Najlepšie SMART Hodinky 2020 → Test TOP 10 ❤️ hodiniek

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Najlepšie smart hodinky
Vyberáme najlepšie smart hodinky
Technológia postupuje neustále dopredu, a v súčasnosti ešte rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Hodinky mali odjakživa najprv praktickú funkciu, a to ukazovať čas, aby sme nikde nemeškali a presne vedeli, koľko je hodín. Ako inak. Postupne začali plniť aj estetickú funkciu. Dnes už však postupili o úroveň vyššie – na smart hodinky, čiže inteligentné hodinky.

Začali sa vyrábať rôzne dizajny v rôznych farbách, z rôznych materiálov a aj v rôznych cenových kategóriách. No a v súčasnosti sa stal zákazník náročnejším, a už nechce aby hodinky ukazovali len čas. A tak vznikli smart hodinky, ktoré sú vlastne taký smartfón, ktorý nosíme na ruke. V tomto článku sme sa pozreli na obľúbené modely a zostavili najlepšie smart hodinky.

Prvé modely smart hodiniek ponúkali málo, dnes je tomu už úplne inak.
Prvé modely inteligentných hodiniek mali často len úplne základné funkcionality, a tými boli okrem času aj dátum ču kalendár, kalkulačka, prípadne veľmi jednoduché hry a aplikácie. Teraz to je ale úplne inak. Hodinky si pri kúpe hneď spárujete s vaším telefónom a majú už takmer všetky funkcie, ktoré nájdete aj vo vašom smartfóne. Samozrejme, čím viac funkcií, tým sa aj líši cena hodiniek. Je ale viacero druhov, podľa toho čo dokážu a my vám o nich povieme viac.

Klasické a športové hodinky

Smart hodinky sa dajú deliť podľa viacerých kritérií, no najlepšie je asi rozdeliť ich podľa toho, pre koho a na akú činnosť sú primárne určené. Podľa tohto ich môžeme rozdeliť na:

 • klasické smart hodinky – sú na bežné a každodenné používanie pri rôznych činnostiach, ich funkcie a aplikácie sú často veľmi podobné ako na smartfóne, akurát to je v kompaktnejšej verzií,
 • športové smart hodinky – hodinky, ktoré sú špeciálne prispôsobené svojimi funkciami na športové aktivity, sú väčšinou podtriedou tých klasických, keďže možnosti s nimi sú obmedzenejšie a často bývajú aj o čosi lacnejšie.

Keďže sa tieto dva typy inteligentných hodiniek veľmi líšia, moc sa nedajú porovnávať. Záleží na tom, čo hľadáte, na čo to chcete používať a v akej cenovej kategórií hľadáte. Samozrejme, musíte brať ohľad na to, že ak chcete hodinky, cez ktoré budete môcť robiť takmer všetko, treba potom zvážiť aj peniaze, ktoré do nich chcete investovať.

Čo zvážiť pri výbere hodiniek?

Ako prvé si musíte zvážiť už vyššie spomínaný účel, na ktorý si tieto hodinky kupujete. Ak chcete tie základné funkcie, akými sú počet krokov, spálené kalórie, prípadne dĺžka spánku a pulz, stačia vám základné športové smart hodinky. Ak ale očakávate, že budete môcť na hodinkách sledovať toho viac, že budete môcť cez ne aj napríklad telefonovať, obzerajte sa skôr už po tých klasických smart hodinkách s viacerými funkciami. Odporúčame kúpiť rovno kvalitnejšie hodinky, aj keď stoja viac penazí. Tie poskytnú viac a kvalita spracovania a odolnosť je na oveľa vyššej úrovní, ako mnoho lacných modelov.

Ďalej sa musíte zamerať na to, aký hľadáte dizajn a či chcete, aby boli hodinky vodeodolné. Sú viaceré dizajny smart hodiniek, či už je obrazovka priamo len v náramku, alebo je kruhová ako pri klasických hodinkách, prípadne štvorcová. Odolnosť voči vode je tiež dobrá vlastnosť hodiniek a to nie len pri potápaní, ale aj pri obyčajnom daždi.

Zvážte aj výdrž batérie. Pri športových hodinkách je to jednoduchšie, keďže na tých sa až tak baterka nemíňa, vydrží vám často tých 4 až 5 dní. Je to spôsobené tým, že je displej len čierno biely. Pri hodinkách s farebným displejom je to oveľa kratšie, a to približne 1 až 2 dni. Tu sa riaďte skôr pravidlom, že čím silnejšia baterka, tým lepšie.

Záverečné zhrnutie

Hľadali, skúšali a testovali sme za vás. Náš výber je zostavený tak, aby ste videli prehľad toho najlepšieho, čo aktuálne nájdeme na trhu. Nižšie vyberáme tie najlepšie smart hodinky roka 2020. Pri našom výbere inteligetných hodiniek sme vybrali „z každého rožka troška“, nech je na výber aj z drahších kvalitných modelov, či cenovo dostupnejších no na funkcie obmedzenejších lacnejších modelov.

Mnohé z hodiniek nižšie nie sú len najlepšie smart hodinky súčastnosti, ale budú medzi najlepšími a odporúčanými ešte veľmi dlho. Článok samozrejme priebežne aktualizujeme. Aj keď je náš výber číslovaný, len ťažko ide jeden model inteligentných hodiniek označiť za horší ako iný, samozrejme sme brali do úvahy aj cenu jednotlivých modelov.

Prečo vyberáme do jedného výberu špičkové a naopak aj cenovo dostupnejšie smart hodinky? Pri našom výbere sa jedná podľa nás o najlepší pomer na základe parametrov, funkcií, hodnotení zákazníkov a odborníkov, kvality spracovania a samozrejme aj ceny.

 

1.

Apple Watch Series 5

Apple Watch Series 5Smart hodinky, ktoré boli asi jedny z prvých na trhu a zároveň jedny z najprepracovanejších a najobľúbenejších. Odzrkadľuje sa to však aj na cene, preto si túto investíciu treba premyslieť. Ich dizajn je naozaj prepracovaný a meniť si ich môžete podľa nálady vďaka výmene remienkov. Systém sa ovláda oveľa jednoduchšie na základe Digital Crown alebo digitálnej korunke.

Hodinky nie sú vhodné len pre športovcov, ale pre všetkých, ktorí si chcú uľahčiť život a sledovať si nie len zdravie. Súčasťou hodiniek sú typické funkcie pre smart hodinky, čiže meranie tepovej frekvencie, no napríklad vás dokážu upozorniť, keď je váš tep príliš nízky alebo dokážu vytočiť tiesňové volanie pri silných pádoch. Samozrejmosťou je aj posielanie správ, telefonovanie, počúvanie hudby.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

2.

Samsung Galaxy Watch SM-R800

Samsung Galaxy WatchVýhodou pri týchto hodinkách je elegantný a luxusný dizajn, takže sa nemusíte báť toho, že ich budete musieť nosiť len k elegantnému oblečeniu. Ich dominantou je displej Super AMOLED, ktorý je dokonale čitateľný. Veľkou výhodou je taktiež bezdrôtové nabíjanie a vymeniteľné remienky, vďaka ktorým si môžete hodinky ešte viac prispôsobiť.

Hodinky majú vodeodolnosť na úrovni 5 ATM, čiže sa s nimi môžete potápať až do hĺbky 50 metrov. Aplikácie do hodiniek si môžete stiahnuť podľa svojho výberu, no medzi tie základné funkcie patria meranie krokov, srdcovú frekvenciu a taktiež slúžia ako GPS. Môžete cez ne taktiež telefonovať a posielať SMS správy, či počúvať hudbu.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

3.

Huawei Watch GT 2

Huawei Watch GT 2Smart hodinky značky Huawei majú dizajn klasických hodiniek, no skrýva sa v nich oveľa viac. Vhodné sú hlavne pre športovcov, no využijete ich aj pri každodennom živote. Baterka dokáže vydržať až dva týždne a hlavnými funkciami sú presné GPS, sledovanie spánku, vodotesnosť 5 ATM a možnosť prijímania hovorov aj textových správ.

Ponúkajú výborný pomer medzi funkciami, vzhľadom, kvalitou spracovania a cenou. Senzor TrueSeen, ktorý sa podieľa na monitorovaní srdcovej frekvencie, je oveľa presnejší ako jeho predchodca v staršom modeli hodiniek. Hodinky vám sami taktiež môžu vypočítať, aké tempo je pre vás najlepšie. Sú vhodné do akéhokoľvek terénu, keďže sú vyrobené z kvalitných materiálov a samozrejmosťou je vodotesnosť.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

4.

Samsung Gear S3 Frontier

Samsung Gear S3 FrontierModel smart hodiniek od Samsungu má slušnú výdrž baterky, a to až 4 dni. Má zabudovanú GPS navigáciu, kruhový displej s technológiou Super AMOLED a optimalizovaný systém s viac ako 10 000 aplikáciami. Plusom hodiniek je aj funkcia Always On, ktorá slúži na nepretržité zobrazovanie ciferníka na hodinkách.

Keď si hodinky spárujete s telefónom, hodinky sa zmenia na moderný spôsob komunikácie. Hudbu dokážu dokonca prehrávať aj bez spárovania s telefónom. Po spárovaní s mobilom môžete hodinky používať na telefonovanie, takže sú hodinky vybavené aj kvalitným reproduktorom a vstavaným mikrofónom. Súčasťou je aj certifikát IP68, takže sú hodinky vodeodolné a odolné aj voči prachu a nečistotám.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

5.

Garmin vívoActive 3

Garmin vívoActive 3Šikovné a dizajnové športové hodinky ukrývajú v sebe viacero funkcií. V čom tieto hodinky vynikajú je, že ukrývajú až 15 rôznych režimov na rôzne druhy športov. Využijete ich pri plávaní a aj pri golfe. Majú dotykový displej s možnosťou prechádzania a prezerania obsahu posúvaním prsta. Hodinky majú dokonca možnosť bezkontaktných platieb.

Disponujú funkciou merania celodennej srdcovej frekvencie, ktorá je o niečo presnejšia ako v predošlých modeloch týchto smart hodiniek. Vďaka získaným dátam dokážu tiež vyhodnotiť úrovne a frekvenciu stresu a stresových situácií. Majú tiež bezkontaktnú funkciu fitness denníka, vďaka ktorému si budete ukladať vaše rôzne aktivity, časy a zdolané trasy.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

6.

Nokia Activité Steel

Nokia Activité SteelĎalšie fitnes hodinky, ktoré sú cenovo veľmi dostupné a výnimočné sú hlavne svojim vzhľadom, keďže sa veľmi podobajú na obyčajné ručičkové hodinky. Majú rôzne funkcie a plusom sú taktiež cenová dostupnosť a vymeniteľnosť remienkov. Vďaka tomu, že majú oceľové telo zabezpečujú lepšiu odolnosť a výdrž.

Medzi základné funkcie týchto hodiniek patria sledovanie pohybu, kde majú hodinky v sebe zabudovaný 3D akcelerometer a ten detekuje každý prejdený krok, prepočíta z týchto údajov spálené kalórie a prejdenú vzdialenosť. Ďalej sledujú spánok, analyzujú spánkové cykly a vďaka tomu viete ako si efektívne oddýchnuť. Majú v sebe zabudovaný aj tzv. tichý budík, kedy hodinky len jemne zavibrujú a zobudia tak len vás. Taktiež majú odolnosť voči vode na úrovni 5 ATM, vďaka čomu sa môžete s nimi sprchovať aj plávať.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

7.

Fitbit Versa

Fitbit VersaPatria skôr medzi tie, ktoré by ste si kúpili hlavne na uľahčenie cvičenia a vykonávania rôznych športov. Nachádzajú sa v nich údaje o vašej rýchlosti, vzdialenosti, tepovej frekvencií, spánkových cykloch či vzdialenostiach, ktoré ste za deň prešli. Oznámi vám, či vám niekto písal, telefonoval, či máte niečo v kalendári alebo upozornenia z ďalších aplikácií.

Sú na ruke veľmi ľahké, takže ich nebudete cítiť, no zároveň sú vytvorené z kvalitných materiálov, takže sa nemusíte báť o kvalitu a životnosť hodiniek. Vodeodolnosť 5 ATM je už akási samozrejmosť, ktorú dobré smart hodinky musia mať. Pozitívom je aj veľmi nadčasový a jednoduchý dizajn, hodiaci sa takmer ku všetkému.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

8.

Xiaomi Amazfit Bip

Xiaomi Amazfit BipAk nechcete do hodiniek investovať príliš veľa peňazí alebo vaše ratolesti túžia po štýlových smart hodinkách, Xiaomi Amazfit Bip je ideálnou voľbou. Hodinky sú určené skôr pre športovcov, no ak chcete mať prehľad o tom, či plníte svoje športové ciele, sú vhodné aj pre vás. Hodinky disponujú režimom chôdze, behu aj cyklistiku. Merajú srdcovú frekvenciu, môžete pomocou nich merať rôzne časové údaje pri cvičení alebo rýchlosť behu.

Výhodou hodiniek je aj nadčasový dizajn a rôzne farebné varianty, v ktorých si ich môžete kúpiť. Samozrejmosťou sú aj notifikácie, ktoré sa vám prenášajú do hodiniek na základe spárovania s telefónom. Veľkým plusom hodiniek je to, že ich batéria dokáže vydržať nabitá až 45 dní, takže sa naozaj nemusíte báť využívať ich naplno.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

9.

Polar Vantage M

Polar Vantage MHodinky sú spojením najnovších športových technológií a ľahkého dizajnu. Poslúžia vám pri akýchkoľvek športových aktivitách s rôznymi stupňami náročnosti. Majú v sebe zabudovanú službu Polar Flow, ktorá umožňuje základné funkcie hodiniek – sledovanie cvičenia, spánku a tepu. Získané informácie sa potom ukladajú a môžete si ich sledovať.

Majú v sebe taktiež zabudovanú funkciu Polar Precision Time, ktorá dokáže spomínanú srdcovú frekvenciu merať najpresnejšie ako sa dá. Hodinky majú v sebe zabudované rôzne fungovanie na viac ako 130 druhov športových aktivít. Na základe vašich základných údajov, akými sú váha, výška či pohlavie a na základe údajov pri cvičení dokážete zistiť spálené kalórie.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

10.

Xiaomi Amazfit GTS

Xiaomi Amazfit GTSSmart hodinky vzhľadom a prevedením pripomínajú Apple Watch. Hodinky disponujú 1,65″ farebným AMOLED displejom s vysokým rozlíšením a sklom Gorilla Glass 3. Samozrejmosťou je GPS, monitorovanie srdečného tepu, fyzickej aktivity aj spánku.

Na hodinkách oceňujeme výdrž až 14 dní na jedno nabitie. Dostupné sú upraviteľné widgety a funkcie pre sledovanie športových aktivít. Vyrobené sú z pevného, kvalitného a hlavne veľmi ľahkého a príjemného materiálu. Dobre sa nosia s množstvom jednoducho vymeniteľných remienkov ich rýchlo zladíte podľa vášho štýlu, nálady či oblečenia.

Ďalšia ponuka | Detail produktu

 

Kde kúpiť smart hodinky

Nižšie odporúčame len autorizované obchody a spoľahlivých predajcov. Ak sa rozhodnete pre nákup u vybraných predajcov, môžete si byť istý originalitou tovaru a záruku výhodného nákupu.

OBCHODSORTIMENTPOZRITE
Alza.sk Alza.skElektronika, Šport, Parfémy, Hračky, Hodinky, Drogéria, Auto, Moto, Mobilné telefóny, Kuchynské potreby, Apple
Datart.skElektronika, Šport, Parfémy, Domácnosť, Chovateľské potreby, Mobilné telefóny, Kuchynské potreby, Apple
Hej.sk Hej.skElektronika, Šport, Parfémy, Domácnosť, Chovateľské potreby, Mobilné telefóny, Kuchynské potreby, Apple
AndreaShop.sk AndreaShop.skElektronika, Šport, Parfémy, Mobilné telefóny, Apple
TPD.sk TPD.skElektronika, Nábytok, Domácnosť, Mobilné telefóny, Apple
ESAT.sk ESAT.skElektronika, Domácnosť, Mobilné telefóny

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

2 reakcie na “Najlepšie SMART Hodinky 2020 → Test TOP 10 ❤️ hodiniek”

 1. Vnuk na svoje dvadsiate narodeniny chce hodinky. Radi by sme mu vyhoveli a uprednostňujeme klasické smart hodinky (nie extrémne špecializované a s premnohými funkciami, ktoré sa obyčajne nevyužívajú), pričom dávame prednosť radšej kúpiť rovno kvalitnejšie hodinky, z jednotlivých atribútov by sme privítali odolnosť voči vode. Vnuk je športovec, študuje fyzioterapiu a má v obľube skôr silové individuálne športy na amatérskej úrovni a plávanie (kvalitné, nie však profesionálne).
  Je zrejmé, že radiť pri takej obrovskej ponuke aká je na trhu je veľmi obtiažne. Ale predsa len, ak by ste nám mali poradiť, ktorým z Vami hodnotených hodiniek by ste dali prednosť?
  Ďakujeme za ochotu.

  1. Dobrý deň Andrej,

   ďakujeme za Vašu otázku. Na šport sú vhodné všetky z modelov v článku. Ak ide aj o to, aby mali vzhľad skôr ako klasické hodinky, tu by sme odporúčali model Huawei Watch GT 2 Brown (kliknutím zobrazíte). Kvalita spracovania je na vysokej úrovni. Hodinky sú vodotesné, vhodné aj na plávanie a obsahujú funkcie pre sledovanie aj týchto športových aktivít.

   Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Výber TOP 15 ❤️ mobilov roka 2020
Najlepšie mobilné telefóny 2020 → Test TOP 15 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

TOP mobily roka 2020

Vybrali sme TOP 13 sedačiek roka 2020
TOP SEDAČKY roka 2020 → TEST 13 najlepších sedačiek
Prejsť na náš výber TOP sedačiek >>

TOP SEDAČKY roka 2020