuku. Využijete ak plánujeme notebook prepájať na externý monitor alebo televízor.

💡 Náš tip: Ak chcete notebook prepájať na externý monitor alebo televízor, odporúčame zvoliť taký, ktorý má HDMI konektor.

Bluetooth
Dnes ho už má asi každý notebook. Využijete pre bezdrôtový prenos dát z iných zariadení, ako je váš mobil, tablet alebo iné zariadenie. Taktiež môže poslúžiť na bezdrôtové pripojenie klávesnice, myši, či iných komponentov.

Čítačka pamäťových kariet
Slúži pre vloženie pamäťových kariet, napríklad ak chcete rýchlo preniesť dáta z vášho fotoaparátu, videokamery, mobilného telefónu alebo iného zariadenia, ktoré pre ukladanie dát využíva pamäťové karty.

Záverečné zhrnutie

Pre čo najlepší výber sme v článku zhrnuli všetky dôležité informácie. Pre správny výber jednotlivých modelov môžete pokračovať priamo na stránky autorizovaných predajcov, ktorých vám nižšie odporúčame alebo pozrieť náš výber najlepších notebookov.

 Najlepšie notebooky 

Porovnali sme dôležité parametre a vybrali sme pre vás pár tipov na najlepšie notebooky. Ak hľadáte čo najlepšie a zároveň kvalitné modely bez ohľadu na cenu, pozrite náš výber označený ako pre náročných. Ak hľadáte čo najlepšie funkcie a parametre, no za dobrú cenu, pozrite náš výber označený ako nízka cena.

PRE NÁROČNÝCH:
Apple MacBook AirApple MacBook Air

 • Displej: 13,3″ 1440x900px
 • Pamäť RAM: 8GB
 • Pevný disk: SSD 128GB
 • Procesor: Intel i5 1,8GHz
 • Výdrž batérie: 12 hodín
 • Rozmery: 227x17x325mm
Ďalšia ponuka | Detail produktu
NÍZKA CENA:
HP 250 G7HP 250 G7

 • 15,6″ 1920x1080px
 • Pamäť RAM: 8GB
 • Pevný disk: SSD 256GB
 • Procesor: Intel i5, 3.9 GHz
 • Výdrž batérie: 12 hodín
 • Rozmery: 246×22,5x376mm
Ďalšia ponuka | Detail produktu

 Najlepšie herné notebooky 

Porovnali sme dôležité parametre a vybrali sme pre vás pár tipov na najlepšie herné notebooky. Ak hľadáte čo najlepšie a zároveň kvalitné modely bez ohľadu na cenu, pozrite náš výber označený ako pre náročných. Ak hľadáte čo najlepšie funkcie a parametre, no za dobrú cenu, pozrite náš výber označený ako nízka cena.

PRE NÁROČNÝCH:
Dell Inspiron 15 N-5587-N2-713KDell Inspiron 15

 • Displej: 15,6″ 1920x1080px
 • Pamäť RAM: 16GB
 • Pevný disk: 1024GB
 • Procesor: Intel i7 2,2GHz
 • Výdrž batérie:
 • Rozmery: 274,7×24,9x389mm
Ďalšia ponuka | Detail produktu
NÍZKA CENA:
Acer Aspire Nitro 5 NH.Q2UEC.001Acer Aspire Nitro 5

 • Displej: 15,6″ 1920x1080px
 • Pamäť RAM: 8GB
 • Pevný disk:1024GB
 • Procesor: AMD 2,8GHz
 • Výdrž batérie: 7 hodín
 • Rozmery: 266×26,8x390mm
Ďalšia ponuka | Detail produktu

 Najlepšie notebooky – top notebooky 2020 

Notebooky majú rôzne parametre a funkcie. Ak hľadáte to najlepšie, čo je aktuálne dostupné na trhu, máme pre vás náš výber pre najlepšie notebooky. Vzali sme do úvahy parametre, funkcie a cenu notebookov a zostavili sme náš výber – top notebooky roku 2020 a to konkrétne výber najlepších notebookov.

 

1.

Apple MacBook Air → ✅ VÍŤAZ TESTU

Uhlopriečka: 13,3 palca | Výdrž: 12 hodín | Procesor: dvojjadrový procesor Intel | Operačný systém: MAC OS

Apple MacBook AirSte ten typ človeka, ktorý prenáša notebook z miesta na miesto? Tak potom je pre vás tento notebook úplne ideálny. Vlastnosť Air je zmenšená verzia obyčajného MacBooku od značky Apple. Váži len 1,3 kg a uhlopriečka naozaj nie je veľká, takže sa vám zmestí tento notebook jednoducho do kabelky aj do tašky.

Operačný systém MAC s označením High Sierra je známy tým, že je naozaj jednoduchý a rýchly. Notebook disponuje moderným SSD diskom bez pohyblivých súčastí, ktorý je zárukou pohotového systému a rýchleho načítania aplikácií aj ostatných súborov.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

2.

Lenovo IdeaPad L340 → ⭐ NÁŠ TIP

Operačný systém: Windows 10 | Procesor: štvorjadrový Intel Core i5 | RAM: 8 GB

Lenovo IdeaPad L340Tento notebook je taktiež určený primárne pre milovníkov hier, no nemusí to byť len pre nich. Môže sa chváliť skvelým výkonom a veľkou výdržou batérie. Klávesnica je opäť s podsvietením, moderného dizajnu a vylepšené reproduktory sú s technológiou Dolby Audio.

Je vybavený procesorom 9. generácie a grafickou pamäťou 3 GB. Nabije sa veľmi rýchlo, za hodinu už na 80 %. V prípade, že už máte pri práci alebo hre na notebooku unavené oči, môžete znížiť intenzitu modrého svetla, zmeniť farebný tón displeja a tak ochrániť vaše oči.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

3.

HP 250 G7 → 👍 NÍZKA CENA

RAM: 8 GB | Procesor: Intel Core i5 | Operačný systém: Windows 10 Home

HP 250 G7Opäť sa vraciame k notebookom, ktoré sú určené primárne do kancelárie a sú vhodné pre veľmi veľkú skupinu ľudí. Notebook má nadčasový a profesionálny dizajn, s tenkou a ľahkou konštrukciou. Pre vysoký výkon, vďaka štvorjadrovému procesoru Intel Core i5-8265U, ktorý splní vaše požiadavky na rýchly notebook.

Pevný disk s kapacitou 1 TB je dostatočný pre všetky vaše dáta a informácie, ktoré si potrebujete uložiť. Firmware Trusted Platform Module poskytuje hardwarové šifrovacie kľúče, ktoré vám tieto dáta pomôžu zabezpečiť, a okrem toho aj prihlasovacie údaje či e-maily.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

4.

Asus Zenbook 14

Procesor: štvorjadrový Intel Core i5 | Operačný systém: Windows 10 Home | Veľkosť pevného disku: 256 GB

Asus Zenbook 14Nový, elegantný ZENBOOK 14 je špecifický svojím štýlom. Je najmenším, 14 palcovým modelom tejto rady a je navrhnutý tak, aby ste s ním mohli chodiť kamkoľvek.

Vďaka 4-strannému displeju NanoEdge je tento notebook jedným z najmenších 14 palcových notebookov na svete a je o 13 % menší ako predchádzajúce generácie ZENBOOKOV 14. Ostrý a jasný displej s vysokým rozlíšením prináša zobrazenie presných farieb a ostrého zobrazenia. Batéria vám vydrží 13 hodín a vďaka službe Alexa viete ovládať notebook vašim hlasom.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

5.

Dell Inspiron 15 G3 → ⭐ NÁŠ TIP

Operačný systém: Windows 10 | Počet jadier procesora: 4 | RAM: 8 GB | Uhlopriečka displeja: 15.6 palca | Veľkosť SSD disku: 512 GB

Dell Inspiron 15 G3Opäť tu máme zástupcu z oblasti herných notebookov a zároveň jeden z lacnejších, no nie predražených notebookov. Patrí do produktového radu Dell G3 s výkonným procesorom Intel Core i5.

Veľkosť operačnej pamäte je 8 GB a uhlopriečka displeja je 15,6 palca. Grafická karta je NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Notebook ma možnosti pripojenia Wi-fi aj Bluetooth a je tam možnosť pripojenia HDMI kábla. Notebook má tiež čítačku odtlačkov prstov, čím ho ešte viac zabezpečíte.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

6.

Acer Aspire 3 → 👍 NÍZKA CENA

Uhlopriečka displeja: 15.6 palca | Veľkosť pevného disku: 256 GB | Procesor: Intel Core i3 s frekvenciou 2,3 GHz

Acer Aspire 3Jedna z lacnejších možností, do ktorej sa ale určite oplatí investovať. S operačným systémom Windows 10 Home sa vám bude pracovať naozaj jednoducho a vo všetkom budete mať prehľad.

Notebook patrí do produktového radu Acer Aspire. Procesor je Intel Core i3 a jeho frekvencia je 2,3 GHz. Procesor má 2 jadrá a veľkosť operačnej pamäte je 8 GB. Máte možnosť pripojenia aj pomocou Wi-fi a Bluetooth. Notebook má 1 USB port a je možnosť pripojenia HDMI kábla.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

 

7.

HP ProBook 450 G6

Operačný systém: Windows 10 | Procesor: štvorjadrový Intel Core i5 | RAM: 8 GB | Veľkosť pevného disku: 512 GB

HP ProBook 450 G6Tento notebook z produktovej rady HP ProBook s operačným systémom Windows 10 je skvelou voľbou pre príležitostných používateľov, do kancelárií aj pre tých, ktorí majú notebook zapnutý takmer stále.

Uhlopriečka má 15,6 palca, čo je klasický rozmer, takže máte dostatočne veľkú obrazovku na to, aby ste videli všetko do detailov. Notebook má Wi-fi aj Bluetooth pripojenie a aj HDMI port. Notebook sa môže chváliť aj veľmi pekným a nadčasovým dizajnom, ktorý ocenia viacerí z nás.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

8.

Lenovo Legion Y540 → ✅ VYSOKÝ VÝKON

Operačný systém: Windows 10 | RAM: 8 GB | Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1660 | Veľkosť pevného disku: 512 GB

Lenovo Legion Y540Herný notebook, na ktorý nemusíte míňať tisíce eur, no kvalitou sa vyrovná aj tým najdrahším. Patrí do produktového radu Lenovo Legion s operačným systémom Windows 10.

Uhlopriečka má klasických 15,6 palcov, takže bude pohľad na obrazovku úplne dostačujúci. Taktiež je výhodou jej rozlíšenie 1920×1080, FullHD. Procesor je opäť Intel, konkrétne Intel Core i5.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

9.

Lenovo IdeaPad S145

Operačný systém: Windows 10 | RAM: 8 GB | Veľkosť pevného disku: 512 GB | Grafická karta: Intel HD Graphics 620

Lenovo IdeaPad S145Ak chcete investovať do prvého notebooku, ktorý vám vydrží, alebo chcete kúpiť notebook pre vaše dieťa či nahradiť ním stolný počítač, tak bude toto zariadenie pre vás ideálnou voľbou.

Notebook je vybavený klasicky operačným systémom Windows 10, procesorom Intel Core i5 a uhlopriečkou displeja 15,6 palca. Samozrejmosťou je aj Wi-Fi a Bluetooth pripojenie, či vstavaná webkamera a numerická klávesnica.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

10.

Asus S531FA → ⭐ NÁŠ TIP

Operačný systém: Windows 10 | Procesor: štvorjadrový Intel Core i5 | RAM: 8 GB | Veľkosť pevného disku: 512 GB

Asus S531FAUltrabook, ktorý sa stane, či už pri vašej práci alebo pri bežnom požívaní, vaším najlepším pomocníkom. Opäť, procesor Intel Core i5 s frekvenciou 1,6 GHz a počet jadier procesora sú 4.

Uhlopriečka je 15,6 palca s rozlíšením 1920×1080 s grafickou kartou Intel HD Graphics. Pripojiť sa môžete pomocou Bluetooth a Wi-Fi. Notebook má čítačku pamäťových kariet, vstavanú webkameru, numerickú klávesnicu, ktorá je podsvietená a to vylepšuje dizajn notebooku.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

Autorizovaný predajcovia notebookov

Nižšie odporúčame len autorizované obchody a spoľahlivých predajcov. Ak sa rozhodnete pre nákup u vybraných predajcov, môžete si byť istý originalitou tovaru a záruku výhodného nákupu.

OBCHODPOZRITE
Alza.sk Alza.sk
Datart.sk
Hej.sk Hej.sk
AndreaShop.sk AndreaShop.sk
TPD.sk TPD.sk
BigON.sk BigON.sk
AliExpress.com AliExpress.com
Conrad.sk Conrad.sk
Rozbalene.sk Rozbalene.sk
ESAT.sk ESAT.sk
Zlavolam.sk Zlavolam.sk
TopVyrobky.sk TopVyrobky.sk
Digital24.sk Digital24.sk
TopShop.sk TopShop.sk
YatoNaradie.sk YatoNaradie.sk
Holime.eu Holime.eu
RealShop.sk RealShop.sk
GearBest.com GearBest.com
e-Spotrebice.sk
Klarstein.sk
Electronic-Star.sk
Prolaika.sk
DoopShop.sk

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

2 reakcie na “Ako vybrať notebook? → 27x AKO ✔️ +TOP ❤️ 2020 notebooky”

 1. Dobry den, prosim o radu aky notebook si mam kupit. Potrebujem notebook mensich rozmerov, pouzivat ho budem na surfovanie po internete, pracu s wordom a excelom, a ine jednoduche ulohy. Filma ani hudbu na pc nepouzivam a nehram ani hry. Dakujem

  1. Dobrý deň, Adriana,

   ďakujem za otázku. My odporúčame Apple MacBook Air – https://www.nakupnaporadna.sk/ukazat-apple-macbook-air Ak nevyžadujete notebook s OS Windows, MacBook Air je rýchly, spoľahlivý a batéria má dlhú výdrž. Pokiaľ hľadáte lacnejšie riešenie, porovnateľný model je Lenovo IdeaPad 320 – https://www.nakupnaporadna.sk/ukazat-lenovo-ideapad-320 Ten kúpite s uhlopriečkou displeja v rozmere od 13,3 palca.

   V článku vyššie okrem týchto notebookov odporúčame aj ďalšie modely.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Výber TOP 15 ❤️ mobilov roka 2020
Najlepšie mobilné telefóny 2020 → Test TOP 15 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

TOP mobily roka 2020

Vybrali sme TOP 13 sedačiek roka 2020
TOP SEDAČKY roka 2020 → TEST 13 najlepších sedačiek
Prejsť na náš výber TOP sedačiek >>

TOP SEDAČKY roka 2020