Ako vybrať posteľnú bielizeň? → 17x AKO ✔️ +TOP 2023 najlepšia posteľná bielizeň

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Ako vybrať posteľnú bielizeň
Rady a tipy ako vybrať posteľnú bielizeň
Posteľná bielizeň sa spája s najpríjemnejšími chvíľami nášho života – časom odpočinku, relaxu, aj intimity. K tomu, aby čas trávený v posteli bol skutočným oddychom a osviežením, potrebujeme po dobrej posteli, matraci a vankúši aj dobre zvolenú posteľnú bielizeň, ktorá je korunou všetkých posteľných bielizní. Vymožeností a možností je veľa, treba sa popozerať a vybrať si najlepšie podľa vlastných preferencií na spokojnosť všetkých.

Po náročnom pracovnom dni dobre padne ľahnúť si do hebkej postele, ktorá nielenže vonia čistotou a trebárs kvetinovou avivážou, ale je skutočne príjemná aj na dotyk. Výber samotného materiálu plachty, ako aj obliečok je preto dôležitejšie, ako by sa nám to zdalo. Vymožeností a možností je veľa, treba sa popozerať a vybrať si najlepšie podľa vlastných preferencií na spokojnosť všetkých. My vám s výberom tej najlepšej pre vás pomôžeme. Nech je vaša spálňa vaším honosným kráľovstvom!

Top hodnotenie

 Vyberáme najlepšiu posteľnú bielizeň roku 2018 

Spravili sme test v podobe porovnania desiatok obľúbených posteľných bielizní a zostavili náš výber najlepších predajcov

Kliknite a pozrite naše záverečné zhrnutie najlepších obchodov ⏬

Výber obliečok je skutočné široký a bohatý nielen materiálom, ale aj tématikou. Všetko, čo sa vám páči, alebo na čom vám záleží, môžete mať v spálni, platí to obzvlášť v prípade detí či teeenagerov. Aj v spálni sa môžu obklopiť svojimi favoritmi, či sú to známe tváre, seriálové postavičky, alebo milé zvieratá, neustále prichádzajú nové témy, aby vám na vašom mieste odpočinku spríjemnili chvíle oddychu. Pri výbere nezabúdajte na deti, či už na mladšie alebo na staršie. Taktiež iné voľte napríklad do hosťovskej izby a podobne.

 ☑️ Aký druh látky zvoliť? 

Druhom a výberu látky by ste mali začať. Látka je dôležitá z viac hľadísk, má byť príjemná, dobre udržiavateľná a má mať funkcia a prevedenia, ktoré vám najviac vyhovujú. Samozrejme nie menej dôležitá je cena. Tie lepšie popisujeme nižšie, môže ísť o antialargické prevedenie, látku, ktorá v lete príjemné chladí, naopak látka, ktorý v zime dobre zahreje a ďalšie funkcie látok.

 • Obliečky z hladkej bavlny (bavlnené obliečky) – príjemný hrejivý materiál a obľúbená voľba
 • Saténové obliečky – poskytujú vysoku kvalitu a spĺňajú aj najvyššie nároky
 • Krepové obliečky – ich výhodou je, že sa nemusia žehliť, nekrčia sa
 • Flanelové obliečky – vyšší tepelný kofort, ideálne pre zimné mesiacie

Ako vidíte, obliečky si môžete vybrať z viac druhov, ako napríklad uvedené krepové, bavlnené, či iné. Krepové sa nekrčia a nepotrebujú žiadnu špeciálnu starostlivosť, ani ich netreba žehliť. Bavlnené sú hrejivé a najmä príjemné na dotyk a sú veľmi hebké.

 ☑️ Aký motív zvoliť? 

Aj tu platí – sto ľudí, sto chutí. Výber obliečok je bohatý nielen materiálom, ale aj tématikou. Všetko, čo sa vám páči, alebo na čom vám záleží, môžete mať v spálni, platí to obzvlášť v prípade detí či teeenagerov. Aj v spálni sa môžu obklopiť svojimi favoritmi, či sú to známe tváre, seriálové postavičky, alebo milé zvieratá, neustále prichádzajú nové témy, aby vám na vašom mieste odpočinku spríjemnili chvíle oddychu. Pri výbere nezabúdajte na deti, či už na mladšie alebo na staršie. Taktiež iné voľte napríklad do hosťovskej izby a podobne.

 • Emocionálny motív – veselé farby v nás podnecujú priaznivé emócie
 • Neutrálny motív – zväčša klasiké neutrálne farby a motívy, ktoré sú stále v móde
 • Motív pre deti – nezabúdajte na deti a doprajte im motív z ich obľúbenej rozprávky alebo filmu
 • Sezónny motív – napríklad vianočné alebo veľkonočné motívy alebo motívy podľa ročného obdobia
Náš tip: Deti uvítajú motív z obľúbenej rozprávky alebo filmu. Klasikou pre diavčatá sú princezné a autá pre chlapcov.

Myslite na deti

Veď ktorá malá slečna by nerada snívala obklopená princezničkami v krásnych šatách, alebo nádejný futbalista v postelnej bielizni svojho obľúbeného tímu. Doprajte jedinečnú neobyčajnú atmosféru nielen svojim deťom, ale aj sebe, či našim blízkym. V príjemnom prostredí pôjdu veci ľahšie, aj dieťa zaspí pokojnejšie, keď má mačičky alebo psíkov na dosah ruky, aj keď len v podobe posteľnej bielizni. Aj takéto malé zázraky privodia sladší spánok nielen u tých najmenších.

Rozdelenie podľa motívov

Výber niekoľkých motívov či tém v zásuvke nám zabezpečí, že si našu spálňu môžeme prispôsobiť našim náladám, či prianiam, môžeme nimi príjemne prekvapiť hostí, ktoré u nás sem-tam prespávajú, alebo jednoducho len urobiť takúto radosť sebe. Veď je to v podstate hra s emóciami, atmosférou, farbami a kreativitou.

 ☑️ Aké voliť farby? 

Pri výbere nesmieme zabudnúť ani na to, že aj farby na nás vplývajú, a môžu usmerňovať naše nálady: niekedy stačí zmeniť farbu, či odtieň nášho prostredia, a cítime sa ako znovuzrodení. A posteľnou bielizňou sa to dá zariadiť jednoducho a bez problémov.

 • Svetlé – najobľúbenejšie sú práve svetlé farby a ich kombinácie
 • Tmavé – vhodné skôr pre svetlejšie a väčšie miestnosti
 • Farebné kombinácie – takéto posteľné oživia aj fádnu spálňu
Náš tip: Najmä pri deťoch buďte opatrní pri výbere farby. Tmavé farby pôsobia negatívne na psychiku. Vhodnejšie sú svetlé teplé farby.

 ☑️ So zipsom alebo gombíky? 

Ďalším problémom pri výbere posteľnej bielizne sú gombíky alebo zips,  Zipsy sú rýchlejšie, ale často sa v nich zasekne látka obliečky. Gombíky sú tradícia, ale v práčke sa často odtrhnú. Je iba na vás zvoliť si gombík, alebo zips.

 • Postelné obliečky so zipsom – zips drží dobre a nie je vidieť na vnútro
 • Zapínanie na gombíky – gombíky sa časom zvyknú rozopínať a paplón a vankúš nemusí ostať dobre schovaný

 ☑️ Aké funkcie materiálu? 

Áno, aj pri posteľnej bielizni je totoešte čo pri výbere sledovať. Ak patríte k alergikom alebo ľudom s ťažením dýchaním a podobnými zdravotnými problémami, určite sa oboznámte s posteľnou bielizňou, ktorá ponúka antialergické materiály a prevedenie. Ak ste puntičkár a chcete však tip-top, oceníte nekrčivé materiály.

Antialergické prevedenie

Výrobcovia posteľných textílií nemyslia len pre tých, ktorí radi snívajú aj s otvorenými očami, majú riešenia aj pre tých, ktorí si posteľnú bielizeň musia riešiť z iných, väčšinou zo zdravotných dôvodov. V ich prípade je prvoradým aspektom zdravotne nezávadná posteľná bielizeň, t.j. antialergická, ktorá neobsahuje umelé látky, ale je čisto prírodná.

Náš tip: Myslite na svoje zdravie a voľte kvalitnejšie materiály a antialergické prevedenie. Zdravý a dostatočný spánok je najdôležitejší pre prevenciu a dobré zdravie.

V lete pŕijemné chladí

Určite každý z nás si pamätá chvíle, keď počas horúcich letných dní si bezprostredne pred spánkom zariaďuje výmenu posteľnej bielizne za materiál, ktorý chladí, lebo v aktuálnom bežnom prevedení posteľnej bielizne či plachty jednoducho zaspať nemôže. V takomto prípade mnohokrát stačí, ak si človek vymení plachtu, či obliečku vankúša na taký, ktorý na dotyk chladí, a problém je vyriešený, spánok privodený.

V zime lepšie zohraje

Funguje výborne v zime, keď je človeku zima, v období pred zapnutím kúrenia sa zasa rád „zabalí“ do materiálu, ktorá je príjemne hrejivý, a môže sa zabudnúť na nedostatočnú teplotu miestnosti. Ak sa človeku cnie po honosnejšom zážitku, alebo chce prekvapiť, vankúše a paplóny môže zakryť do materiálov, ktoré sú honosné nielen svojim vzhľadom, ale aj na dotyk, a samotným výberom elegantného materiálu môže privodiť atmosféru noblesnej či kráľovskej spálne.

Nekrčivý materiál

Ten, kto sa trápi s pokrčenou plachtou už vo chvíli, ako sa zašije do postele, tiež príde na svoje, ak si zabezpečí napínacie prestieradlo, a nemusí sa celú noc trápiť s neposlušnou plachtou, ktorá mu zavadzia.

☑️ Záverečné zhrnutie

Ak hľadáte posteľnú bielizeň, treba vedieť čo hľadáte. Vyššie v článku sme priblížili, aký je rozdiel v materiáloch, motívoch a ďalších aspektoch výberu. Ponuka obchodov je však široká aj napriek tomu, často rozhoduje vzhľad a vkus a preto odporúčať konkrétne produkty nie je možné, vyhovieť vkusu každého výberom len určitých produktov sa nedá. Pri tomto ide vkus od vkusu konkrétneho zákazníka. Treba si však vždy pozrieť ponuku viacerých obchodov a vybrať si to, čo sa páči práve vám. Nižšie vám však aspoň odporúčame overené obchody, kde nájdete širokú ponuku pre kvalitnú posteľnú bielizeň.

Náš tip: Odporúčame k nákupu zvoliť len spoľahlivých predajcov a obchody nižšie, ktoré sú overené tisíckami spokojných zákazníkov. Máte tak záruku originálneho a kvalitného tovaru.

 Kde kúpiť posteľnú bielizeň 

Nižšie odporúčame len autorizované obchody a spoľahlivých predajcov. Ak sa rozhodnete pre nákup u vybraných predajcov, môžete si byť istý originalitou tovaru a záruku výhodného nákupu.

OBCHODPOZRITE
MerkuryMarket.sk
Okay.sk
ASKO-nabytok.sk
iSEXshop.sk iSEXshop.sk
FootShop.sk FootShop.sk
eObuv.sk eObuv.sk
Modivo.sk Modivo.sk
4Home.sk 4Home.sk
Alza.sk Alza.sk
Klarstein.sk
Notino.sk Notino.sk
Mobelix.sk
Mall.sk
Vivantis.sk Vivantis.sk
AndreaShop.sk AndreaShop.sk
inSPORTline.sk inSPORTline.sk
TPD.sk TPD.sk
Tescoma.sk Tescoma.sk
ZOOT.sk ZOOT.sk
BudChlap.sk BudChlap.sk
Brasty.sk Brasty.sk
BonPrix.sk BonPrix.sk
Kondela.sk TempoNabytok.sk
DrMax.sk DrMax.sk
WebSupport.sk WebSupport.sk
Zerex.sk Zerex.sk
BigON.sk BigON.sk
MegaPrsia.sk MegaPrsia.sk
Brands24.sk Brands24.sk
Lieky24.sk Lieky24.sk
Wedos.sk Wedos.sk
AliExpress.com AliExpress.com
Bohatstvo-prirody.sk Bohatstvo-prirody.sk
Siko.sk Siko.sk
Shooos.sk Shooos.sk
Market24.sk Market24.sk
eJoy.sk eJoy.sk
Travelist.sk Travelist.sk
Nu3tion.com Nu3tion.com
Obuvame.sk Obuvame.sk
Primulus.sk Primulus.sk
NN.sk NN.sk
NajLampy.sk NajLampy.sk
FaceUpAkne.sk FaceUpAkne.sk
Dobra-miska.sk Dobra-miska.sk
Blancheporte.sk Blancheporte.sk
Autovybava.sk Autovybava.sk
Babickarstvo.sk Babickarstvo.sk
BabickinaZahrada.sk BabickinaZahrada.sk
Butikovo.sk Butikovo.sk
ESAT.sk ESAT.sk
ChefShop.sk ChefShop.sk
IDEA-nabytok.sk IDEA-nabytok.sk
KondomShop.sk KondomShop.sk
Magnet-3pagen.sk Magnet-3pagen.sk
Magnetifico.sk Magnetifico.sk
ManStyle.sk ManStyle.sk
NahodSa.sk NahodSa.sk
Priody.sk Priody.sk
Sperky-eshop.sk Sperky-eshop.sk
Timestore.sk Timestore.sk
NajZlato.sk NajZlato.sk
Vejare.sk Vejare.sk
Protein.sk Protein.sk
Booking.com Booking.com
NejlevnejsiPNEU.cz NejlevnejsiPNEU.cz
Martinus.sk Martinus.sk
Invia.sk Invia.sk
Menox45.sk Menox45.sk
NaZuby.eu NaZuby.eu
MetalShop.sk MetalShop.sk
Topanky.sk Topanky.sk
Erexan.sk Erexan.sk
ZelenyZivot.sk ZelenyZivot.sk
GamiSport.sk GamiSport.sk
BIOnatural.sk BIOnatural.sk
Erex24.sk Erex24.sk
Aphrodisia.sk Aphrodisia.sk
HomePoint.sk HomePoint.sk
Herbatica.sk Herbatica.sk
Hotels.com Hotels.com
Bronx.sk Bronx.sk
Bubulakovo.sk Bubulakovo.sk
DekorHome.sk DekorHome.sk
Firmaren.sk Firmaren.sk
GangstaGroup.sk GangstaGroup.sk
GigaLash.sk GigaLash.sk
HanojuShop.sk HanojuShop.sk
Chocolissimo.sk Chocolissimo.sk
LekarenTriVeze.sk LekarenTriVeze.sk
MobileGo.sk MobileGo.sk
TopGal.sk TopGal.sk
Parys.sk Parys.sk
SoftCotton.sk SoftCotton.sk
TopVyrobky.sk TopVyrobky.sk
Triola.sk Triola.sk
Woodmint.sk Woodmint.sk
Bux.sk Bux.sk
Coinbase.com Coinbase.com
Feim.sk Feim.sk
Ringit.sk Ringit.sk
LekarenDoma.sk LekarenDoma.sk
Hrackarik.sk Hrackarik.sk
Amiatex.sk Amiatex.sk
YatoNaradie.sk YatoNaradie.sk
BodyMania.sk BodyMania.sk
Holime.eu Holime.eu
DobryTextil.sk
SkvelyDarcek.sk
inPostele.sk
GymBeam.sk
RajNechtov.sk
e-Spotrebice.sk
Alensa.sk
Electronic-Star.sk
MojNabytok.sk
ProfiKuchar.sk
OkuliareWayfarer.sk
NajLekaren.eu
Krasotika.sk
TimeStore.sk
Powerlogy.com
Prolaika.sk
eFarby.sk
DigiSlovakia.sk
OdevyPracovne.sk
ValachShop.sk
Incacollagen.sk
Heliumking.sk
DekorTextil.sk
AutoObuv.sk
AJprodukty.sk
Zenvia.sk
69shop.sk
Skladove-okna.sk
Avepharma.eu
Macafresh.sk
IntimneNakupy.sk
Tipsport.sk
Zaloz.ma
Nutraceutics.sk
AVON-registracia.sk
Cetelem.sk
Vejare.sk
123zlavy.sk
Boomer.sk
CenyNaDne.sk
CertovskeZlavy.sk
Delmas.sk
MegaZlava.sk
MoreZliav.sk
PrimaZlavy.sk
TorriaCars.sk
VivreHome.sk
Yves-Rocher.sk
ZaMenej.sk
ZlavaDna.sk
ZlavoHit.sk
ZlavovySvet.sk
CisteOblecenie.sk
Dreamlux.sk
TheShe.sk
Dilego.sk
1autodiely.sk
ForHim.sk
LondonClub.sk
NejvyhodnejsiPneu.sk
BezDoteku.sk
SanaSport.sk
I-Living.sk
Pneu.sk
Honest.sk
Dalea.sk
PostielkyPostele.sk
Libido4.eu
Sconto.sk
DrezyDoKuchyne.sk
Cool-ceny.sk
Sperky-for-you.sk
e-Matrac.sk
ShieldApparels.com
Flowii.com
Ladyland.sk
LucyStyle.sk
RentalCars.com
MojaLekaren.sk
Grizly.sk
Alinda.sk
NaMaximum.sk
MP3.sk
BeLenka.sk
Decathlon.sk
MaliarskePlatno.sk
Roboticky-Vysavac.sk
PantaRhei.sk
Svetla.sk
Online-Antikvariat.sk
Candylife.cz
SecuriaPro.sk
Eyerim.sk
Lidl.sk
Kniland.sk
Danimani.sk
Roy.sk
Symprove.sk
Dyson.sk

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

4.9/5 - (46 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️