AKO VYBRAŤ ROTOPED? → 18x ✔️ +TOP 2024 najlepšie rotopedy

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Ako vybrať rotoped
Rady a tipy ako vybrať rotoped
Rotoped je dobre overený a hlavne obľúbený fitness stroj na cvičenie. Svoje využitie má v profesionálnych telocvičniach, fitcentrách, ale čoraz častejšie aj v domácnostiach pre jeho nesporné viaceré výhody a čoraz obľúbenejšie skladaneteľné a ľahko prenosné modely. Stacionárny bicykel, čiže rotoped, je prístroj určený na posilňovanie primárne dolných častí tela, konkrétne stehenné, sedacie a lýtkové svalstvo.

Mnoho ľudí rotopedy využíva, okrem spomínaného posilňovania primárne dolných častí tela, konkrétnejšie stehien, sedacieho a lýtkového svalstvo, aj na pravidelné kardio cvičenie. Nesporné výhody pravidelného cvičenia sú viaceré, ako to že účinne napomáhajú spaľovaniu kalórii a tukov, zlepšujú fyzickú kondíciu, formujú postavu a toto cvičenie na stacionárnom bicykli tak prispieva aktívne k chudnutiu.

Top hodnotenie

 Vyberáme najlepšie rotopedy roku 2024 

Spravili sme test v podobe porovnania desiatok obľúbených rotopedov a zostavili náš výber najlepších rotopedov

Kliknite a pozrite naše záverečné zhrnutie najlepších rotopedov ⏬

Obľúbený na cvičenie doma

Ak hľadáte ten správny rotoped pre vás, je tu viacero otázok, na ktoré by ste si pred kúpou mali odpovedať. Vďaka odpovediam lepšie zisíte, aký typ rotopedu vyžadujete alebo potrebujete. Budete sa tak lepšie orientovať v stovkých dostupných modelov a vyberiete si ten správny model pre vás.

☑️ Výhody a nevýhody rotopedov

Rotopedy (stacionárne bicykle) majú množstvo výhod pre ktoré sú tak obľúbené, ale aj niekoľko nevýhod. Ak sa ešte rozhodujete, či kúpiť rotoped a aby ste sa vedeli zorientovať pri ich výbere, je ich dobre poznať, hlavne ich výhody a nevýhody. Ak ste sa ešte nerozhodli, či máte záujem o kúpu rotopedu (stacionárneho bicyklu), máme pre vás jednotlivé výhody a nevýhody, ktoré rotopedy a cvičenie na nich prinášajú. Určite sa ich dá nájsť aj viac, no my vyberáme tie, ktoré sú podľa nás tie najdôležitejšie.

Výhody rotopedov

 • Zlepšujú fyzickú kondíciu, formujú postavu a prispievajú k chunutiu
 • Na precvičenie dolných partií
 • Oproti behu je cvičenie šetrnejšie ku kĺbom
 • Jednoduché nastavenie a zmena záťaže aj počas cvičenia
 • Cvičiť môžete z pohodlia vášho domova, rotoped je kedykoľvek po ruke a to po celý rok
 • Vďaka transportným kolieskam sú takto vybavené modely ľahko premiestňovateľné

Nevýhody rotopedov

 • Aj menšie modely zaberajú miesto
 • Za kvalitnejšie modely si treba priplatiť viac

Stacionárne bicykle a cvičenie na nich má viacero výhod, medzi inými zlepšujú fyzickú kondíciu, formujú postavu a prispievajú k chunutiu, oproti behu je cvičenie šetrnejšie ku kĺbom, cvičiť môžete z pohodlia vášho domova, rotoped je kedykoľvek po ruke a to po celý rok vďaka transportným kolieskam (len niektoré modely) sú ľahko premiestňovateľné. Naopak pri nevýhodách treba spomenúť, že za kvalitnejšie modely si treba priplatiť viac a aj menšie modely zaberajú miesto.

Pri výbere rotopedu treba brať do úvahy veľa parametrov a funkcií rotopedov. Tieto môžu byť riadené rôzne a postavené na rozličných systémoch a konštrukciách. Aby ste si vedeli správne vybrať, je dôležité aby ste poznali jednotlivé druhy, prevedenia, parametre, funkcie a veľa ďalšieho. Aby ste sa v tom nestratili a vedeli správne vybrať, máme pre vás naše rady a tipy ako vybrať najelpší rotoped.

 ‎☑️ Aký zvoliť typ riadenia? 

Manuálneýalebo elektronický rotoped? Každý druh rotopedov je dobre overený fitness nástroj. Nech sa jedná o rotopedy s manuálne ovládanou záťažou alebo počítačom riadené ergometrie.

Porovnanie typov riadenia

Najjednoduchšie a najdostupnejšie modely sú pomerne veľmi lacné a mnoho aj dražších modelov je dobre skladných a v domácnosti tak nezaberú veľa miesta. Ako výhody, majú niektoré modely rotopedov aj nevýhody.

Manuálne rotopedy

 • Lacnejšie prístroja
 • Jednoduchá obsluha
 • Menej funkcií

Elektronické rotopedy

 • Bohaté nastavenia ako nastavenia profilu trate
 • Pohodlná obsluha
 • Vyššia cena
Náš tip: Siahnite po elektronickom riadení, aj keď je ich cena vyššia, oceníte boháte nastavenia prístroja.

 ‎☑️ Aký zvoliť brzdný systém? 

Magnetický alebo indukčný rotoped? Stacionárne bicykle (rotopedy) majú veľa výhod, vďaka ktorým sú na cvičenie tak obľúbené. Oproti behu je cvičenia na nich šetrnejšie ku kĺbom. Záťaž pri cvičení si je možné ľahko meniť počas cvičenia. Okrem základného delenia sa rotopedy často delia aj podľa brzdové systému.

 • Magnetický brzdný systém – má ho väčšina rotopedov. Princíp spočíva v kovovom zotrvačníku okolo ktorého je z jednej strany magnet, vďaka čomu nevzniká mechanický odpor, pretože pri regulácii záťaže sa magnet od zotrvačníka vzďaľuje alebo približuje. Tieto sa vyznačujú tichým chodom.
 • Indukčný brzdný systém – sa vyznačuje vysokým rozsahom intenzity záťaže pri cvičení. Jedná sa o najdokonalejší systém rotopedov a jeho výkon sa udáva vo wattoch. Tento brzdný systém ponúka najdlhšiu životnosť.

Porovnanie brzdných systémov

Aby ste si vybrali správny rotoped, je dôležité poznať a porovnať si jednotlivé výhody a nevýhody. Dôležitý je brzdný systém.

Magnetický brzdný systém

 • Tichý chod
 • Vďaka jeho konštrukcii nevzniká mechanický odpor
 • Menší rozsah záťaže

Indukčný brzdný systém

 • Vysoký rozsah intenzity záťaže
 • Najdokonalejší systém rotopedov
 • Dlhá životnosť
 • Vyššia cena
Náš tip: Zvoľte indukčný brzdný systém, ktorý ponúka vyšší počet nastavení záťaže a má dlhšiu životnosť.

 ☑️ Aké zvoliť parametre rotopedov? 

Rotopedy (stacionárne bicykle) môžu mať rôzne parametre, ktoré môžu byť pri výbere rovnako dôležité. Aby ste si vedeli zvoliť, aké parametre budete od vášho nového rotopedu vyžadovať, je potrebné aby ste spoznali jednotlivé parametre rotopedov.

Brzdový systém
Najčastejšie sa jedná o magnetický, ktorý je založený na princípe približovania magnetu. Tieto rotpedy garantujú tichý chod pri používaní. O niečo lepšie sú indukčné brzdové systémy. Tieto neobsahujú pohyblivé časti a sú založené na princípe zvyšovania indukcie v cievke.

Zaťaženie rámu
Rôzne konštrukčné prevedenia môžu mať rôzne maximálne hodnoty zaťaženia. Môže sa jednať o maximálny váhový limit, ale aj výšku osoby alebo osôbo, ktoré budú na rotopede cvičiť. Pre čo najdlhšiu životnosť stroja odporúčame zvoliť vždy o niečo vyššie hodnoty maximálneho zaťaženia rámu.

Náš tip: Pre čo najdlhšiu životnosť stroja odporúčame zvoliť vždy o niečo vyššie hodnoty maximálneho zaťaženia rámu.

Zaťažovacie koleso
Hodnoty pre zaťažovacie koleso sú najčastejšie od 4 do 10 kilogramov. Ťažšie koleso zaručuje vyváženejší a plynulejší chod, vďaka tomu je tréning účinejší. Správne zvolená hmotnosť zaťažovacieho kolesa je dôležitá na intenzitu a kvalitu tréningu.

Rotoped inCondi UB60iStredové uloženie
Pri stredovom uložení sa jedná o uloženie zaťažovacieho kolesa rotopedu. Jeho uloženie má zodpovedať intenzite tréningu. Strojové guličkové ložiská stredového uloženia zaťažovacieho kolesa rotopedu garantujú jeho plynulý a tichý chod.

Riadidlá
Správna poloha riadidiel pri cvičení je taktiež dôležitá pre správne cvičenie. Lepšie rotopedy ponúkajú nastavenia uhlu a výšky umiestnenia riadidiel.

Sedlo rotopedu
Najelepšie je zvoliť dostatočne pohodlné a anatomické sedlo. Dostupné sú aj rôzne gélové sedlá. Pri tvrdších si môžete pomôcť dokúpením pohodlného poťahu alebo poťahu s gélovou vložkou pre pohodlné sedenie. Nie je pravda, že čím väčšie, tak aj pohodlnejšie sedlo. Rotopedy bežne ponúkajú nastavenie výšky sedla, iné aj nastavenie pozdĺžneho posunu dopredu/dozadu, uhlu sedla a ďalšie nastavenia.

Náš tip: Nie je pravda, že čím väčšie sedlo, tak aj pohodlnejšie. Zvoľte radšej anatomicky tvarované alebo s gélovou výplňou.

Pedále
Štandardne sú vyvážené (balancované) a povrch je prispôsobený pre správne a čo najlepšie držanie chodidiel na pedáloch rotopedu. Samozrejmosťou bývajú aj nastaviteľné pásiky pre držanie chodidiel na miesto počas cvičenia.

Nastavovacie nožičky
Niektoré rotopedy môžu byť vybavené nastavovacím nožičkami, vďaka ktorým si môžete pohodlne doladiť výšku rotopedu pri prípadných nerovnostiach na podlahe, kde prístroj umiestňujete.

Transportné kolieska
Niektoré modely môžu pre lepší presun rotopedu mať nainśtalované transportné kolieska. Tie uvítane hlavne vtedy, ak plánujete prístroj odkladať a nemať ho trvale na jednom mieste.

Náš tip: Zvoľte rotoped, ktorý má transportné kolieska, ak prístroj plánujete často premiestňovať alebo odkladať mimo miesto, kde na ňom chcete cvičiť.

 Aké zvoliť funkcie rotopedov? 

Okrem parametrov je pri rotopedoch dôležité poznať funkcie. Funkcie rotopedov sa môžu líšiť rôzne pri rôznych modeloch a prevedeniach. Aby ste si vedeli zvoliť, aké funkcie budete od vášho nového rotopedu vyžadovať, je potrebné aby ste spoznali jednotlivé funkcie rotopedov.

Rotoped inCondi UB35i IINastavenie obtiažnosti
Obťiažnosť sa môže nastavovať mechanicky alebo digitálne. Zmenou a nastavením správnej obťiažnosti môžete zlepšiť efektivitu a účinnosť cvičenia.

Nastavenie profilu trasy
Okrem nastavenia obtiažnosti môžu lepšie rotopedy ponúkať viac nastavení pre cvičenie a to aj profil trasy, ktorý máte absolvovať počas cvičenia.

Snímače tepovej frekvencie
Sledovanie tepovej frekvencie pri cvičení je dôležité pre dosahovanie stanovených cieľov cvičenia. Tieto snímače sú dnes súčasťou každého rotopedu. Vďaka snímačom je možné sledovať tepovú frekvenciu pri cvičení. Je dôležité sledovať správnu tepovú frekvenciu, ak sa snažíte zhodiť tuk. Správna hodnota tepovej frekvencie sa môže líšiť vekom a pohlavým. Snímače tepovej frekvencie rotopedov môžu byť v rôznych prevedeniach, ktoré uvádzame nižšie.

 • Senzory zabudované v rukovätiach – stačí sa držať riadenia pri cvičení, no tu sa jedná o menej presný spôsob merania a sledovania tepovej frekvencie počas cvičenia.
 • Prenosné snímače v štipci – pripojíte napríklad na ucho.
 • Bezdrôtové pripojenie hrudného pásu – jedná sa o najpresnejší spôsob pre sledovanie tepovej frekvencie.
Náš tip: Odporúčame zvoliť taký rotoped, ktorý má na meranie a sledovanie tepovej frekvencie hrudný pás, pretože sa jedná o najpresnejší spôsob merania tepu.

Cyklo-počítač
Skladací rotoped XbikePočítač rotopedu slúži na sledovanie a zobrazovanie meraných a počítaných údajov. Zobrazuje hodnotu tepovej frekvencie, meria a zobrazuje rýchlosť, vzdialenosť a čas trvania cvičenia. Lepšie vybavené modely dokážu ešte viac. Vďaka údaju o tepovej frekvencii alebo ďalším údajom, môžu zobrazovať počet spálených kalórii, sledovať správnu tepovú frekvenciu podľa vašich preferencií, nastavovať obtiažnosť cvičenia, profil trasy a veľa ďalšieho. Počítač rotopedu môže obsahovať aj ďalšie funkcie, niektoré z nich uvádzame nižšie.

 • Zobrazovanie hodnoty tepovej frekvencie
 • Zobrazovanie rýchlosti, prejdenej vzdialenosti a čas cvičenia
 • Zobrazovanie počtu spálených kalórii
 • Sledovanie a upozorňovanie (vizuálne aj zvukovo) na správnu tepovú frekvenciu
 • Nastavovanie obtiažnosti cvičenia a profilu trasy
 • Možnosti a výber z tréningových programov
 • Zmeranie telesného tuku a test telesnej kondície

Záverečné zhrnutie

Každý stacionárny bicykel (rotoped) má svoje výhody a nevýhody. My sme sa snažili každú z nich vziať do úvahy, porovnať parametre, funkcie a taktiež ceny. Vo výsledku vám môžeme predstaviť to najlepšie na trhu v podobe výberu „pre náročných“ a cenovo dostupné varianty v podobe ako „nízka cena“. Pozrite náš výber najlepších rotopedov na trhu.

 Najlepšie elektronické rotopedy 

Majú počítačom riadené ergometrie, ich vyššia cena zároveň prináša svojim modelom bohaté funkcie, množstvo nastavení tréningu a pohodlnú obsluhu. Tieto modely patria k najlepším, ak je pre vás v poriadku vyššia cena.

PRE NÁROČNÝCH:
Rotoped Moriston UBRotoped Recumbent Gemini R200
 • S vlastným generátorom energie
 • Stupne záťaže: 16
 • Počet programov: 26
 • Nosnosť: 140 kg
 • Rozmery: 125,5 x 59,3 x 176 cm
 • Displej zobrazuje: kalórie, rýchlosť, otáčky za minútu, čas, vzdialenosť, výkon, výkon (WATT) a úroveň záťaže
Ďalšie parametre a detail produktu
NÍZKA CENA:
Rotoped inCondi UB600iRotoped inCondi UB600i
 • S iOS a Android pripojením
 • Stupne záťaže: 32
 • Počet programov: 16
 • Nosnosť: 200 kg
 • Rozmery: 150 x 56 x 112 cm
 • Displej zobrazuje: čas, rýchlosť, vzdialenosť, kalórie, tepová frekvencia, pulz, otáčky, výkon (Watt)
Ďalšie parametre a detail produktu

 Najlepšie skladacie rotopedy 

Skladacie rotopedy sú praktické a skladné. Na premiestňovaní určite oceníte ich nižšiu váhu.

UPOZORŇUJEME: Skladacie rotopedy zvoľte len ak máte záujem len o občasné cvičenie, taktiež majú nižšiu nosnosť a to 100 kg a sú určené pre osoby nižšie ako 180 centimentrov.

PRE NÁROČNÝCH:
Skladací rotoped Xbike MaxRotoped Capital Sports Azura M1
 • Ľahký, tichý a skladný
 • Stupne záťaže: 8
 • Nosnosť: 100 kg
 • Rozmery: 114 x 45 x 85 cm
 • Displej zobrazuje: rýchlosť, vzdialenosť, čas, kalórie, pulz, odometer
Ďalšie parametre a detail produktu
NÍZKA CENA:
Skladací rotoped XbikeRotoped Xbike Light
 • Ultra ľahký rotoped
 • Stupne záťaže: 8
 • Nosnosť: 100 kg
 • Rozmery: 110 x 42 x 80 cm
 • Displej zobrazuje: čas, vzdialenosť, rýchlosť, kalórie, scan
Ďalšie parametre a detail produktu

 Top rotopedy 2024 – najlepšie rotopedy 

Rotopedy majú rôzne parametre a funkcie. Ak hľadáte to najlepšie, čo je aktuálne dostupné na trhu, máme pre vás náš výber pre najlepšie stacionárne bicykle (rotopedy) podľa parametrov a funkcií. Vzali sme do úvahy parametre, funkcie a ceny rotopedov a zostavili sme náš výber – top rotopedov roku 2024.

1. Rotoped Intenza 550UBe Ukázať parametre a cenu
2. Rotoped inCondi UB60i Ukázať parametre a cenu
3. Rotoped inCondi UB35i II Ukázať parametre a cenu
4. Spartan Magnetic 400 Ukázať parametre a cenu
5. Skladací rotoped inCondi UB20m II Ukázať parametre a cenu
6. Skladací rotoped Xbike Ukázať parametre a cenu
7. Rotoped inCondi UB40i Ukázať parametre a cenu
8. Rotoped LaubrSport BC 220 Ukázať parametre a cenu
9. Rotoped HMS M 0410-i Ukázať parametre a cenu
10. Rotoped Spokey VEXOR Ukázať parametre a cenu

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

5/5 - (57 votes)

2 reakcie na “AKO VYBRAŤ ROTOPED? → 18x ✔️ +TOP 2024 najlepšie rotopedy”

 1. Zvazujeme kupu skladacieho rotopedu, no obavame sa, ci nie je prilis lahky a tak nestabilny oproti pevnym konstrukciam. Je stabilny?

  1. Zuzka, ďakujeme za tvoju otázku.

   Skladacie rotopedy sú o niečo ľahšie a menej robustné, ako väčšie prístroje, no s prihliadnutím na cenu sú to dobré rotopedy. Su stabilné, ich váha nie je úplne malá, na prenos pomáhaju aj malé transportné kolieska, vďaka čomu takýto rotoped neprenášate, ale presúvate za pomoci koliesok.

   Náš záver je, že aj skladacie rotopedy sú stabilné a odporúčame ich kúpu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️