Booking ubytovanie → 10 rád, ako ušetriť a zaplatiť menej! ✔️ 2024 zľavy a zľavové kódy

Chcete poradiť? Opýtajte sa
V súčasnej modernej dobe už málokto využíva služby kamenných cestovných kancelárií – obzvlášť, ak idete niekam iba na pár dní na výlet a potrebujete rýchlo nájsť vhodné ubytovanie. S online stránkami s ponukami ubytovania sa preto priam roztrhlo vrece, ale medzi tie najznámejšie a najčastejšie používané stále patrí Booking.com. Kto by nepoznal online stránku s najväčšou ponukou ubytovaní po celom svete, ktorá má zároveň svoju aplikáciu, ktorá sa v roku 2022 dokonca stala najsťahovanejšou mobilnou aplikáciou v kategórií cestovania.

To, čo robí z Booking.com najpopulárnejšiu online stránku s ponukou ubytovania, je možnosť porovnania cien rôznych typov ubytovania v rovnakej lokalite. Nájdete tu naozaj všetky cenové kategórie – od lacných, ale aj menej komfortných hostelov, až po tie najdrahšie a najluxusnejšie päťhviezdičkové hotely. Ušetriť môžete nielen výberom lacnejších variant bývania, ale aj vďaka rôznym zľavám a akciám pre stálych zákazníkov, ktoré Booking ponúka. Máme pre vás hneď niekoľko ďalších tipov, ako ušetriť ešte viac!

 10 rád, ako ušetriť a zaplatiť menej cez Booking 

Kto by nechcel cestovať čo najlacnejšie, preto sme zostavili náš výber tipov, ako ušetriť pri ubytovaní cez Booking

Kliknite a pozrite naše záverečné zhrnutie rád, ktoré fungujú ⏬

Ušetriť na Bookingu sa dá aj porovnaním cien u viacerých používateľov. Ak sa napríklad chystáte na dovolenku s kamarátmi, skúste si všetci vyhľadať na stránkach Booking to isté ubytovanie na rôznych zariadeniach. Aj tu je veľká pravdepodobnosť, že niekomu sa podarí nájsť lepšiu cenu, ako tomu druhému. Niektorým používateľom sa dokonca stalo, že cena ubytovania na Booking.com sa znížila, ak zmenili národnosť zo slovenskej na inú. Každopádne, aj bez týchto „tajných trikov“ si môžete byť s Bookingom istí, že v porovnaní s ostatnými online ponukami ubytovania dostanete tú najlepšiu cenu a poradím, ešte aj ako ušetríte, teda už len jej samotným výberom. Všetko však pekne postupne, vyberáme tie, ktoré aspoň nám naozaj fungujú a môžu ušetriť pekné peniaze.

Ubytovanie cez Booking

Destináciu máte teda vybranú a ostáva len ubytovanie? Hurá na Booking.com! Nemusíte sa báť, že by ste sa vo veľmi user friendly rozhraní webovej stránky nejako stratili. Stačí zadať miesto, časové údaje odkedy-dokedy sa tam plánujete zdržať a počet osôb, prípadne aj izieb. Booking obvykle zobrazí viacero možností, ktoré si môžete zoradiť podľa obľúbenosti u hostí, ceny či vzdialenosti od centra. Filtrovať tieto údaje môžete aj pred samotným vyhľadávaním, a to dokonca až do takých detailov, či sa v okolí nachádzajú nejaké pamiatky alebo rekreačné aktivity.

Ako ušetriť a zaplatiť menej na BookingVýhodou je aj registrovať si účet na stránkach Booking a stále tak môžete využívať aj ďalšie „finty“ na zľavy nižšie. Registrovaní užívatelia tiež získavajú množstvo výhod, ako vernostný program, šetrenie kreditu na vybrané pobyty, atrakcie a dokonca aj jazdy taxíkom, prípadne históriu svojich ubytovaní, čo vie byť niekedy tiež užitočné, ak chcete nejaké obzvlášť príjemné ubytovanie odporúčať svojim priateľom.

Booking vám nielen nájde všetko, v čom sa na mieste, ktoré ste si zvolili, môžete ubytovať, ale pomôže vám aj pri výbere samotného miesta. Ste nerozhodní, prípadne už neviete, kam by ste ešte mohli ísť napríklad cez leto? Vyhľadávajte podľa miest, typov obľúbených ubytovaní, jedinečných ubytovaní alebo inšpirácií, ktoré vám stránka na základe najčastejšieho dopytu zákazníkov ponúkne. Možno ste nevedeli, že Booking je prepojený aj so spoločnosťou, kde si rýchlo a jednoducho zabookujete letenky, či rôznymi taxi službami, takže ak napríklad hľadáte odvoz z alebo na letisko, vie vám poskytnúť spoľahlivý taxík, ktorý vás dovezie presne tam, kam potrebujete.

☑️ Výhody a nevýhody rezervácie cez Booking

    Výhody a nevýhody rezervácie cez Booking

  • Dôveryhodná stránka – jedna z najväčších online stránok na vyhľadávanie a porovnávanie ponúk ubytovania
  • Najlepšie ceny ubytovania v porovnaní s konkurenciou
  • Prehľadná, rýchla a obsažná stránka
  • Veľa možností rôznych typov zliav
  • Na Bookingu sú takmer všetky hotely, penzióny a hostely
  • Často sa stáva, že najlepšie ubytovania sú už obsadené, alebo sa obsadia veľmi rýchlo
  • Ak ste nepozorní, môžete si nevšimnúť veľa podstatných detailov, ktoré môže mať každá rezervácia inak nastavené (či sa platí vopred, či sa dá rezervácia stornovať,…)
Vyhľadať ubytovanie

 

10 tipov, ako na lacnejšie ubytovanie cez Booking

Booking ubytovanieAko sme už spomenuli vyššie, na Bookingu sa dá využiť mnoho zaujímavých zliav a benefitov, ktoré hlavne pri vyšších sumách za ubytovanie môžu vašej peňaženke naozaj odľahčiť. Oplatí sa vernostný program, ktorému dali na Bookingu meno Genius. Môžete cez neho využiť zľavu 10% na vybrané ubytovania a tiež množstvo ďalších výhod, ako neskorší check-out, skorší check-in či bezplatný transfer z letiska.

Nesmieme zabudnúť ani na pozývacie kupóny od rôznych internetových stránok. Bohužiaľ, nevýhodou je, že spomínané zľavy sa väčšinou navzájom nedajú kombinovať. Výhod, ako ušetriť pre booking ubytovanie je ešte viac, aby sme na nič nezabudli, zhrnuli sme všetko prehľadne v niekoľkých bodoch.

Záverečné zhrnutie

Všetko podstatné sme pre vás zhrnuli a zostavili 10 rád, ako ušetriť a zaplatiť menej pri ubytovaní cez Booking.

☑️ Zľava za registráciu až 10% a ďalšie výhody

Začíname jednou veľmi výhodnou a ľahko získateľnou zľavou alebo možnosť ako ušetriť, a tou je prvá registrácia na Booking. Ak ešte nemáte na Booking.com svoje konto, zaregistrujte sa TU a získate až 10-percentnú zľavu na pobyt. Jedná sa o to, že registráciou sa registrujete do vernostného programu Booking Genius. Vďaka tomu získate nižšie ceny na vybrané ubytovania, ale aj ďalšie výhody.

Ešte nepoznáte vernostný program Genius?

Ako ste si prečítali vyššie, môžete ihneď po registrácii začať využívať jeho výhody. Platí, že čím viac cestujete, tým viac dostávate od Bookingu. Program Genius má tri úrovne. Prvá úroveň je dosiahnutá len obyčajnou registráciou a vzťahuje sa na ňu spomínaná zľava až 10% na ceny pobytu bez daní a poplatkov, či ďalšie výhody. Druhá úroveň je po piatich úspešne absolvovaných rezerváciách a ponúka okrem 10-15 percentnej zľavy aj raňajky a upgrade izby zdarma. Tretia úroveň je dostupná, ak absolvujete 15 pobytov, ale pozor – v priebehu 2 rokov. Tu už zľava na budúce ubytovanie môže dosiahnuť až 20% a k raňajkám a upgradu sa pridáva aj prioritná podpora od Bookingu. Zistite viac!

 

☑️ Rezervujte v správnu chvíľu

Poznáte to možno aj z iných rezervácií ubytovania – čím skôr sa rozhodnote, kam pôjdete, tým skôr (a lacnejšie) rezervujete. Na Bookingu to nie je vždy úplne tak, pretože niekedy sa môže stať, že na veľmi výhodnú cenu natrafíte aj tesne pred dátumom ubytovania. Sú to tzv. Bookingové „last minute“, s ktorými ale nikdy nemáte stopercentnú istotu, či danú ponuku získate skutočne lacno, záleží od záujmu, mnohé ubytovania sú často vypredané s veľkým predstihom.

Riskovať sa môže vyplatiť

Pri výbere toho, či pôjdete s nervami „na dranc“ a necháte si bookovanie na poslednú chvíľu, alebo to radšej urobíte zodpovedne a vopred, zvažujte aj obľúbenosť ubytovania, ktoré sa chystáte rezervovať. Ak má veľa hviezdičiek a je pomerne obľúbené, je logické, že kapacita sa začne plniť a ceny pôjdu skôr hore, než aby klesali.

Ak však vidíte, že kapacita ubytovania je voľná, nikde nesvieti červený nápis „zostáva posledná izba“ a dá sa navoliť akákoľvek možnosť výberu izieb či apartmánov, cena ešte môže klesnúť. Riziko vypredania tam stále je, ak však vyberáte z viacerých, môže sa vám sledovanie ich cien vo výsledku veľmi vyplatiť. Začnite tu a skontrolujte cenu hneď teraz!

 

☑️ Nebojte sa zaplatiť vopred, ušetríte

Ďalším spôsobom, ako ušetriť pri výbere ubytovania na Bookingu, je vyhľadávanie ubytovaní s možnosťou zaplatiť za pobyt vopred a získať tak výhodnejšiu cenu. Možno niekto hľadá práve presný opak, ale v tom prípade nemôžete zväčša počítať s tým, že cena bude nejakým spôsobom výhodná. Ak však máte voľné finančné prostriedky a narazíte na ponuku, kde možnosť platby vopred je a ešte k tomu je cena výhodnejšia, určite ju využite. Pozor – toto nemajú ju všetky ponuky ubytovaní.

Booking je dôveryhodný sprostredkovateľ

Booking chce obvykle pri rezervácii číslo vašej karty, bez ohľadu na to, či budete platiť vopred, alebo až po ubytovaní sa priamo na mieste. Nemusíte sa báť zadať ju, Booking je overený sprostredkovateľ ubytovacích a iných služieb ju určite nezneužije. Peniaze z nej odídu buď okamžite – ak využívate zľavu z platby vopred, alebo v určitý konkrétny dátum vopred alebo na mieste – niekedy odídu z karty tesne po vašom fyzickom check-ine na zvolenom ubytovaní. Pokračujte na Booking.com a objavte najvýhodnejšie ubytovania!

 

☑️ Pozrite si ceny cez rôzne zariadenia

Aj tu treba povedať, že tento spôsob ako ušetriť naozaj dobre funguje! Je aj nami overené, že ak vyhľadávate na jednom zariadení rovnaké ubytovanie opakovane, cena sa často zvýši (to isté sa niekedy deje aj s cenami leteniek či cenami eshopov). Ak však použijete anonymné okno, prípadne sa o váš výber ubytovania podelíte s vašimi ostatnými spolucestujúcimi a každý si skúsi rozkliknúť rovnakú ponuku na inom telefóne či tablete, možno ostanete milo prekvapení.

Iným stránkam sa radšej vyhnite

Veľkou výhodou je to, že pri Bookingu vám nehrozia žiadni scammeri, čiže podvodníci, ktorí ponúkajú ubytovanie za podozrivo nízke ceny na neznámych stránkach a po ich zaplatení prídete na ubytovanie, kde o vašej rezervácii nikdy nepočuli. Booking.com je jednoducho overená značka. Porovnajte si cenu TU a ušetrite!

 

☑️ Využívajte zľavové kódy a akcie

Na záver sme opäť pri obľúbených kupónoch, zľavách a akciách, aj tu vďaka nim ušetríte. Akcie na Bookingu sledujte pravidelne, okrem všetkých spomínaných sa zvyknú počas roka vyskytnúť aj nejaké mimoriadne, prípadne sa rôznia. Nejde vždy len o 10-20 %, niekedy môžete natrafiť aj na 70 percentné zľavy, či už pri konkrétnych ubytovaniach, alebo špeciálnej ponuke Bookingu. Pred rezerváciou dovolenky si teda pre istotu overte, či stránka ešte nejakú akciu alebo zľavový kupón predsa len neponúka. Výhodou je, že tieto zľavy viete ako jediné kombinovať aj s inými, a to konkrétne s tými vo vašom vernostnom programe Genius. Pozrite na Booking!

Prípadné zľavové kódy nájdete na KuponyZdarma.sk

Keďže ste sa dočítali až sem, spravili ste len dobre, my pre vás máme tip, kde hľadať všetky zľavové kódy a akcie pre Booking na jednom mieste. Na známych stránkach so zľavami všetky zľavy pre Booking nájdete v časti https://www.kuponyzdarma.sk/booking-com/. Aj tu môžete nájsť častokrát až zľavy do 70%, kedy sa ubytovať cez Booking naozaj oplatí. Tak čo, ešte stále neviete, kde budete tráviť svoje najbližšie voľné dni? Na KuponyZdarma.sk nájdete zľavy aj pre stovky eshopov, schválne pozrite a objavte zľavy aj pre vaše obľúbené obchody.

Ukázať zľavy pre Booking.com

 

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

5/5 - (328 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️