AUTOROHOŽE vs. AUTOKOBERCE → Ktoré? ✔️ TOP 2024 +Kde kúpiť?

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Autorohože vs. autokoberce
Autorohože vs. autokoberce
Vybrať gumové autorohože alebo textílne autokoberce? Na prvý pohľad jednoduchá otázka, no pre odpoveď si treba vystavetliť ich rozdiely, výhody, nevýhody a každému na koniec aj tak môže vyhovovať jedno a niekomu inémo to druhé. Aby ste si vedeli zvoliť to najlepšie pre vás, je potrebné poznať ich jednotlivé výhody a nevýhody. Vďaka tomu ich najlepšie porovnáte a najlepšie zistíte, ktorý výber je pre vás lepší a tým pravým, čo hľadáte.

Ako autorohože, tak aj autokoberce, majú svoje výhody aj nevýhody
Aby ste pre seba a svoje auto vedeli vybrať gumové autorohože alebo textílne autokoberce, pripravili sme tento článok, kde vám poradíme. Definujeme pojmy, zodpovieme často kladené otázky, poradíme s výberom a odporučíme to najlepšie. Pri autorohožkách sa jedná o rohožky, ktoré sú z gumy, pri kobercoch sa jedná o textilný výrobok. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody, tak aj svojich zastáncov v rade zákazníkov. Aby ste si vedeli zvoliť to najlepšie pre vás, je potrebné poznať ich jednotlivé výhody a nevýhody. Vďaka tomu ich najlepšie porovnáte a najlepšie zistíte, ktorý výber je pre vás lepší a tým pravým, čo hľadáte.

Top hodnotenie

 Vyberáme autorohože a autokoberce roku 2024 

Spravili sme test v podobe porovnania desiatok obchodov a zostavili náš výber najlepších obchodov, ktoré odporúčame

Kliknite a pozrite naše záverečné zhrnutie najlepších obchodov pre autodoplnky ⏬

Začneme hneď jedným mýtom, že autokoberce nezadržia vodu, opak je však pravdou. Autokoberce zadržia aj vodu, pretože ich kapilárna štruktúra zabraňuje pretečeniu vody až na dno. Voda sa pri nich rozloží na väčšiu povrchovú plochu a vďaka tomu sa aj lepšie vystavia vzduchu a jeho prúdu. Týmto je dosiahnuté, že voda z ich povrchu sa rýchlejšie odparí.

☑️ Gumové autorohožky do auta

Autorohože, respektíve rohože do auta, sú ako už ich názov „gumené autorohože do auta“ napovedá vyrobené z gumy. Tieto gumené rohože do auta sú špecifické tým, že vďaka vyšším okrajom po bokoch a vodotesnému prevedeniu dobre držia vodu z topánok. Pri väčšom množstve vody, napríklad pri silnejších zrážkach alebo v zime z roztopeného snehu, je možné rohože poľahky vybrať a vodu vyliať. Pre gumený povrch sú celkom dobre čistiteľné, stačí ich vyliať alebo vysypať, následne ich ľahko vyčistíte vodou alebo vlhkou handrou.

☑️ Textílne koberce do auta

Autokoberce, respektíve koberce do auta, sú ako už ich názov „textílne koberce do auta“ napovedá vyrobené z textílie. Pri textilných autokobercoch je nevýhodou, že sú ťažšie čistiteľné, ako gumené rohože do auta, no stále dobra chránia interiér auta, konkrétne priestor pre nohy. Taktiež je pravdou, že autokoberce zadržia aj vodu, vďaka ich prevedeniu kapilárnou štruktúrou.

☑️ Autokoberce zadržia aj vodu

Kapilárna štruktúra textílnych kobercov do auta zabraňuje pretečeniu vody až na dno. Voda sa pri nich rozloží na väčšiu povrchovú plochu a vďaka tomu sa aj lepšie vystavia vzduchu a jeho prúdu. Týmto je dosiahnuté, že voda z ich povrchu sa rýchlejšie odparí. Pri textílnych kobercoch do auta vyhráva jednoznačne ich krajší a estetický vzhľad. Dostupné sú rôzne vkusné farebné prevedenia, aj ich kombinácie alebo zvýraznené lémy a okraje.

Okrem toho treba brať do úvahy aj vzhľad. Môžu mať rôzne nápisy a logá, napríklad logo výrobcu či už kobercov, auta alebo inej značky. Jednoznačne podčiarknú vzhľad nie jedného auta a jeho interiéru. Auto dodajú reprezentatívny a hodnotnejší vzhľad.

 ☑️ Autorohožky alebo autokoberce? 

Dôležitý je výber medzi autorohožkami a autokobercami. Pri autorohožkách sa jedná o rohožky, ktoré sú z gumy, pri kobercoch sa jedná o textilný výrobok. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody, tak aj svojich zastáncov v rade zákazníkov. Aby ste si vedeli zvoliť to najlepšie pre vás, je potrebné poznať ich jednotlivé výhody a nevýhody. Vďaka tomu ich najlepšie porovnáte a najlepšie zistíte, ktorý výber je pre vás lepší a tým pravým, čo hľadáte.

Výhody a nevýhody textílnych kobercov
  • Na pohľad krajšie a extetickejšie ako gumové autorohože
  • Väčší výber prevedení a farieb
  • Absorbujú vodu a roztopený sneh
  • Ani väčšie množstvo vody alebo roztopeného snehu nepretečie skrz až na dno
  • Môžu mať rôzne nápisy a logá
  • Ťažšie sa čistia, pre dôkladné vyčistenie je potrebné vytepovať alebo silnejšie vydrhnúť
Výhody a nevýhody gumových autorohoží
  • Vďaka 2-3 cm vyvýšeniu krajov zabraňujú úniku vody a nečistôt
  • Často dostupné len v čiernej a šedej farbe, prípadne v béžovom prevedení
  • Ak autorohože v zime nevylievame, takmer pri každom nastupovaní je v nich mláka vody po rozpustenom snehu

☑️ Záverečné zhrnutie

Aby sme to zhrnuli, tak niekomu budú vyhovovať viac autorohože a inému autokoberce. Výber necháme na vás, no odporučíme vám overených predajcov, kde je široký výber a viete nájsť autorohože aj autokoberce presne pre vaše auto.

 Kde kúpiť autorohože? 

Obchod Cena doručenia Pozrite v obchode
Autovybava.sk Pri nákupe nad 79 € je doprava ZDARMA
1autodiely.sk Pri nákupe nad 45 € je doprava ZDARMA
Alza.sk Od 2,48 € ako balík na poštu

 Kde kúpiť autokoberce? 

Obchod Cena doručenia Pozrite v obchode
Autovybava.sk Pri nákupe nad 79 € je doprava ZDARMA
1autodiely.sk Pri nákupe nad 45 € je doprava ZDARMA
Alza.sk Od 2,48 € ako balík na poštu

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

4.8/5 - (157 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️