Ako vybrať chladničku? ✔️ Najlepšie chladničky: TEST 2024, recenzie a hodnotenia

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Bez akého spotrebiča by ste nevedeli žiť? Možno by každý neodpovedal, že bez chladničky, ale skúste si predstaviť jeden jediný deň bez nej. V zime ju možno viete sčasti nahradiť balkónom, ale v lete to nejde. Chladnička naozaj v našich domácnostiach beží takmer nonstop, a preto je veľmi dôležité pri jej výmene alebo kupovaní novej zvážiť niekoľko faktorov. Ktoré to sú?

V záplave cudzojazyčných pojmov, na ktoré pri kupovaní novej chladničky natrafíte, sa môžete veľmi ľahko stratiť. Práve preto vám v nasledujúcom článku prinášame tipy a rady ako si vybrať najlepšiu chladničku do vašej domácnosti, kancelárie, chaty, víkendového domu či kamkoľvek inam.

Ako vybrať chladničku
Radíme, ako vybrať chladničku

Vyberáme chladničku

Poďme sa pozrieť na najdôležitejšie kritériá, ktoré pri kupovaní chladničky treba vziať do úvahy. Ako sme už spomínali, chladnička je v prevádzke 24/7. Práve preto musíte v prvom rade pozornosť venovať energetickej triede a spotrebe, ktorú bude vaša chladnička mať.

Do úvahy treba určite brať aj to, koľko ľudí v spoločnej domácnosti bude chladničku využívať – inú veľkosť bude potrebovať pár a inú rodina s troma deťmi (hoci kapacitu netreba podceňovať ani pri jednotlivcoch, v chladničke si predsa môžete urobiť aj zásoby a jedlo sa neskazí dlhšiu dobu, než v obyčajnej potravinovej skrinke).

☑️ Najlepšie a najpredávanejšie chladničky?

Ak chcete vidieť konkrétne modely chladničiek, pozrite rovno najlepšie a najpredávanejšie:

Zobraziť celú ponuku

 

Podobne ako pri vyššie spomínanom kritériu je dôležité a rozhodujúce aj miesto, kde budete chladničku využívať. Zjednodušene – inú si kúpite na chatu a inú do bytu. Tiež nepodceňte rozmery, ktoré môžete na jej umiestnenie využiť.

Možnosťou je aj veľmi populárna a obľúbená kombinácia chladničky a mrazničky, ktorá je praktická a určite nájde svoje využitie v každej obývanej domácnosti. Pre náročnejších dokonca existuje aj kombinácia chladničky a minibaru alebo dávkovača vody a ľadu.

✔️ Náš tip: Hľadáte tipy na konkrétne modely? Z týchto si vyberiete – pozrite najlepšie a napredávanejšie v kategórii chladničiek.

✅ Ako si vybrať chladničku

Vyberať chladničku sa nemusíte báť ani online – naopak, je dobré, ak sa na kúpu pripravíte a dopredu viete, o čo máte záujem, aj keď možno ešte nie ste stopercentne rozhodnutí pre konkrétnu značku alebo model. Najlepšie chladničky nájdete v každej kategórii.

Najlepšie chladničkyMožno ste si chladničku nekupovali ešte nikdy, pretože ste doteraz žili v domácnosti s rodičmi alebo v plne vybavenom byte, no pri kúpe môžete zohľadniť práve aj svoje predošlé skúsenosti a recenzie známych, alebo na rôznych overených internetových portáloch. Nie je predsa nad radu z praxe!

V prípade, že si nemáte možnosť a schopnosti chladničku doviezť z obchodu alebo vyniesť do bytu svojpomocne, zohľadnite aj to, či obchod ponúka dovoz a montáž produktu. Niektoré obchody to dokonca ponúkajú aj zdarma.

✅ Výber chladničky podľa parametrov

Rozmery chladničiek sa, samozrejme, líšia v závislosti od ich typov. Kam chcete v byte alebo v dome chladničku umiestniť? Koľko presne miesta na to máte? Pôjde o voľne stojacu, alebo vstavanú chladničku? To sú otázky, ktoré si musíte položiť ako prvé.

Pri voľne stojacich chladničkách máte k dispozícii aj naozaj mini modely, ktoré sú dostupné aj s dobrou cenou a nízkou spotrebou. Mini chladnička býva vysoká od 45 cm do 90 cm, šírka a hĺbka takéhoto typu chladničky bývajú okolo 38–64 cm.

Možno máte práve veľa miesta do výšky – aj takýmito rozmermi niektoré kuchyne disponujú. V tom prípade je pre vás praktické a mimoriadne efektné siahnuť po vysokej chladničke (pretože sa toho do nej aj veľa zmestí), čo sú chladničky s výškou od 90 do 210 cm.

✔️ Náš tip: Záruku môže mať chladnička aj 5 alebo 10 rokov – dobre si ju pred kúpou overte, prípadne zvážte si za takúto záruku priplatiť.

Poznáme aj široké chladničky. Tie zasa využijete v priestoroch, kde si môžete dovoliť ísť do šírky s rozsahom až do 140 cm (ide o tzv. americké chladničky). Samozrejme, šírka môže byť aj menšia.

Ak sa s ohľadom na predošlé informácie pýtate, koľko sú teda štandardné rozmery chladničiek, tak odpoveďou je, že šírka býva 60 cm, hĺbka medzi 55–60 cm a výška v rozmedzí od 1,7 m do 2 m. Takýmto variantom rozhodne nič nepokazíte v žiadnej domácnosti, ktorá nemá veľmi špecifickú kuchyňu.

Pre tých, ktorí si potrpia na dizajnovo jednotnú kuchyňu, určite odporúčame vstavanú chladničku. V takom prípade rozmery jednoznačne hrajú veľmi dôležitú úlohu, pretože chladnička musí doslova “sadnúť” na presne určené miesto. Obvykle ide o chladničky s výškou 80–170 cm a hĺbkou a šírkou približne 55 cm.

Myslite na to, že rozmery chladničky už dnes nehrajú žiadnu rolu, čo sa týka dizajnu – najlepšie chladničky sú dizajnovo pekné aj v tej najmenšej veľkosti. Čím ďalej, tým viac sa popularite tešia aj retro chladničky, ktoré rozmerovo patria k tým menším, no vojde sa do nich všetko najnutnejšie.

Top hodnotenie

 Vyberáme najlepšie chladničky roku 2024 

Spravili sme test v podobe porovnania desiatok obľúbených chladničiek a zostavili náš výber najlepších modelov.

Kliknite a pozrite naše záverečné zhrnutie najlepších chladničiek ⏬

Kombinácia chladničky s mrazničkou samozrejme pridáva na rozmeroch. V takom prípade ide o najväčšie možné rozmedzie rozmerov, aké sú pri výbere chladničky k dispozícii – výška sa pohybuje od 50 cm do 205 cm, šírka od 45 cm do 90 cm a hĺbka od 45 cm do 80 cm. Do úvahy berte aj samotné rozmery chladničky a mrazničky.

Rozmery však nie sú jediné, na čo by ste mali brať ohľad. Hneď, ako nájdete chladničku, ktorá vám do vašej kuchyne “zapasuje”, pozrite sa na jej energetickú triedu. Od marca 2021 sú účinné nové energetické štítky s označením tried A-G bez pridaných znamienok, ako bolo zvykom predtým. Zjednodušene povedané, najúspornejší výrobok je označený triedou A a najmenej šetrný triedou G.

✔️ Náš tip: Na starých energetických štítkoch ste našli písmeno A s rôznym počtom plusov – bolo to však mätúce. Dnes je to nahradené aktualizovaným označením, samozrejme A a čím bližšie k písmenu A, tým úspornejší spotrebič.

✅ Funkcie a špecifiká chladničiek

Spotreba každej chladničky sa odvíja od jej energetickej triedy. Najlepšie chladničky, chladničky kategórie A spotrebujú ročne najmenej – asi 100 až 200 kWh. Oproti tomu, spotreba menej efektívnych chladničiek sa môže ročne vyšplhať až na 300–400 kWh. Faktom je, že úspornejšia chladnička si síce vyžaduje vyššiu jednorazovú úvodnú investíciu, ale jej úspornejší chod vám dokáže následne vrátiť až dvojnásobok. Dobré je teda zobrať do úvahy aj to, koľko ste do chladničky ochotní na začiatok investovať – a hlavne či ju plánujete využívať čo najdlhšie, alebo vám nevadí urobiť možno menšiu, ale opakovanú investíciu po určitej dobe.

Kombinované chladničky s mrazničkami sa síce zdajú ako tá najpraktickejšia voľba, ale pozor na ich mraziaci výkon (čiže koľko potravín zvládne mraznička zamraziť za deň) a výkon mrazenia (ako silno je mraznička schopná potraviny zmraziť). Nie vždy vám to musí vyhovovať, najmä ak hľadáte mrazničku na chatu, kde potrebujete udržať zamrazené mäso aj na dlhú dobu. V takomto prípade je napríklad dobrá funkcia twin cooling, čo je dvojitý chladiaci systém a dva výparníky pre chladničku aj mrazničku.

✔️ Náš tip: Na jednu osobu potrebujete cca 50-70 litrov objemu chladničky – podľa počtu členov rodiny si tak ľahko viete vyrátať, akú veľku chladničku potrebujete.

Medzi ďalšie funkcie, ktoré sa vám môžu hodiť, patrí napríklad aj no frost, čo je dnes už takmer povinnou výbavou a tie najlepšie chladničky bez toho nekúpite. Vďaka tejto funkcii môžete zabudnúť na otravné a pracné rozmrazovanie chladničiek, na ktoré sme zvyknutí z minulosti, pretože vďaka rovnomernej cirkulácii vzduchu už nemusíte riešiť námrazu.

Potrebujete udržať svoje potraviny čo najdlhšie čerstvé? Práve pre vás je teda určený špeciálny vákuový systém s názvom everfresh, ďalšia veľmi praktická funkcia tých najlepších chladničiek.

Ak patríte k množstvu nerozhodnutých návštevníkov chladničky, ktorí potrebujú čas na to, aby si vybrali, čo z nej vytiahnu, určite oceníte funkciu superchladenie, alebo v prípade mrazničky supermrazenie. Vďaka nej sa krátkodobo zníži teplota vo vnútri chladničky či mrazničky pri jej otváraní.

✅ Základné typy chladničiek

Teraz sa poďme pozrieť na rôzne typy chladničiek, z ktorých má každý svoje typické rozmery, funkcie a špecifiká dané pre konkrétny typ.

☑️ Najlepšie a najpredávanejšie chladničky?

Ak chcete vidieť konkrétne modely chladničiek, pozrite rovno najlepšie a najpredávanejšie:

Zobraziť celú ponuku

 

✅ Monoklimatická chladnička

Za “strašidelným” názvom sa skrýva jednoduché vysvetlenie – monoklimatická chladnička nemá mrazničku. Vďaka tomu sú ich rozmery trochu menšie, ako v prípade kombinovaných chladničiek.

Monoklimatické chladničky môžu byť voľne stojace (veľké alebo malé) aj vstavané. V prípade vstavaných sa hodia najmä do menších kuchýň, kde si nemôžete dovoliť umiestniť nič väčšie. Nevýhodou je však, logicky, menší vnútorný objem.

 • môžete ich umiestniť kamkoľvek
 • moderné funkcie
 • veľký alebo menší objem – podľa potreby
 • malý výber modelov
 • dokupovanie mrazničky (v prípade, že zmeníte názor) vás vyjde draho

✅ Chladnička s mrazničkou

Recenzie a hodnotenia pre najlepšie chladničkyNajobľúbenejšie kombo do domácnosti. Tento najobľúbenejší typ chladničiek ponúka okrem chladiaceho priestoru ponúka aj mrazničku, ktorá je umiestnená pod alebo nad chladničkou. Obe časti sú oddelené a so samostatnými dverami.

Podobne ako všetky typy chladničiek, aj tento má svoje výhody a nevýhody. Výhodou je napríklad aj to, že si môžete vybrať, či bude vaša chladnička hore alebo dole. Na jednej strane sa to môže zdať ako detail, no na druhej strane to dokáže v priestorovom usporiadaní urobiť peknú šarapatu.

 • všetky najmodernejšie funkcie a technológie
 • rôzne objemy chladiacej aj mraziacej časti
 • široký výber vo všetkých cenových reláciách
 • mrazničky mávajú obvykle menší objem
 • nemôžete v nich uplatniť niektoré špeciálne funkcie, ako výrobník ľadu

✅ Americká chladnička

Chladnička s prívlastkom americká je už dlhšiu dobu súčasťou aj slovenských kuchýň. Nejde len o americký štýl, ale aj o množstvo funkcií, ktoré bežné chladničky nemajú.

Táto prakticky dvojdverová chladnička má narozdiel od bežných kombinovaných chladiaci a mraziaci priestor umiestnený vedľa seba, nie nad sebou. Hodí sa tak najmä do kuchýň, v ktorých je dostatok miesta (do jednoizbového bytu ju asi nenapcháte).

Americká chladnička s mrazničkou je naozaj pre veľké rodiny. Zmestí sa do nej toho skutočne veľa, a to nielen do chladiacej, ale aj do mraziacej časti, ktorá je s tou chladiacou rovnocenná, čo opäť neplatí v prípade klasických kombinovaných chladničiek.

To najlepšie na koniec: aj vy ste niekedy pri pozeraní amerického filmu zatúžili pridať si do studeného nápoja v lete pár čerstvých kociek ľadu? Americká chladnička s výrobníkom ľadu sa o to postará raz-dva! Nehovoriac o zabudovanom minibare, ktorý je väčšinou umiestnený mimo chladničky v samostatnom priestore, aby ste kvôli každému vybratiu chladeného nápoja nemuseli otvárať celú chladničku.

 • obrovský objem chladničky aj mrazničky zároveň
 • dizajnový kúsok
 • špeciálne funkcie pre náročných (minibar, výrobník ľadu)
 • vyššia cena
 • vysoké priestorové nároky
✔️ Náš tip: Správna teplota chladničky je alfou a omegou – v prípade chladničky by to malo byť +5 stupňov, v prípade mrazničky -18 stupňov Celzia. Pri každom stupni mimo túto teplotu navyšujete spotrebu o 6 %.

✅ Francúzska chladnička

Na päty americkej chladničke už dlhšie šliape francúzska chladnička. Niečo s ňou má spoločné, no narozdiel od nej si v sebe nesie európsky šarm a trochu európskejšie priestorové nároky.

Mraziaci a chladiaci priestor sú už v tomto prípade pod sebou (alebo nad sebou) a ten mraziaci je vždy v spodnej časti. Jeho výhodou je, že je ukrytý za výsuvnými dverami, kde sú v zásuvkách prehľadne uskladnené mrazené potraviny. Vďaka tomu je prístup do všetkých častí chladničky jednoduchý a všetko je uložené prehľadne a ľahko sa vyberá.

Zaujímavosťou je tiež samostatná zásuvka, v ktorej sa dá nastaviť teplota podľa druhu uchovávaného jedla. Je zároveň nezávislá od teploty v ostatnej časti chladničky.

 • prehľadná a praktická v usporiadaní potravín
 • špičkové technológie (LCD displej, výstražný signál pri dlho otvorených dverách,…)
 • vyššia cena
 • vysoká hmotnosť a obtiažna manipulácia

✅ Mini chladnička

O mini chladničkách už reč bola, napriek tomu si ich charakteristické znaky ešte raz zhrňme. Mini chladničky sa hodia najmä do študentských izieb, kancelárií, hotelov alebo dokonca do karavanov a obytných prívesov. Malé rozmery umožňujú ich umiestnenie takmer kdekoľvek a zaberajú minimálny priestor.

Čím menšie, tým menej “žerú” – a to je pravda. V podstate by sa dalo o všetkých negatívnych vlastnostiach, ako sú hlučnosť, vysoká spotreba alebo nemobilnosť hovoriť v prípade mini chladničiek v malom. Samozrejme, malé sú bohužiaľ aj možnosti uskladnenia potravín.

 • mobilné, praktické, umiestniteľné kamkoľvek
 • výhodná cenová ponuka
 • často obmedzené funkcie (napr. chýba pokročilé nastavenie teploty)
 • obmedzený skladovací priestor

✅ Presklená chladnička

Presklené chladničky slúžia skôr na komerčné účely, než aby sme ich používali v bežných domácnostiach, no poďme si povedať niečo aj o nich (nikdy neviete, kedy budete zariaďovať svoju reštauráciu alebo kaviareň!)

V prípade presklených chladničiek opäť nájdete viacero rozmerových typov, od tých úplne malých a prenosných, až po veľké konštrukcie umiestnené roky na tom istom mieste z dôvodu ťažkej manipulácie. Samozrejme, výhodou je najmä dobrá prehľadnosť, čo v chladničke máte, čo opäť využijete najmä na komerčné účely.

 • rôzne modely a rôzne cenové relácie
 • možnosť praktických funkcií, ako napríklad nevytváranie vlhkosti na potravinách a nápojoch
 • náročnejšia manipulácia, než pri bežných typoch chladničiek (aj čo sa údržby týka)
 • bez možnosti mrazenia
✔️ Náš tip: Do chladničky nikdy neukladajte teplé potraviny – mohlo by dôjsť nielen k výraznému navýšeniu teploty, ale aj množeniu nežiaducich baktérií.

✅ Ako vybrať vstavanú chladničku

Zabudovanie chladničky do kuchynskej linky sa môže na pohľad zdať zložitým riešením oproti klasickej voľne stojacej chladničke, no nie je to celkom tak. Vstavané chladničky sú už bežnou súčasťou domácností a pokiaľ nemáte atypickú kuchyňu, aj rozmery, ktoré potrebujete, nie je náročné nájsť v každej predajni.

Ak ste sa rozhodli pre vstavanú chladničku, hneď po tom, čo ju zmeráte, sústreďte sa na jej energetickú triedu – bude predsa v prevádzke neustále. Kapacitu vyberajte rovnako, ako pri iných typoch chladničky, podľa počtu ľudí vo vašej domácnosti a typu skladovaných potravín.
Vstavaná chladnička s mrazničkou? Ani to nie je problém. Rozhodnite sa len, čo bude pre vás pohodlnejšie: mraznička v hornej, alebo v dolnej časti?

Všímajte si určite aj moderné funkcie chladničky, ktoré vám výrazne uľahčia jej údržbu a predĺžia čerstvosť uskladnených potravín. Do úvahy tiež stojí vziať vnútorný úžitkový objem, mraziaci výkon a výkon mrazenia, hlučnosť, akumulačný čas a klimatická trieda.

✅ Najlepšie chladničky

Ak ste už do úvahy vzali všetky potrebné parametre a zvážili, aký typ chladničky by vám vyhovoval najviac, je načase pozrieť sa aj na značky a konkrétne modely, ktoré majú v súčasnosti k dispozícii.

☑️ Najlepšie a najpredávanejšie chladničky?

Ak chcete vidieť konkrétne modely chladničiek, pozrite rovno najlepšie a najpredávanejšie:

Zobraziť celú ponuku

 

Veríte skôr overenej kvalite, alebo najnovším trendom? Či už je to tak alebo onak, z našej ponuky si určite vyberiete to, čo vám zaistí spokojnosť na najdlhšiu možnú dobu.

✔️ Náš tip: Vedeli ste, že pre milovníkov vína existuje chladnička špeciálne prispôsobená pre chladenie najrôznejších druhov vín? Oproti klasickým chladničkám umožňuje táto vinotéka ukladanie fliaš v ideálnej horizontálnej polohe a víno je tak chránené proti zápachu, vibráciám, kolísaniu teploty a vlhkosti.

✅ Gorenje

Tento slovinský výrobca bielej techniky patrí medzi osem najväčších výrobcov domácich spotrebičov v Európe. Je tak veľmi pravdepodobné, že niečo z jeho ponuky nájdete v každom kamennom alebo internetovom obchode, kde sa predávajú chladničky.

Gorenje chladnička môže byť retro, kombinovaná, vstavaná alebo akákoľvek iná – nájdete tu naozaj obrovské množstvo dizajnov aj typov. Gorenje ponúka dokonca aj možnosť zaregistrovať si svoj konkrétny spotrebič a bezpečne si tak uložiť doklad o kúpe a návod na použitie a zároveň získať rýchly prístup k rozsiahlej zbierke tipov pre jednoduchší život, prístup a odpovede na časté otázky užívateľov a informácie o špeciálnych ponukách a akciách.

✅ Samsung

Je 81 rokov na trhu, pôvodne sa zaoberala predajom potravín a v preklade jej názov znamená tri hviezdy. Áno, šípite dobre, ide o značku Samsung, ktorá pochádza z Južnej Kórey. V súčasnosti ide o jednu z najväčších multimiliardových spoločností na svete v niektorých hlavných priemyselných odvetviach zároveň.

V eshope Samsungu si v sekcii Chladničky viete hneď na úvodnej stránke vyhľadať všetky chladničky z ich ponuky, ktoré vyhovujú vašim kritériám, ako sú typ, energetická trieda či farba. Samsung chladnička sa môže popýšiť aj tým, že záruka na jej kompresor je až 20 rokov.

✅ Whirlpool

Najlepšie chladničkyAmerický výrobca domácich spotrebičov, ktorá je na trhu viac, než 100 rokov, ako prvý spotrebič vyrobila práčku, výrobou ktorých je asi aj najznámejšia. Špecializuje sa však aj na iné spotrebiče, a jedným z nich sú chladničky.

Sloganom tejto značky je, že chladnička Whirlpool uchová potraviny dlhšie čerstvé. Vybrať si u nich môžete zo širokej ponuky vstavaných voľne stojacich chladničiek, od kombinovaných s mrazničkou až po americké chladničky.

✅ Beko

Turecká značka vyrábajúca chladničky, mrazničky, mikrovlnky, práčky a ďalšie domáce spotrebiče je na trhu necelých 60 rokov. Označuje sa síce za low-end značku (čiže značku predávajúcu najlacnejšie vo svojej kategórii), ale zároveň sa pýši tým, že jej spotrebiče sú ekologicky udržateľné.

Beko chladnička sa podľa popisu hodí do domácností s obmedzeným kuchynským priestorom, alebo pre tých, čo hľadajú nové možnosti chladenia. Výhodne si od tejto značky môžete kúpiť vstavané chladničky, chladničky s mrazničkou aj bez aj samotné mrazničky.

✅ Hisense

Hisense je možno u nás menej známa značka, pretože do Európy sa dostala až v roku 2015. Táto čínska značka však existuje už od roku 1969 a možno ste nevedeli, že okrem výroby televízorov a veľkej bielej techniky je po celom svete aj sponzorom futbalu.

Hisense chladnička podľa výrobcu dáva zmysel – ponúka totiž vzácnu kombináciu moderného dizajnu, vysoké úžitkové hodnoty a výhodné ceny. K dispozícii majú tiež veľmi kvalitné a v súčasnosti populárne americké chladničky.

✔️ Náš tip: Do svojej chladničky si môžete pridať aj Crisper Box, čo je zásuvka na ovocie a zeleninu so špeciálnym vlnitým dnom, ktorá prispieva k ich dlhšej čerstvosti a chrumkavosti.

✅ Smeg

Hľadáte esenciu skutočného Talianska? Tak možno práve vy by ste mali siahnuť po značke Smeg, ktorá viac, než 70 rokov očaruje spotrebiteľov po celom svete svojím triezvo elegantným štýlom, s dôrazom na modernú inovatívnu technológiu a v neposlednom rade dizajnom s prepracovaným detailom, ktorý je výsledkom spolupráce so svetoznámymi architektmi a dizajnérmi.

Chladnička Smeg sa teda hodí pre všetkých, ktorí milujú pekné veci. Okrem udržiavania potravín čerstvých a nápojov chladných údajne ponúka omnoho viac – designové vyjadrenie vášho štýlu. Chladničky tejto značky sú naozaj veľmi nápadité a ponúkajú aj modely s aktívnym ionizátorom, čo je špeciálny pachový filter zaisťujúci antibakteriálnu klímu vo vnútri chladničky.

✅ Liebherr

Test chladničiekVeľký nemecký výrobca, pôvodne sa špecializujúci na výrobu žeriavov, súčastí lietadiel a ťažobných strojov, v súčasnosti vyrába aj chladničky. Áno, výrobok od nich je teda zárukou ťažkej kvality.

Chladnička Liebherr v sebe nesie snahu vyvinúť nové a ešte dokonalejšie riešenia, ktoré zaručia optimálne podmienky skladovania pre tie najrôznejšie potraviny. Výrobca sľubuje vďaka nej dlhotrvajúcu čerstvosť, zachovanie cenných vitamínov a chuťový zážitok ako priamo po kúpe alebo zbere.

✅ Electrolux

Druhý najväčší výrobca domácich spotrebičov na svete je švédska a pomerne dosť známa značka Electrolux. Vyrábajú najmä vysávače, práčky, kuchynské spotrebiče a, samozrejme, aj chladničky.

Ich chladničky sú podľa ich vlastných slov vyrábané tak, aby chránili to, čo je dôležité – vaše potraviny, vaše zdravie a planétu. Chladnička Electrolux kvalitu potravín chráni tak, že zabezpečuje 3 kľúčové prvky ich konzervácie: stabilnú teplotu, správnu vlhkosť a uzavreté prostredie.

✔️ Náš tip: Veľmi užitočná je funkcia alarm otvorených dverí, ktorá pomáha udržiavať optimálnu teplotu vo vnútri chladničky. Pokiaľ dvere zostanú omylom otvorené, chladnička vás na to upozorní. Prispieva to k efektívnejšej cirkulácii vzduchu a úspore energií.

✅ Siemens

Nemecká kvalita, pokročilé funkcie, spojenie najvyspelejších technológií, nadčasového dizajnu a ľudského dôvtipu – to všetko je značka Siemens. Na našom trhu je pomerne dosť známa a kúpiť si od nej môžete širokú škálu spotrebičov na rôzne využitie.

S voľne stojacimi chladničkami a mrazničkami Siemens bude konzumácia čerstvých a zdravých potravín jednoduchšia. Chladnička Siemens vďaka inteligentnej technológii udržuje potraviny dlhšie čerstvé, vďaka čomu sa môžete doma zásobiť čerstvými produktmi a nemať pritom obavy, že ich budete musieť vyhodiť. Chladničky tejto značky majú rozmanitý design a veľkosťami ponúkajú flexibilné umiestnenie, pútavý dizajn a dokonalú kapacitu pre vaše kuchárske umenie.

✅ Bosch

Ďalším “Nemcom” na trhu elektronicky a spotrebičov je značka Bosch. Táto značka ponúka zákazníkom skutočnú pridanú hodnotu, pokiaľ ide o výkon a pohodlie. Sú presvedčení, že presadzovanie nových technológií vytvára nielen konkurenčné výhody a zvyšuje komfort zákazníka, ale tiež zaisťuje neodmysliteľné výhody pre životné prostredie (preto ich normy na ochranu životného prostredia boli prijaté po celom svete).

Chladnička Bosch disponuje technológiou HydroFresh, ktorá uchováva potraviny až po dvojnásobne dlhú dobu čerstvé. Podľa značky Bosch zdravá strava začína kúpou potravín a končí ich prípravou, práve preto je dôležité zachovať nutričné hodnoty a hodnotné vitamíny.

Záverečné zhrnutie

Vybrali ste si? Ak ešte stále nie, minimálne viete, medzi čím sa môžete priamo pri nakupovaní alebo ešte pred ním rozhodovať. Starostlivo zvážte všetky rozhodujúce parametre (rozmery, objem, energetická trieda, typ) a na záver si nechajte porovnanie rôznych výrobcov a zvoľte dizajn, ktorý preferujete. Ak v tom stále nemáte jasno, z týchto si vyberiete – pozrite najlepšie a napredávanejšie modely v kategórii chladničiek.

Dobré je v druhom bode rozhodnúť aj o tom, či pôjde o vstavanú alebo voľne stojacu chladničku. Od tohto výberu sa odvíja práve cena a dizajn vašej kuchyne – ak vám na ňom veľmi záleží, mali by ste skôr zvoliť vstavanú možnosť. Tu však rátajte s tým, že kuchyňa musí byť na takúto chladničku prispôsobená, či už pred jej kúpou alebo po nej.

Naším tipom na záver je aj nezabudnúť na príslušenstvo k chladničkám a mrazničkám, medzi ktoré patria aj čistiace prostriedky a rôzne doplnky. Pre perfektne fungujúcu chladničku je totiž dôležité aj to, aby ste ju udržiavali čistú a sviežu, aby vám mohla dlho a dobre slúžiť. Dobré je teda vedieť si vybrať aj správny čistiaci prípravok – či už ide o rôzne handry a utierky, pohlcovače pachov, organizéry potravín, filtre, teplomery alebo odmasťovače či iné hygienické čističe chladničiek a mrazničiek.

☑️ Najlepšie a najpredávanejšie chladničky?

Ak chcete vidieť konkrétne modely chladničiek, pozrite rovno najlepšie a najpredávanejšie:

Zobraziť celú ponuku

 

✔️ Náš tip: Pri kúpe chladničky nezabúdajte na doplnky – pozrite odporúčané príslušenstvo a čistiace prostriedky.

✅ Kde kúpiť chladničku

Nižšie odporúčame len autorizované obchody a spoľahlivých predajcov. Ak sa rozhodnete pre nákup u vybraných predajcov, môžete si byť istý originalitou tovaru a zárukou výhodného nákupu.

OBCHODPOZRITE
Alza.sk Alza.sk
MerkuryMarket.sk
Okay.sk
ASKO-nabytok.sk
4Home.sk 4Home.sk
Klarstein.sk
Notino.sk Notino.sk
Mobelix.sk
Vivantis.sk Vivantis.sk
AndreaShop.sk AndreaShop.sk
inSPORTline.sk inSPORTline.sk
TPD.sk TPD.sk
Tescoma.sk Tescoma.sk
ZOOT.sk ZOOT.sk
BudChlap.sk BudChlap.sk
Brasty.sk Brasty.sk
Kondela.sk TempoNabytok.sk
DrMax.sk DrMax.sk
WebSupport.sk WebSupport.sk
Zerex.sk Zerex.sk
MegaPrsia.sk MegaPrsia.sk
Lieky24.sk Lieky24.sk
Wedos.sk Wedos.sk
AliExpress.com AliExpress.com
Bohatstvo-prirody.sk Bohatstvo-prirody.sk
Siko.sk Siko.sk
Shooos.sk Shooos.sk
Market24.sk Market24.sk
eJoy.sk eJoy.sk
Primulus.sk Primulus.sk
Dobra-miska.sk Dobra-miska.sk
iSEXshop.sk iSEXshop.sk
FootShop.sk FootShop.sk
eObuv.sk eObuv.sk
Modivo.sk Modivo.sk
Blancheporte.sk Blancheporte.sk
Autovybava.sk Autovybava.sk
Babickarstvo.sk Babickarstvo.sk
BabickinaZahrada.sk BabickinaZahrada.sk
ESAT.sk ESAT.sk
IDEA-nabytok.sk IDEA-nabytok.sk
Magnet-3pagen.sk Magnet-3pagen.sk
Sperky-eshop.sk Sperky-eshop.sk
Timestore.sk Timestore.sk
NajZlato.sk NajZlato.sk
Vejare.sk Vejare.sk
Protein.sk Protein.sk
Booking.com Booking.com
NejlevnejsiPNEU.cz NejlevnejsiPNEU.cz
Martinus.sk Martinus.sk
Invia.sk Invia.sk
Menox45.sk Menox45.sk
NaZuby.eu NaZuby.eu
MetalShop.sk MetalShop.sk
Erexan.sk Erexan.sk
BIOnatural.sk BIOnatural.sk
Erex24.sk Erex24.sk
HomePoint.sk HomePoint.sk
Herbatica.sk Herbatica.sk
Hotels.com Hotels.com
Bubulakovo.sk Bubulakovo.sk
DekorHome.sk DekorHome.sk
Firmaren.sk Firmaren.sk
GangstaGroup.sk GangstaGroup.sk
GigaLash.sk GigaLash.sk
Chocolissimo.sk Chocolissimo.sk
MobileGo.sk MobileGo.sk
Parys.sk Parys.sk
SoftCotton.sk SoftCotton.sk
Triola.sk Triola.sk
Bux.sk Bux.sk
Coinbase.com Coinbase.com
LekarenDoma.sk LekarenDoma.sk
Amiatex.sk Amiatex.sk
Holime.eu Holime.eu
DobryTextil.sk
GymBeam.sk
RajNechtov.sk
e-Spotrebice.sk
Alensa.sk
Electronic-Star.sk
MojNabytok.sk
OkuliareWayfarer.sk
TimeStore.sk
Powerlogy.com
DigiSlovakia.sk
ValachShop.sk
Incacollagen.sk
Heliumking.sk
DekorTextil.sk
AutoObuv.sk
AJprodukty.sk
69shop.sk
Skladove-okna.sk
IntimneNakupy.sk
Nutraceutics.sk
AVON-registracia.sk
Yves-Rocher.sk
ZlavaDna.sk
CisteOblecenie.sk
Dilego.sk
1autodiely.sk
LondonClub.sk
NejvyhodnejsiPneu.sk
BezDoteku.sk
SanaSport.sk
I-Living.sk
Pneu.sk
Sconto.sk
e-Matrac.sk
LucyStyle.sk
MojaLekaren.sk
Grizly.sk
Alinda.sk
MP3.sk
BeLenka.sk
Decathlon.sk
Artmie.sk (pôvodne MaliarskePlatno.sk)
Roboticky-Vysavac.sk
PantaRhei.sk
Svetla.sk
Restorio.sk (Online-Antikvariat.sk)
Candylife.cz
Eyerim.sk
Lidl.sk
Kniland.sk
Danimani.sk
Roy.sk
Symprove.sk
Dyson.sk

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

Ohodnotiť post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️