Ako vybrať autosedačku? + Najlepšie autosedačky ❤️ 2024 – TEST, recenzie, hodnotenia a skúsenosti

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Bezpečnosť počas jazdy autom je veľmi dôležitá – sme toho svedkami každý keň, keď počúvame, koľko nových nehôd sa odohralo. Obzvlášť opatrní by sme mali byť, ak v aute každý deň vozíme aj svoje dieťa alebo deti. V nasledujúcom článku sa preto dozviete, na aké autosedačky pre deti alebo detské auto sedačky by ste sa mali zamerať a podľa čoho ich vyberať.

V prípade, že ste už detskú autosedačku kupovali, alebo sa práve chystáte, natrafíte na množstvo kategórií, v ktorých sa zorientovať môže byť veľmi zložité. Tento článok tak môže byť vaším návodom, alebo zjednodušením, vďaka ktorému sa vo svete autosedačiek pre deti zorientujete rýchlo a hneď!

Ako vybrať autosedačku
Radíme, ako vybrať autosedačku

Vyberáme detskú autosedačku

Ak máte doma dieťa mladšie, než 12 rokov, autosedačka by mala byť vašou povinnou výbavou, spolu s autolekárničkou a výstražným trojuholníkom. Je to tak z veľmi jednoduchého dôvodu – dieťa obvykle nie je natoľko vysoké, aby mu bezpečnostné pásy zabezpečili rovnakú bezpečnosť, ako zabezpečia vám, alebo inej dospelej osobe.

V prvom rade treba vedieť, že sedačky sa vyberajú a kupujú podľa veku, výšky a váhy dieťaťa. Práve preto sa medzi autosedačky zaradzujú tzv. autosedačky vajíčko pre batoľatá, ale aj podsedáky pre staršie deti. Niektoré autosedačky pre deti spĺňajú podmienky niekoľkých kategórií naraz, preto ich nezaradzujeme do jednej konkrétnej. Poďme sa na to teda pozrieť konkrétne.

✔️ Náš tip: Pred nákupom autosedačky pre deti si svoje dieťa dobre zmerajte a zvážte.

☑️ NAJLEPŠIE AUTOSEDAČKY 2024

Či už idete za kvalitou, samotným prevedením alebo bezpečnosťou, s týmito autosedačkami krok veľa nespravíte. Vyberáme najlepšie autosedačky, pričom mnohé sú zároveň najobľúbenejšie a najpredávanejšie autosedačky.

Od 0 – 15 mesiacov / 105 cm: Pre hmotnosť 15 – 36 kg: Pre hmotnosť 9 – 36 kg: Pre výšku 100 – 150 cm:
Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size Britax Römer Kidfix M i-Size Storm Petite & Mars Prime II Isofix CYBEX Autosedačka Solution T i-Fix Plus
Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size Britax Römer Kidfix M i-Size Storm Petite & Mars Prime II Isofix CYBEX Autosedačka Solution T i-Fix Plus
rozmery 58×44×67cm
hmotnosť 4,6 kg
rozmery 63–83×44×42cm
hmotnosť 6,5 kg
rozmery 50–55×50×64–75cm
hmotnosť 11,5 kg
rozmery 62,5-80×39×50,5cm
hmotnosť 7,2 kg
 • kompatibilita vajíčka s podvozkami takmer všetkých dostupných kočíkov
 • otáčanie o 180 ° v kombinácii s polohovaním
 • jednoduché naklápanie sedačky do 6 rôznych polôh, aj ležmo
 • schválená pre letecká premávku
 • poťahy sa dajú ľahko zložiť a vyprať pri 30 ° C
 • Nič sme nenašli
 • úzka konštrukcia vhodná aj pre menšie autá
 • bočnica a opierka hlavy majú dôkladné polstrovanie
 • ergonomická, ľahko nastaviteľná opierka hlavy
 • ventilácia vzduchu
 • odnímateľný poťah
 • vylepšený nový dizajn sedacej časti pre ešte lepšiu ochranu pri náraze
 • Vzhľad a dizajn
 • mäkké polstrovanie pre bezpečnú a pohodlnú jazdu
 • inštalácia pomocou kotiev Isofix a Top Tether
 • 9 pozícií pre nastavenie hlavovej opierky
 • 5 pozícií pre nastavenie sklonu chrbtovej opierky
 • odnímateľný, prací poťah
 • Dostupné len 2 farebné kombinácie
 • patentovaná sklopná opierka hlavy
 • pokročilá lineárna ochrana pri bočnom náraze
 • Nastaviteľná opierka hlavy a automatické nastavenie šírky
 • Systém odvetrávania chladiacim vzduchom
 • Jednoduchá inštalácia a extra stabilita
 • Vyššia cena
Celkové hodnotenie: Top hodnotenie Celkové hodnotenie: Top hodnotenie Celkové hodnotenie: Top hodnotenie Celkové hodnotenie: Top hodnotenie
Ďalšia ponuka | Detail Ďalšia ponuka | Detail Ďalšia ponuka | Detail Ďalšia ponuka | Detail

✅ Výber podľa hmotnosti dieťaťa

Ak berieme do úvahy váhu vášho dieťaťa, rozlišujeme päť základných kategórií detských autosedačiek. Prvou je kategória 0, ktorá je určená pre deti do jedného roka a do 10 kilogramov hmotnosti. Práve v tomto prípade ide o spomínané autosedačky vajíčko alebo škrupinka, ktoré sa používajú pre najmenšie deti, ešte neschopné samostatne sedieť.

V článku radíme, ktoré funkcie by ste mali od vašej budúcej autosedačky chcieť a ako vybrať tú najlepšiu.
Čo by ste o týchto autosedačkách pre deti mali vedieť, je to, že sa umiestňujú zásadne v protismere jazdy, aby ste ich vedeli upevniť klasickými bezpečnostnými pásmi. Ich veľkou výhodou je to, že pri prenášaní dieťatka v nich neprerušíte jeho spánok a pokojne môže spinkať aj počas jazdy autom (niektoré deti sú na to dokonca vysadené a pomáha im to zaspať).

V prípade, že by ste už chceli túto detskú autosedačku vymeniť za inú, podmienkou nie je len zvýšenie hmotnosti dieťatka, ale aj jeho schopnosť sedieť bez opory minimálne pol hodinu. Nikam sa však zbytočne neponáhľajte, pretože poloha tejto autosedačky pre deti je najbezpečnejšia, akú autosedačka môže mať a zároveň chráni vášmu dieťaťu aj jeho hlavu, krk a chrbticu.

Top hodnotenie

 Vyberáme najlepšie autosedačky roku 2024 

Spravili sme test v podobe porovnania desiatok obľúbených autosedačiek a zostavili náš výber najlepších modelov.

Kliknite a pozrite naše záverečné zhrnutie najlepších autosedačiek ⏬

Kategória 0+ je v podstate podobná, ako predošlá, váhový limit je tu však nastavený vyššie – hodí sa pre deti do 13 kg. Stále by mala byť umiestnená v protismere jazdy na prednom sedadle, čo v sebe obnáša aj povinnosť deaktivovať airbag spolujazdca a posunúť jeho sedadlo čo najviac dozadu. S bábätkom máte okrem iného počas jazdy aj očný kontakt, čo je tiež veľkou vymoženosťou tejto kategórie detských autosedačiek.

Existuje, samozrejme, aj kombinovaná autosedačka pre deti, ktorá sa dá umiestniť do protismeru jazdy a následne, keď vaše dieťa dosiahne požadovanú hmotnosť, ju jednoducho otočíte do smeru jazdy. Ušetríte si tak kupovanie novej autosedačky. Takéto detské autosedačky sú však ťažšie a nemajú rukoväť na prenášanie, ktorú obvykle vajíčka alebo škrupinky majú.

✔️ Náš tip: Pred umiestnením autosedačky v aute v protismere jazdy nikdy nezabudnite deaktivovať airbag spolujazdca.

Kategória 1 už patrí k autosedačkám pre deti, ktoré sú otočené v smere jazdy. Dieťatko by malo na to, aby ich mohlo používať, dosiahnuť váhu aspoň 9 kg a doslova “vyrásť” zo svojej predošlej sedačky umiestnenej v protismere.

Takáto detská autosedačka je už neprenosná (nemá rukoväť) a mala by byť umiestnená v aute nastálo (minimálne po dobu, čo v ňom svoje dieťa budete prevážať). Nájdete typy, ktoré majú aj vlastné 5-bodové integrované pásy, aj typy, na upevnenie ktorých vám postačia len bezpečnostné pásy vášho auta.

Vekovo sa kategória 1 hodí deťom od 9 mesiacov do 4 rokov a maximálna váha, ktorá je pre ňu vhodná, je 18 kg. Výška sa dá obvykle meniť podľa rýchlosti rastu malého pasažiera. Ideálne je, aby sa dala aj nakloniť, pretože v tomto veku si deti ešte radi schrupnú.

Najlepšie autosedačkyĎalšou kategóriou je kategória 1/2, ktorá je určená pre deti do 25 kg. V tejto kategórii sa obvykle dá zadná opierka aj odpojiť a ostane vám len podsedák, ktorý dieťa do požadovanej výšky, aby sa mohlo pripútať bezpečnostným pásom pre dospelých.

Opierka hlavy, chrbta a ruky by sa v prípade kategórie 1/2 mala dať nastaviť, pretože vaše dieťa v tejto detskej autosedačke bude sedieť práve vo veku, kedy bude najrýchlejšie rásť.

Kategória 2/3 je určená pre staršie deti s váhou od 15 do 36 kg. Ide o autosedačky pre deti, ktoré sú obvykle široké a vysoké a pripútavajú sa už len klasickými bezpečnostnými pásmi.

Najvyššia kategória 3 je už tvorená podsedákmi. Ako vám už určite napadlo, je určená práve pre všetky zvyšné deti v kategórii do 12 rokov a váhovo v nej pokojne môže sedieť dieťa do 36 kg.

Tu je dôležité dať si pozor na to, aby bol podsedák dobre a pevne upevnený na sedadlo, aby sa pri náraze neuvoľnil. Rovnako si dajte pozor aj na to, aby bol dobre výškovo nastavený, pretože inak môže vaše dieťa bezpečnostný pás škrtiť na krku a bude na podsedáku odmietať sedieť. Ideálne je zakúpiť tvrdý plastový podsedák, pretože tie lacnejšie polystyrénové svoju úlohu plnia len čiastočne – pri čelnom náraze sa z neho dieťa môže jednoducho vyšmyknúť.

✔️ Náš tip: Kupujte len autosedačky z odporúčaných, dobre známych a tak aj autorizovaných predajní – pozrite si, ktoré autosedačky a kde odporúčame nákup.

✅ Systém ukotvenia, kompatibilita a ISOFIX

Nestačí len kúpiť tú najdrahšiu alebo najlepšiu detskú autosedačku – treba ju v aute aj dobre upevniť a namontovať. Ako prvé si určite skontrolujte, či vami vybraná autosedačka pre deti spĺňa všetky bezpečnostné normy. Na bezpečnej autosedačke by mala byť vyznačená homologizácia podľa medzinárodného predpisu EHK OSN č. 44-03, najnovšie 44-04.

Tento tzv. homologizačný štítok obsahuje meno výrobcu, kategóriu a rozsah váhy dieťaťa, skúšobný symbol či kód krajiny, kde bola autosedačka schválená. Ak niečo z toho chýba, poprípade neviete vôbec nájsť tento štítok, sedačka pravdepodobne neprešla dynamickými testami a vy neriskujete len bezpečnosť svojho dieťaťa, ale aj vysokú pokutu za to, že prevážaním dieťaťa bez správnej autosedačky porušujete zákon.

Autosedačka by nemala “sedieť” iba veku, výške a váhe vášho dieťaťa, ale aj vášmu autu. Existujú totiž rôzne široké a veľké autosedačky pre deti, ktoré môžu byť z jednej kategórie, no nehodia sa do každého auta.

Test, recenzie, hodnotenia a skúsenosti pre autosedačkyDetské autosedačky boli dosť dlhú dobu vhodné iba pre určitý typ vozidiel. Bolo to tak preto, že ich vyrábali výrobcovia automobilových sedadiel. Práve preto vznikol systém Isofix, ktorý zabezpečuje upevnenie autosedačky priamo ku konštrukcii vozidla tak, že mechanizmus detskej autosedačky sa zasunie do pevných úchytných bodov.

Autosedačky s Isofix však majú jednu nevýhodu – nemožno ich používať v autách, ktoré týmto systémom jednoducho vybavené nie sú. Najčastejšie to býva problémom tých, ktorí používajú viacero automobilových vozidiel. Na druhej strane však ide o univerzálne riešenie tej najväčšej možnej bezpečnosti pre vaše deti.

Isofix systém a autosedačky, ktoré ho majú, nevyžadujú bezpečnostné pásy auta a napriek tomu zvyšujú bezpečnosť v prípade nárazu. S týmito upínačmi sú autosedačky pre deti lepšie zabezpečené proti nežiaducemu pohybu a tým aj kontaktu dieťaťa s interiérom auta, pri ktorom môže dôjsť aj k vážnemu poraneniu.

Systém ukotvenia autosedačiek s Isofix systémom je jednoduchý: ak takúto detskú autosedačku pripevňujete na predné sedadlo, zabepečuje sa pomocou 3 upevňovacích miest v jej zadnej časti, ktoré sa jednoducho zacvaknú do Isofixového zariadenia nainštalovanom v aute. Klipsy by mali správne zaklapnúť, čo vám potvrdia značky na nich.

Pred kúpou detskej autosedačky si vždy skontrolujte, či je kompaktibilná s vaším autom (najmä pri systéme Isofix). Zistiť by ste to mali podľa manuálu k vášmu motorovému vozidlu, poprípade sa poraďte s odborníkom, či už na autá, alebo autorizovaným predajcom autosedačiek pre deti.

✔️ Náš tip: Vo všeobecnosti najbezpečnejšie sú sedačky vybavené systémom Isofix.

✅ Akú vybrať autosedačku

Viete už teda, o aké detské autosedačky alebo auto sedačky máte záujem? Ako sme spomínali vyššie, prvoradá je bezpečnosť, no do úvahy samozrejme berte najmä hmotnosť, výšku a vek dieťaťa.

V súčasnosti nájdete na trhu aj špecializované typy cestovných hlbokých vaničiek, ktoré sa upevňujú dvoma bezpečnostnými pásmi na zadných sedadlách (zaberú 2 až 3) a sú veľmi praktické najmä pre novorodencov, pretože v nich môžu ležať ako v postieľke.

Nájdete ich v podobe homologovaných vaničiek bez možnosti polohovateľnosti, čo sú v podstate luxusné kočíky vybavené popruhmi aj vo vnútri vaničky. Homologované vaničky, ktoré sa dajú polohovať, majú zasa výhodu toho, že majú aj rukoväť na prenášanie a viete ich veľmi rýchlo premeniť na klasickú detskú autosedačku len zdvihnutím chrbtovej opierky.

Vo všeobecnosti sa však odborníci na detské autosedačky zhodujú v tom, že aj keď tieto vaničky spĺňajú všetky bezpečnostné kritériá, neposkytujú rovnaký stupeň ochrany, ako autosedačky umiestňované v protismere jazdy a vhodné pre túto vekovú a hmotnostnú kategóriu detí.

Kupovať autosedačku nemusíte iba v tom najdrahšom obchode špecializovanom a kamennom obchode – nemusíte sa báť ani nákupu online. Ak viete všetky potrebné kritériá, môžete pokojne nakupovať z pohodlia domova. Platí tu, že cena určuje kvalitu, a v tomto prípade aj stupeň bezpečnosti. Nikdy však nezabudnite skontrolovať spomínaný homologizačný štítok.

Čo sa týka bezpečnosti, jednoznačne odporúčame autosedačku s Isofix systémom. Takáto sedačka je totiž pevne pripevnená k sedadlu auta a navyše Isofix systém odstraňuje možnosť nesprávnej inštalácie autosedačky pre deti. Množstvo nehôd s nepríjemnými následkami, pri ktorých boli použité autosedačky bez Isofixu, sa totiž deje práve kvôli chybnému upevneniu týchto autosedačiek.

✔️ Náš tip: Zle namontovaná autosedačka = žiadna autosedačka – dajte si pozor na jej správnu inštaláciu.

✅ Funkcie a možnosti pri autosedačkách

Okrem spomínanej funkcie systému Isofix ponúkajú niektoré autosedačky pre deti aj funkciu otočnosti v rozsahu 360 stupňov. Táto funkcia umožňuje jednoduchšiu manipuláciu s dieťaťom a otočenie sedačky smerom k dverám vozidla, čo tak uľahčuje jeho umiestnenie a vytiahnutie z auta. Častokrát je súčasťou tejto funkcie aj nastaviteľnosť sedadla v rôznych polohách, vrátane pozície na spánok.

Ako sme spomínali vyššie, niektoré autosedačky majú aj funkciu oddelania podsedáku od zvyšku autosedačky a sú tak vhodné pre viaceré vekové a hmotnostné kategórie. Obvykle sa táto funkcia týka len sedačiek z II. alebo III. kategórie, čiže váhy od 15 do 36 kg.

Špeciálnu kategóriu, a teda aj funkciu majú autosedačky pre deti alebo detské auto sedačky od 0 do 36 kg. Sú určené pre deti od narodenia až po 12 rokov, a teda sa považujú za autosedačky rastúce. Na jednej strane síce vďaka nim nemusíte riešiť opätovnú kúpu detskej autosedačky, keď vaše dieťa podrastie, no na druhej strane sú rastúce autosedačky pre deti náchylné k opotrebeniu (nakoľko sa používajú dlhé obdobie). Za tento čas už nemusia spĺňať ani najmodernejšie funkcionality a bezpečnostné štandardy, treba si preto dať pozor, aby boli stále “aktuálne”. 

Pri výbere najlepšej autosedačky by ste mali myslieť aj na materiál, z ktorého je vyrobený jej poťah. Môže byť viac alebo menej čalúnený, od čoho sa odvíja aj jeho cena. Najlepší je určite bavlnený poťah, pretože umelé materiály nesajú pot a dieťa sa v nich viac spotí. Poťahy by ste mali aj pravidelne prať – pri väčšine sa neodporúča pranie v práčke, ale ručné pranie.

✔️ Náš tip: Kupujte autosedačky pre deti s poťahmi z prírodných materiálov – pozrite, ktoré autosedačky jednoznačne odporúčame.

✅ Doplnky pre detské autosedačky

Autosedačky pre deti nie sú, samozrejme, tým jediným, čo môžete urobiť pre bezpečnosť a pohodlie svojho dieťaťa v aute. Jedným z takýchto doplnkov je napríklad zrkadielko, ktoré môžete pripevniť najmä na autosedačky otočené proti smeru jazdy, aby ste mohli svoje dieťa počas jazdy kontrolovať. Dá sa pripevniť k opierke hlavy klipsňou, prísavkou alebo popruhom.

V prípade, že chcete chrániť aj svoje auto, ktorého údržba tiež nie je lacná, odporúčame používať podložku pod autosedačku. Zabránite tak nielen znečisteniu, ale najmä zatiahnutým nitkám na čalúnení zadných sedadiel. Podložka pod autosedačku tak nielen udržiava vaše auto v dobrom stave, ale vďaka protišmykovej úprave pomáha aj držať pevne na jednom mieste autosedačku pre deti.

Ak je vaše dieťa takým malým Houdinim a prejavuje sa to najmä pri jeho uložení do autosedačky, odporúčame k nej dokúpiť aj poistku pásu, ktorá udržuje oba ramenné pásy v správnej polohe. Použiť na to môžete aj rôzne bezpečnostné systémy alebo držiaky pásov, v závislosti od typu a modely autosedačky, pre ktorú sa rozhodnete.

V lete môže byť cestovanie autom veľmi nepríjemné – obzvlášť pre vaše dieťatko, ktoré neznáša prílišné chladenie klimatizáciou, ale ani vysoké teploty zvonka. V tomto prípade vám môžu pomôcť vložky proti poteniu, ktoré jednoducho vložíte do autosedačky a ony začnú odvádzať telesné teplo vášho dieťatka von. Takéto vložky vám zároveň pomôžu autosedačku udržať v dobrom stave.

✔️ Náš tip: Okrem vložiek proti poteniu do autosedačiek pre deti nájdete aj vankúšiky proti poteniu a pomôcť môžu aj clony na okná.

Podobne si môžete pomôcť aj v opačnom prípade – počas treskúcej zimy. Na prenosné typy detských autosedačiek existujú zimné prešívané kryty, poprípade zavinovacie deky, do ktorých môžete dieťatko zabaliť. Pre väčšie deti a iné typy autosedačiek odporúčame špeciálne pončo alebo fusak, ktoré udržia vaše dieťatko v teple počas jazdy autom, pred ňou aj po nej.

Pre detské autosedačky alebo auto sedačky umiestnené v smere jazdy bez podpornej nohy sa dajú dokúpiť tzv. podnožky. Dieťa si na ne môže vyložiť nohy, čím sa zvyšuje bezpečnosť, zaisťuje pohodlie a má to pre vaše dieťa aj zdravotný prínos, keďže sú jeho nohy aj počas dlhšej jazdy správne prekrvené.

✅ Najpredávanejšie značky autosedačiek

Výrobcov autosedačiek je viac ako dosť, my sme sa pozreli na tie najznámejšie a najpopulárnejšie značky.

✅ Cybex autosedačky

Od roku 2011 pôsobí na trhu nemecká značka, ktorá vyrába autosedačky pre deti a kočíky, s názvom Cybex. Cybex autosedačka vám sľubuje to, že prešla dôsledným crash testom a je tak nielen bezpečná, ale má aj šmrnc, čím sa myslí trendy vzhľad a elegantné krivky, o ktoré sa starajú svetoví návrhári. Cenová ponuka sa pohybuje od 150 eur vyššie, takže nejde o najlacnejšiu možnosť postarať sa o bezpečnosť svojho dieťaťa, no na druhej strane značka garantuje kvalitu, bezpečnosť, spoľahlivosť a praktickosť.

Cybex autosedačky – výhody:
 • v autosedačke v protismere jazdy môžete voziť svoje dieťa až do 4 rokov, alebo do 18 kg
 • modely s funkciou otočnosti – jednoduchšie vloženie a vyloženie dieťaťa
 • tzv. one click jednoduchá inštalácia (vďaka systému Isofix)
Cybex autosedačky – nevýhody:
 • vyššia cena

✅ Britax Römer autosedačky

Ďalšia nemecká značka autosedačiek Britax Römer vyrába autosedačky pre všetky vekové a hmotnostné kategórie detí. Zameriava sa najmä na bezpečnosť a sú to práve oni, ktorí vyrobili prvú autosedačku s Isofix. Britax Römer autosedačka je tak automaticky vybavená 5-bodovými bezpečnostnými pásmi. Autosedačky Römer zaistia absolútnu ochranu a stabilitu vášho dieťaťa v autosedačke, pretože ho chránia pred nárazom z každej strany.

Britax Römer autosedačky – výhody:
 • autosedačky pre náročných – vyššie modely majú napríklad aj možnosť nastavenia opierky hlavy v momente, keď v nej dieťa sedí
 • veľký výber najrôznejších dizajnov
Britax Römer autosedačky – nevýhody:
 • ak nemáte model s automatickým doťahovaním pásu, ručné je fyzicky náročnejšie

✅ Joie autosedačky

Rovnako dlho, ako značka Cybex, je na trhu aj značka Joie. Tá pochádza z Anglicka a patrí tam medzi najpredávanejšie značky autosedačiek pre deti. Joie autosedačky sú bezpečné, praktické a zaujať chcú aj svojím dizajnom. Majú tiež pohodlné a kvalitné poťahové látky a výbornú cenovú politiku. Práve oni ako jedni z prvých uviedli v Európe autosedačky i-size, vďaka čomu sa bezpečnosť dieťaťa na ceste podstatne zvýšila.

Joie autosedačky – výhody:
 • kvalitné prevedenie po konštrukčnej aj estetickej stránke
 • vložka v autosedačke sa prispôsobí veľkosti dieťatka
 • veľký rozsah naklápania do ľahu (aj do áut s výrazným sklonom sedákov)
Joie autosedačky – nevýhody:
 • základňa je bez poistky pre modely určené pre deti do 15 mesiacov – môže sa tak nechtiac otočiť do smeru jazdy

✅ Nuna autosedačky

Holandská značka autosedačiek pre deti Nuna predstavuje svoje produkty ako špičkové a vyrobené z tých najlepších materiálov. Nuna autosedačka sa chváli stovkami ocenení naprieč všetkými kategóriami a používajú ju aj svetovo známe osobnosti. Ponúka nielen samotné autosedačky pre deti, ale aj inteligentne vyvinuté sety, ktorých súčasťou sú aj otočné základne.

Nuna autosedačky – výhody:
 • spĺňa aj tie najprísnejšie bezpečnostné kritériá (presahuje požiadavky normy i-size)
 • veľmi kvalitné materiály použité na výrobu
Nuna autosedačky – nevýhody:
 • malý priestor na nohy dieťatka v prípade modelov určených do protismeru jazdy

✅ Kinderkraft autosedačky

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, ale stále kvalitné, pozrite sa na Kinderkraft autosedačky. Táto poľská značka kladie dôraz najmä na bezpečnosť a samozrejmosťou je, že každý jej produkt spĺňa všetky európske bezpečnostné normy. Na druhej strane však dbajú aj na komfort dieťaťa, inovatívne prvky a dizajn, ktorý je pre nich charakteristický. Prevládajú u nich neutrálne farebné odtiene aj minimalistické línie.

Kinderkraft autosedačky – výhody:
 • prijateľná cena
 • jednoducho nastaviteľná opierka aj bezpečnostné pásy
Kinderkraft autosedačky – nevýhody:
 • veľa modelov má vyššiu hmotnosť a nižšiu mieru polstrovania
✔️ Náš tip: Ak sa neviete rozhodnúť medzi rovnako kvalitnými autosedačkami, vyberajte podľa dizajnu – pozrite sa, kde nájdete tie najkrajšie autosedačky, ktoré sme vybrali.

✅ Recaro autosedačky

K certifikovaným výrobcom autosedačiek pre deti patrí aj značka Recaro, ktorá je na trhu asi najdlhšie to všetkých spomínaných. Recaro autosedačky sú medzi zákazníkmi u nás mimoriadne obľúbené, pretože definujú nové štandardy z hľadiska dizajnu, funkčnosti, pohodlia a bezpečnosti. V autosedačkách používajú mimoriadne kvalitné autopoťahy, ktoré svojim vypracovaním, gramážou látky a jemnosťou na dotyk patria k špičke v tejto oblasti.

Recaro autosedačky – výhody:
 • kombinuje bezpečnosť, pohodlie a dizajn
 • model, ktorý sa hodí do druhého rodinného automobilu, resp. do automobilu, kde potrebujete umiestniť tri sedačky vedľa seba
Recaro autosedačky – nevýhody:
 • malá možnosť polohovania

✅ Petite&Mars autosedačky

Chýba vám v tomto prehľade nejaká lokálna značka? Tak sú tu možno práve pre vás autosedačky Petite&Mars, pôvodom z Čiech a Slovenska. Okrem bezpečnosti, ktorú testujú vo svojej autorizovanej skúšobni, je pre nich dôležité aj pohodlie a jednoduchá inštalácia. V ich ponuke nájdete, samozrejme, autosedačky s Isofix pre všetky vekové a váhové kategórie a pre staršie deti ponúkajú aj praktické podsedáky s ľahkou konštrukciou a pohodlnými lakťovými opierkami.

Petite&Mars autosedačky – výhody:
 • kvalitné a pohodlné prevedenie väčšiny modelov
 • nastaviteľná opierka hlavy a chrbta
Petite&Mars autosedačky – nevýhody:
 • vyššia hmotnosť aj cena

✅ Zopa autosedačky

Bezpečné, pohodlné a štýlové cestovanie pre deti všetkých vekových kategórií. To je motto českej firmy Zopa s rodinnou atmosférou. Zopa autosedačky sa postarajú o prvú cestu vášho novorodenca z pôrodnice, prvú cestu do škôlky a prvú cestu do školy. Bezpečnosť overujú v prísnych európskych testovacích centrách a ich modely sú tak vybavené množstvom jedinečných bezpečnostných prvkov, ktoré chránia deti v prípade akéhokoľvek nárazu. Ako bonus u nich nájdete sedadlá vyrobené z dokonale tvarovaných mäkkých materiálov.

Zopa autosedačky – výhody:
 • bezpečné, stabilné a odolné modely
 • vysoká možnosť polohovateľnosti až do ľahu
Zopa autosedačky – nevýhody:
 • nie všetky modely majú Isofix systém
✔️ Náš tip: Vybrali sme konkrétne autosedačky, ktoré jednoznačne odporúčame.

Záverečné zhrnutie

Ak ste sa dostali až sem, máte všetky informácie potrebné k nákupu autosedačky – teraz už len hurá nakupovať! Pri nákupe autosedačky pre deti odporúčame vaše dieťa pre istotu premerať a zvážiť (aj keď ste si možno istí – deti rastú rýchlo), aby ste mohli vybrať vhodnú kategóriu. Správna autosedačka pre deti by mala byť aj dobre tvarovaná, bez ostrých hrán, nepresahovať opierkou hlavu dieťaťa a mať v správnej výške bezpečnostné pásy.

Do úvahy určite prichádza aj životnosť sedačiek. Ak ste sa zamýšľali nad tým, koľko taká bežná autosedačka (nie rastúca) vydrží, odpoveď je najdlhšie 5 rokov (aspoň to hovoria výrobcovia). Treba si však dať pozor na UV žiarenie, ktoré môže túto životnosť znížiť. Taktiež je rizikom aj menšia, na pohľad nezávažná nehoda, ktorá môže spôsobiť poškodenie.

Ak si nie ste istí, či je vaše auto kompaktibilné s autosedačkou, ktorú sa práve chystáte kúpiť, radšej si nechajte poradiť od predajcu alebo odborníka. Ak vaše auto napríklad nie je vybavené systémom Isofix, skontrolujte, či autosedačka s Isofix môže byť upevnená aj trojbodovým bezpečnostným pásom auta (väčšina dostupných autosedačiek s Isofixom už túto možnosť má).

Rozmyslite si, koľko chcete do autosedačky investovať – ide predsa o investíciu do bezpečnosti vášho dieťaťa, a v konečnom dôsledku aj do tej vašej. Ak je totiž dieťa umiestnené v nevhodnej alebo zle pripevnenej autosedačke, môže sa počas nehody stať zbraňou, ktorá ublíži svojím voľným pohybom aj vám.

Rastúce sedačky sa síce z istéto uhla pohľadu oplatia, no na druhej strane sa môže veľmi ľahko stať, že sa takáto autosedačka po určitej dobe zničí (nevhodou manipuláciou, príliš častým používaním, nehodou, atď.) a vy budete tak či tak musieť kúpiť novú. Navyše je odporúčaná životnosť každej autosedačky pre deti pri aktívnom používaní najviac 5 rokov, takže po tejto dobe riskujete, že už nebude plniť svoju funkciu stopercentne.

✔️ Náš tip: Pravidelne a precízne kontrolujte stav vašej detskej autosedačky – odporúčame minimálne dvakrát v priebehu roka.

✅ Najlepšie autosedačky

Podobne, ako pri inom tovare, aj autosedačky majú nielen kategórie, ale aj značky. Na súčasnom trhu je ich viacero a každá ponúka iné funkcie, možnosti aj ceny. Aby sme vám to uľahčili, vyberáme tie, ktoré jednoznačne odporúčame. Môžeme ich označiť nielen za najlepšie, ale celkovo aj ako najpopulárnejšie a tie najpredávanejšie autosedačky vôbec.

☑️ NAJLEPŠIE AUTOSEDAČKY 2024

Či už idete za kvalitou, samotným prevedením alebo bezpečnosťou, s týmito autosedačkami krok veľa nespravíte. Vyberáme najlepšie autosedačky, pričom mnohé sú zároveň najobľúbenejšie a najpredávanejšie autosedačky.

Od 0 – 15 mesiacov / 105 cm: Pre hmotnosť 15 – 36 kg: Pre hmotnosť 9 – 36 kg: Pre výšku 100 – 150 cm:
Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size Britax Römer Kidfix M i-Size Storm Petite & Mars Prime II Isofix CYBEX Autosedačka Solution T i-Fix Plus
Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size Britax Römer Kidfix M i-Size Storm Petite & Mars Prime II Isofix CYBEX Autosedačka Solution T i-Fix Plus
rozmery 58×44×67cm
hmotnosť 4,6 kg
rozmery 63–83×44×42cm
hmotnosť 6,5 kg
rozmery 50–55×50×64–75cm
hmotnosť 11,5 kg
rozmery 62,5-80×39×50,5cm
hmotnosť 7,2 kg
 • kompatibilita vajíčka s podvozkami takmer všetkých dostupných kočíkov
 • otáčanie o 180 ° v kombinácii s polohovaním
 • jednoduché naklápanie sedačky do 6 rôznych polôh, aj ležmo
 • schválená pre letecká premávku
 • poťahy sa dajú ľahko zložiť a vyprať pri 30 ° C
 • Nič sme nenašli
 • úzka konštrukcia vhodná aj pre menšie autá
 • bočnica a opierka hlavy majú dôkladné polstrovanie
 • ergonomická, ľahko nastaviteľná opierka hlavy
 • ventilácia vzduchu
 • odnímateľný poťah
 • vylepšený nový dizajn sedacej časti pre ešte lepšiu ochranu pri náraze
 • Vzhľad a dizajn
 • mäkké polstrovanie pre bezpečnú a pohodlnú jazdu
 • inštalácia pomocou kotiev Isofix a Top Tether
 • 9 pozícií pre nastavenie hlavovej opierky
 • 5 pozícií pre nastavenie sklonu chrbtovej opierky
 • odnímateľný, prací poťah
 • Dostupné len 2 farebné kombinácie
 • patentovaná sklopná opierka hlavy
 • pokročilá lineárna ochrana pri bočnom náraze
 • Nastaviteľná opierka hlavy a automatické nastavenie šírky
 • Systém odvetrávania chladiacim vzduchom
 • Jednoduchá inštalácia a extra stabilita
 • Vyššia cena
Celkové hodnotenie: Top hodnotenie Celkové hodnotenie: Top hodnotenie Celkové hodnotenie: Top hodnotenie Celkové hodnotenie: Top hodnotenie
Ďalšia ponuka | Detail Ďalšia ponuka | Detail Ďalšia ponuka | Detail Ďalšia ponuka | Detail

✅ Kde kúpiť autosedačky

Nižšie odporúčame len autorizované obchody a spoľahlivých predajcov. Ak sa rozhodnete pre nákup u vybraných predajcov, môžete si byť istý originalitou tovaru a zárukou výhodného nákupu.

OBCHODPOZRITE
Alza.sk Alza.sk
MerkuryMarket.sk
Okay.sk
ASKO-nabytok.sk
4Home.sk 4Home.sk
Klarstein.sk
Notino.sk Notino.sk
Mobelix.sk
Vivantis.sk Vivantis.sk
AndreaShop.sk AndreaShop.sk
inSPORTline.sk inSPORTline.sk
TPD.sk TPD.sk
Tescoma.sk Tescoma.sk
ZOOT.sk ZOOT.sk
BudChlap.sk BudChlap.sk
Brasty.sk Brasty.sk
Kondela.sk TempoNabytok.sk
DrMax.sk DrMax.sk
WebSupport.sk WebSupport.sk
Zerex.sk Zerex.sk
MegaPrsia.sk MegaPrsia.sk
Lieky24.sk Lieky24.sk
Wedos.sk Wedos.sk
AliExpress.com AliExpress.com
Bohatstvo-prirody.sk Bohatstvo-prirody.sk
Siko.sk Siko.sk
Shooos.sk Shooos.sk
Market24.sk Market24.sk
eJoy.sk eJoy.sk
Primulus.sk Primulus.sk
Dobra-miska.sk Dobra-miska.sk
iSEXshop.sk iSEXshop.sk
FootShop.sk FootShop.sk
eObuv.sk eObuv.sk
Modivo.sk Modivo.sk
Blancheporte.sk Blancheporte.sk
Autovybava.sk Autovybava.sk
Babickarstvo.sk Babickarstvo.sk
BabickinaZahrada.sk BabickinaZahrada.sk
ESAT.sk ESAT.sk
IDEA-nabytok.sk IDEA-nabytok.sk
Magnet-3pagen.sk Magnet-3pagen.sk
Sperky-eshop.sk Sperky-eshop.sk
Timestore.sk Timestore.sk
NajZlato.sk NajZlato.sk
Vejare.sk Vejare.sk
Protein.sk Protein.sk
Booking.com Booking.com
NejlevnejsiPNEU.cz NejlevnejsiPNEU.cz
Martinus.sk Martinus.sk
Invia.sk Invia.sk
Menox45.sk Menox45.sk
NaZuby.eu NaZuby.eu
MetalShop.sk MetalShop.sk
Erexan.sk Erexan.sk
BIOnatural.sk BIOnatural.sk
Erex24.sk Erex24.sk
HomePoint.sk HomePoint.sk
Herbatica.sk Herbatica.sk
Hotels.com Hotels.com
Bubulakovo.sk Bubulakovo.sk
DekorHome.sk DekorHome.sk
Firmaren.sk Firmaren.sk
GangstaGroup.sk GangstaGroup.sk
GigaLash.sk GigaLash.sk
Chocolissimo.sk Chocolissimo.sk
MobileGo.sk MobileGo.sk
Parys.sk Parys.sk
SoftCotton.sk SoftCotton.sk
Triola.sk Triola.sk
Bux.sk Bux.sk
Coinbase.com Coinbase.com
LekarenDoma.sk LekarenDoma.sk
Amiatex.sk Amiatex.sk
Holime.eu Holime.eu
DobryTextil.sk
GymBeam.sk
RajNechtov.sk
e-Spotrebice.sk
Alensa.sk
Electronic-Star.sk
MojNabytok.sk
OkuliareWayfarer.sk
TimeStore.sk
Powerlogy.com
DigiSlovakia.sk
ValachShop.sk
Incacollagen.sk
Heliumking.sk
DekorTextil.sk
AutoObuv.sk
AJprodukty.sk
69shop.sk
Skladove-okna.sk
IntimneNakupy.sk
Nutraceutics.sk
AVON-registracia.sk
Yves-Rocher.sk
ZlavaDna.sk
CisteOblecenie.sk
Dilego.sk
1autodiely.sk
LondonClub.sk
NejvyhodnejsiPneu.sk
BezDoteku.sk
SanaSport.sk
I-Living.sk
Pneu.sk
Sconto.sk
e-Matrac.sk
LucyStyle.sk
MojaLekaren.sk
Grizly.sk
Alinda.sk
MP3.sk
BeLenka.sk
Decathlon.sk
Artmie.sk (pôvodne MaliarskePlatno.sk)
Roboticky-Vysavac.sk
PantaRhei.sk
Svetla.sk
Restorio.sk (Online-Antikvariat.sk)
Candylife.cz
Eyerim.sk
Lidl.sk
Kniland.sk
Danimani.sk
Roy.sk
Symprove.sk
Dyson.sk

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

5/5 - (2 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️