Ako vybrať žehličku na vlasy ✔️ TEST 2024 → akú značku a ktoré sú najlepšie?

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Úprava vlasov zaberie najmä dámam každý deň viac, alebo menej času. Každý by si prial mať zdravé a kvalitné vlasy, ktoré si udržia požadovaný tvar alebo účes aj celý deň. Málokto má však také šťastie – preto si občas pomáhame nielen vlasovou kozmetikou, ale aj prístrojmi určenými na úpravu vlasov. Napríklad taká kvalitná žehlička na vlasy môže byť na nezaplatenie. Ako ale v množstve produktov nájsť tú najlepšiu žehličku na vlasy?

Hľadáte rovno tie najlepšie modely? Či už sa preverujete ľudovú voľbu, ktorá je lacné, ale dobre hodnotené riešenie, zlatú strednú cestu, kde je dobrý pomer ceny a výkonu alebo výber pre náročných, kde je kvalita bez kompromisov, pozrite najlepšie žehličky na vlasy.

Vyberáme žehličku na vlasy

Prvým krokom je zorientovať sa v širokej ponuke kvalitných žehličiek na vlasy. Vedieť by ste mali hlavne o tom, aké typy profesionálnych žehličiek na vlasy existujú. Čo sa týka základného rozdelenia, poznáme klasické žehličky, s výmennými nadstavcami, krepovacie žehličky na vlasy, parné žehličky, cestovné žehličky a žehliace kefy.

  • Asi najuniverzálnejšia zo všetkých je klasická žehlička, pretože ňou môžete nielen žehliť, ale aj natáčať a navlniť vlasy. Pre náročných zasa odporúčame žehličky s výmennými nadstavcami, ktoré sa vedia premeniť napríklad aj na kulmu alebo kefu na tepelnú úpravu vlasov.
  • Parné žehličky na vlasy sú v podstate žehličkami na vlny. Ak máte mimoriadne kučeravé vlasy, určite by ste mali siahnuť po nich. Žehlenie parou je navyše veľmi šetrné, takže si ním nezničíte kvalitu vlasu.
  • Cestovná žehlička alebo mini žehlička na vlasy je určená presne na to, čo má už v názve. Vďaka svojej praktickej veľkosti sa vojde aj do kozmetickej taštičky, takže sa s ňou môžete vybrať naozaj kamkoľvek.
  • Žehliace kefy sú zasa univerzálne, čo sa typu vlasov týka, pretože nimi nielen narovnáte, ale aj dodáte vlasom objem. Bohužiaľ, vlny týmto typom žehličky nevytvoríte.

☑️ Najlepšie a najpredávanejšie žehličku na vlasy?

Ak chcete vidieť konkrétne modely žehličiek na vlasy, pozrite rovno najlepšie a najpredávanejšie:

Zobraziť celú ponuku

 

✅ Časti a ovládanie žehličky na vlasy

Základom každej kvalitnej žehličky na vlasy sú predovšetkým dve žehliace plochy, ktoré môžu byť z rôznych materiálov. Poznáme keramické – tie sú hladké, takže dobre po vlasoch kĺžu a počas žehlenia ich mechanicky nepoškodzujú. Zahrejú sa rýchlo a rovnomerne, takže sa dobre hodia pre žehlenie jemných vlasov, ktorým lepšie robia nižšie teploty.

Druhým typom žehliacich doštičiek sú turmalínové, ktoré udržujú vo vlasoch vlhkosť, zvýrazňujú lesk a pôsobia aj antistaticky. Vlasy vám narovnajú aj pri nízkych teplotách, a preto sú tiež ideálne pre jemné a oslabené vlasy.

Pre hrubé a nepoddajné vlasy, ktoré vyžehlíte len pri vysokých teplotách, odporúčame titánové doštičky. Sú ľahké a veľmi odolné voči poškodeniu a vysokým teplotám, vďaka čomu majú najdlhšiu životnosť a ocenia ich aj profesionáli.

✔️ Náš tip: Na dovolenku so sebou nikdy nenoste klasickú žehličku – kúpte si radšej praktickú cestovnú verziu a to najmä vtedy, ak často cestujete. Pozrite obľúbené modely žehličiek na vlasy.

Menej častým materiálom žehliacich plôch býva kov a je to tak najmä preto, že sa nahrieva nerovnomerne, často sa prehrieva a mohol by vlasy poškodiť. Pozor si dajte na žehličky, kde sú kovové doštičky potiahnuté vrstvou keramiky. Ochranná vrstva sa totiž ľahko poškodí a vaše vlasy prídu do priameho styku s rozžeraveným kovom, ktorý ich môže spáliť.

Čo sa týka ovládania žehličky na vlasy, to už závisí od jednotlivého typu alebo značky. Väčšina kvalitných žehličiek na vlasy má už napríklad digitálne nastavenie teploty s viacerými teplotnými stupňami a myslieť by ste mali aj na dĺžku prívodného kábla, aby sa vám naozaj pohodlne ovládala. Tá závisí predovšetkým od toho, kde si budete najčastejšie vlasy žehliť.

✅ Aké vybrať funkcie?

Podobne, ako množstvo typov a modelov profesionálnych žehličiek na vlasy, existuje aj množstvo funkcií, ktoré vaša žehlička môže, ale nemusí mať. Vyberať by ste opäť mali podľa toho, čo budete reálne používať a čo váš typ vlasov potrebuje a znesie.

Najlepšia žehlička na vlasyZákladnou funkciou každej žehličky je nastavenie teploty. Pri väčšine žehličiek si môžete teplotu regulovať po desiatkach stupňov pomocou tlačidiel. Teploty sa najčastejšie pohybujú v rozmedzí 80 až 240 °C. Optimálna teplota na žehlenie vlasov je pri oslabených a lámavých vlasoch v rozmedzí 100 až 140 °C, pri jemných vlasoch 140 až 160 °C. Normálne vlasy znesú aj 160 až 180 °C a ak máte príliš hrubé, alebo príliš kučeravé vlasy a sú zdravé, dovoliť si môžete aj 180 až 240 °C.

Možno ste už počuli pojem ionizačná žehlička na vlasy. Ide vlastne o funkciu žehličky na vlasy, vďaka ktorej sa vlasy toľko nelámu, sú lesklejšie a neelektrizujú. Túto funkciu však ponúkajú len žehličky s turmalínovými doštičkami.

Užitočnou funkciou žehličky na vlasy môže byť jej automatické vypnutie. Určite sa vám už stalo, že ste si žehlili vlasy v časovom zhone a podobne, ako pri klasickej žehličke, ani tu ste si neboli po odchode z domu istí, či ste ju vypli. Táto bezpečnostná funkcia zaručí, že sa žehlička vypne aj sama – u jednotlivých modelov sa líši doba vypnutia, ale pohybuje sa obvykle v desiatkach minút.

Pri manipulácii so žehličkou možno oceníte aj funkcie jej kábla. Existujú žehličky s otočným káblom, ktoré sa hodia najmä pri žehličkách, ktorými sa chystáte vlasy aj natáčať. Ešte praktickejšia môže byť bezdrôtová žehlička na vlasy, ktorá funguje pomocou nabíjateľných batérií. Tá už v podstate plní aj funkciu cestovnej žehličky na vlasy.

Častou funkciou žehličky na vlasy býva aj napustenie žehliacich doštičiek sérami, bezoplachovými kondicionérmi alebo ošetrujúcimi olejmi. Tie sa aktivujú teplom a počas žehlenia sa postupne uvoľňujú do vlasov a podporujú tak ich uhladenie a lesk.

✔️ Náš tip: Nové žehličky na vlasy bývajú napustené ochrannými prostriedkami na vlasy, ako sú rôzne kondicionéry a prípravky proti poškodeniu – pozrite si pozorne, koľko žehlení tieto prípravky vydržia, aby ste svoje vlasy dostatočne chránili.

✅ Aké zvoliť príslušenstvo?

Veľmi praktickým príslušenstvom k žehličke na vlasy je určite integrovaný stojanček na odloženie, ktorý podrží nažhavené plôšky žehličky v bezpečnej vzdialenosti od podložky. Žehličku tak môžete pokojne odložiť kamkoľvek – na stôl, alebo iný pevný kus nábytku, a to bez strachu, že ho poškodíte.

Žehlička na vlasyPokiaľ so žehlením len začínate, alebo žehličkou na vlasy najčastejšie vlasy potrebujete navlniť, budú sa vám hodiť rukavice odolné proti vysokým teplotám, ktoré ochránia vaše ruky pred popálením pri zložitejšej manipulácii so žehličkou.

Určite každý by ocenil predovšetkým šetrné žehličky na vlasy. K ich šetrnosti vám však môžu dopomôcť aj rôzne kondicionéry, balzamy, stylingové prípravky či prípravky na regeneráciu, ktoré nájdete aj v bežnej drogérii. Netreba sa spoliehať len na spomínané napustenie žehliacich doštičiek týmito prípravkami – tie sa obvykle po niekoľkých použitiach minú a vy potrebujete dodať svojim vlasom ochranu aj zvonka.

Samozrejme, pri žehlení vlasov budete určite potrebovať aj hrebene a kefy na vlasy, ktorými si vlasy buď pred žehlením rozčešete, alebo ich po ňom upravíte. V tomto prípade rozhodujte podľa svojho typu vlasov a podľa toho, čo na ich údržbu používate aj za normálnych okolností.

✅ Obľúbené značky a výrobcovia

Medzi najznámejšie značky, ktoré ponúkajú kvalitné a profesionálne žehličky na vlasy, patria predovšetkým značky Remington, Philips, Dyson, Babyliss, Rowenta, Eta alebo Sencor. Samozrejme, na trhu nájdete aj iné značky, tieto však patria medzi najoverenejšie.

Žehlička na vlasy Remington

Žehličky Remington sa pohybujú vo všetkých cenových reláciách. Nájdete ich za 30 eur, ale aj za stovky eur – preto ich často používajú aj profesionáli. Značka tiež sľubuje dosiahnutie úžasného efektu ako zo salónu a lesklé a hebké vlasy chránené pred teplom. Uspokojí potreby rôznych typov vlasov aj životných štýlov.

☑️ Najlepšie a najpredávanejšie žehličku na vlasy?

Ak chcete vidieť konkrétne modely žehličiek na vlasy, pozrite rovno najlepšie a najpredávanejšie:

Zobraziť celú ponuku

 

Žehlička na vlasy Philips

Philips je univerzálnou značkou, ktorá vyrába naozaj tie najrôznejšie druhy elektroniky, počnúc spotrebičmi do domácnosti, až po tie na osobnú starostlivosť. Vďaka svojej kvalite sa drží na trhu už viac, než sto rokov.

Philips žehlička na vlasy vám zasa sľubuje technológiu SenseIQ, ktorá je navrhnutá tak, aby hlboko vnútri uchovala prirodzenú vlhkosť vašich vlasov. Ponuka tejto značky zahŕňa nielen žehličky na vlasy, ale aj fény a kulmy s pokročilou ionizačnou technológiou.

Dyson žehlička na vlasy

Hoci Dyson je známejší predovšetkým kvôli svojim vysávačom, aj pri žehličkách na vlasy sa nenechý zahanbiť. Prichádza totiž s novátorskou technológiou, vďaka ktorej vám zaručuje menej tepla a menej poškodenia, a to bez kompromisov pre váš štýl.

Žehličky Dyson sú tiež vo väčšine prípadov bezdrôtové a pomocou držania vlasov pohromade vám žehliace doštičky umožnia dosiahnuť rovnaký štýl, ako u iných značiek, ale s menším teplom. Znižujú lámavosť vlasov, vlasy menej krepovatejú a menej odstávajú.

✔️ Náš tip: Ak potrebujete žehličku len na domáce použitie a máte relatívne zdravé vlasy, nemusíte do nej investovať stovky eur – postačí vám klasická bez špeciálneho príslušenstva s aspoň troma teplotnými stupňami.

BaByliss žehlička

Recenzie žehličiek na vlasyAk ste o tejto značke žehličiek na vlasy nikdy nepočuli, je to tak možno preto, že nie ste kaderník. Tí totiž považujú BaByliss za tie najlepšie žehličky na vlasy – najmä kvoli tomu, že firma neustále prináša na trh novinky, ktoré zodpovedajú najnovším trendom.

Tieto profesionálne žehličky na vlasy sú šetrné voči vlasom a zároveň podporujú kreativitu kaderníkov. BaByliss patrí vo svojej oblasti rozhodne medzi svetovú špičku.

Rowenta žehlička

Pre všetky varianty vlasov aj spôsobov žehlenia nájdete v ponuke žehličiek na vlasy Rowenta ten správny produkt. Táto značka si dala za cieľ dať dôraz na moderné technológie a zároveň zachovať zdravie vlasov a dosiahnuť dokonalý účes.

Ponuka žehličiek na vlasy Rowenta zahŕňa moderné modely, ktoré umožňujú napríklad žehlenie jedným ťahom pri nízkej teplote 170 °C, ale aj modely, umožňujúce inovácie na tvorenie kučier a objemové žehlenie pomocou integrovanej kefy. V ich ponuke nájdete žehličku s keratínom aj arganovým olejom vyživujúcim vlasy, aj žehličku s ionizátorom, poprípade žehličku na vlasy 2v1 – kombináciou tých najlepších technológiípozrite sa.

Eta žehlička na vlasy

Tradičná česká značka ETA má na našom trhu určite svoje miesto, pretože vybavuje naše domácnosti spotrebičmi viac, ako 70 rokov. Exkluzívnu starostlivosť vám sľubujú aj žehličky na vlasy od tohto výrobcu.

Žehličky na vlasy ETA vaše vlasy dokonale narovnajú, a vďaka doštičkám z tých najkvalitnejších materiálov sa o ne zároveň starajú. Nemusíte sa tak báť rozštiepených končekov ani zelektrizovania vlasov. Hľadáte najlepšiu parnú žehličku na vlasy? Možno ňou bude práve Eta žehlička, pretože ponúka viacero modelov naparovacej žehličky na vlasy s inovatívnou technológiou žehlenia parou.

✔️ Náš tip: Aj žehlička na vlasy má svoju životnosť – tie najkvalitnejšie vydržia cca 10 rokov, potom by ste ich mali vymeniť, rovnako, ako keď si vaša žehlička začne predlžovať čas nahrievania či nezohreje svoje žehliace plochy rovnomerne.

Sencor žehlička na vlasy

Značku Sencor ocenia najmä tí, ktorí si pri kupovaní žehličky na vlasy nechcú siahať príliš hlboko do vrecka. Modely od 8 eur splnia vaše základné požiadavky a tie drahšie ponúkajú aj 14 teplotných nastavení. Žehličky Sencor majú unikátny dizajn, ktorý umožňuje aj tvarovanie kučier. Vybrať si tiež môžete z niekoľkých farebných kombinácií.

Záverečné zhrnutie

Výber tej najlepšej žehličky na vlasy závisí predovšetkým od týchto vecí: kvality a typu vašich vlasov a toho, či chcete vlasy len žehliť, alebo aj natáčať či dodávať im objem. Od toho sa odvíja aj následné zvolenie konkrétneho typu alebo modelu.

Dôležité je aj vedieť žehličku na vlasy po jej výbere a zakúpení správne používať. To v sebe obnáša predovšetkým podrobné preštudovanie návodu na použitie a jeho dodržiavanie. Nikdy to s teplotou nepreháňajte – pri nižších teplotách síce trvá žehlenie dlhšie, ale je zároveň šetrnejšie. Taktiež nikdy nezabúdajte na ochranné prostriedky v podobe kozmetických prípravkov na vlasy, ktoré slúžia na ochranu vlasu pred teplom.

Hľadáte rovno tie najlepšie modely? Či už sa preverujete ľudovú voľbu, ktorá je lacné, ale dobre hodnotené riešenie, zlatú strednú cestu, kde je dobrý pomer ceny a výkonu alebo výber pre náročných, kde je kvalita bez kompromisov, pozrite najlepšie žehličky na vlasy.

✅ Najlepšia žehlička na vlasy

Klasická, krepovacia, parná alebo cestovná? Jednoznačná odpoveď neexistuje. Pri každom type žehličky na vlasy nájdete kvalitné a profesionálne modely, ktoré daný účel splnia najlepšie. Ak budete využívať viacero funkcií, voľte modely, ktoré spĺňajú viacero kritérií v jednom – napríklad bezdrôtová žehlička na vlasy veľmi ľahko poslúži aj ako cestovná.

Možno si kladiete otázku, koľko by mala taká najlepšia žehlička na vlasy stáť. Modely a typy sa pohybujú v rôznych rozmedziach – klasické stoja od 20 do 500 eur, parné sú o niečo drahšie a najlacnejšie sú, samozrejme, tie cestovné. Od ceny sa však často odvíja aj životnosť žehličky na vlasy, takže za 8 eur určite zázraky na dlhé roky nečakajte.

☑️ Najlepšie a najpredávanejšie žehličku na vlasy?

Ak chcete vidieť konkrétne modely žehličiek na vlasy, pozrite rovno najlepšie a najpredávanejšie:

Zobraziť celú ponuku

 

✅ Kde kúpiť chladničku

Nižšie odporúčame len autorizované obchody a spoľahlivých predajcov. Ak sa rozhodnete pre nákup u vybraných predajcov, môžete si byť istý originalitou tovaru a zárukou výhodného nákupu.

OBCHODPOZRITE
Alza.sk Alza.sk
MerkuryMarket.sk
Okay.sk
ASKO-nabytok.sk
4Home.sk 4Home.sk
Klarstein.sk
Notino.sk Notino.sk
Mobelix.sk
Vivantis.sk Vivantis.sk
AndreaShop.sk AndreaShop.sk
inSPORTline.sk inSPORTline.sk
TPD.sk TPD.sk
Tescoma.sk Tescoma.sk
ZOOT.sk ZOOT.sk
BudChlap.sk BudChlap.sk
Brasty.sk Brasty.sk
Kondela.sk TempoNabytok.sk
DrMax.sk DrMax.sk
WebSupport.sk WebSupport.sk
Zerex.sk Zerex.sk
MegaPrsia.sk MegaPrsia.sk
Lieky24.sk Lieky24.sk
Wedos.sk Wedos.sk
AliExpress.com AliExpress.com
Bohatstvo-prirody.sk Bohatstvo-prirody.sk
Siko.sk Siko.sk
Shooos.sk Shooos.sk
Market24.sk Market24.sk
eJoy.sk eJoy.sk
Primulus.sk Primulus.sk
Dobra-miska.sk Dobra-miska.sk
iSEXshop.sk iSEXshop.sk
FootShop.sk FootShop.sk
eObuv.sk eObuv.sk
Modivo.sk Modivo.sk
Blancheporte.sk Blancheporte.sk
Autovybava.sk Autovybava.sk
Babickarstvo.sk Babickarstvo.sk
BabickinaZahrada.sk BabickinaZahrada.sk
ESAT.sk ESAT.sk
IDEA-nabytok.sk IDEA-nabytok.sk
Magnet-3pagen.sk Magnet-3pagen.sk
Sperky-eshop.sk Sperky-eshop.sk
Timestore.sk Timestore.sk
NajZlato.sk NajZlato.sk
Vejare.sk Vejare.sk
Protein.sk Protein.sk
Booking.com Booking.com
NejlevnejsiPNEU.cz NejlevnejsiPNEU.cz
Martinus.sk Martinus.sk
Invia.sk Invia.sk
Menox45.sk Menox45.sk
NaZuby.eu NaZuby.eu
MetalShop.sk MetalShop.sk
Erexan.sk Erexan.sk
BIOnatural.sk BIOnatural.sk
Erex24.sk Erex24.sk
HomePoint.sk HomePoint.sk
Herbatica.sk Herbatica.sk
Hotels.com Hotels.com
Bubulakovo.sk Bubulakovo.sk
DekorHome.sk DekorHome.sk
Firmaren.sk Firmaren.sk
GangstaGroup.sk GangstaGroup.sk
GigaLash.sk GigaLash.sk
Chocolissimo.sk Chocolissimo.sk
MobileGo.sk MobileGo.sk
Parys.sk Parys.sk
SoftCotton.sk SoftCotton.sk
Triola.sk Triola.sk
Bux.sk Bux.sk
Coinbase.com Coinbase.com
LekarenDoma.sk LekarenDoma.sk
Amiatex.sk Amiatex.sk
Holime.eu Holime.eu
DobryTextil.sk
GymBeam.sk
RajNechtov.sk
e-Spotrebice.sk
Alensa.sk
Electronic-Star.sk
MojNabytok.sk
OkuliareWayfarer.sk
TimeStore.sk
Powerlogy.com
DigiSlovakia.sk
ValachShop.sk
Incacollagen.sk
Heliumking.sk
DekorTextil.sk
AutoObuv.sk
AJprodukty.sk
69shop.sk
Skladove-okna.sk
IntimneNakupy.sk
Nutraceutics.sk
AVON-registracia.sk
Yves-Rocher.sk
ZlavaDna.sk
CisteOblecenie.sk
Dilego.sk
1autodiely.sk
LondonClub.sk
NejvyhodnejsiPneu.sk
BezDoteku.sk
SanaSport.sk
I-Living.sk
Pneu.sk
Sconto.sk
e-Matrac.sk
LucyStyle.sk
MojaLekaren.sk
Grizly.sk
Alinda.sk
MP3.sk
BeLenka.sk
Decathlon.sk
Artmie.sk (pôvodne MaliarskePlatno.sk)
Roboticky-Vysavac.sk
PantaRhei.sk
Svetla.sk
Restorio.sk (Online-Antikvariat.sk)
Candylife.cz
Eyerim.sk
Lidl.sk
Kniland.sk
Danimani.sk
Roy.sk
Symprove.sk
Dyson.sk

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

Ohodnotiť post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️