Darček PRE OTCA → 50x najlepšie ✔️ TIPY 2024 na darčeky (nielen) na Vianoce a k narodeninám

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Vybrať vhodný darček pre otca je možno pre mnohých každý rok neriešiteľným rébusom. Obzvlášť ženy majú s výberom toho, čo kúpiť mužovi, veľký problém, či už z dôvodu iného vkusu, iných záujmov alebo celkového nazerania na svet. Otcovia však v našich životoch zastávajú nezastupiteľnú a veľmi dôležitú funkciu, je preto rovnako dôležité poďakovať sa im vhodným a možno aj výnimočným darčekom.

Podobne ako pri darčekoch pre kohokoľvek iného, mali by ste predovšetkým myslieť na osobnosť obdarovaného. Otcovia a muži ako takí sa s tým, čo sa im páči alebo čo potrebujú, veľmi nezverujú, preto v takomto prípade zoberte do úvahy jeho záujmy a tiež vek.

Naše tipy na darčeky pre otca
Naše tipy na darčeky pre otca

Hľadáte darček pre ocka elegána, alebo skôr ocka drsňáka? Veľa stránok a obchodov ponúka aj vtipné darčeky pre otcov – čo môže byť tiež dobrá voľba, ak už naozaj neviete, čo si počať. Vďaka našim tipom budete mať jasno aký darček zvoliť, ukážeme desiatky tipov na tie najlepšie darčeky pre otca.

Top hodnotenie

 50 najlepších tipov a inšpirácii na darčeky pre otca roka 2024 

Prešli sme stovky produktov a spravili sme výber najlepších darčekov pre otca, ktoré rozhodne odporúčame.

Kliknite a pozrite naše záverečné zhrnutie najlepších darčekov ⏬

Ako na najlepší darček pre otca

Faktom je, že darček pre otca potrebujete minimálne štyrikrát do roka – určite oslavuje narodeniny, meniny, Vianoce a väčšinou aj Deň otcov. Kreativita dostáva teda počas roka poriadne zabrať a na Vianoce sa už väčšinou cítite vyhorení a vezmete prvé, čo vám pri vianočných nákupoch padne do ruky. Darček pre otca na Vianoce však vôbec nemusí byť klišé, ani zbytočnosť, ktorú odloží po sviatkoch do skrine a zabudne, že ju tam má. Stačí len dočítať tento článok do konca a urobiť to finálne rozhodnutie, ktoré možno nakoniec skomplikuje to, že sa nebudete vedieť rozhodnúť medzi viacerými dobrými nápadmi.

Náš tip: Príležitostí na darček pre otca je viacero. Na tieto by ste nemali zabudnúť → Vianoce, narodeniny, meniny, jubileum ako výročie sobáša, narodenie vnúčaťa, Deň otcov (tretia nedeľa v mesiaci jún) a Medzinárodný deň mužov (19. november).

Ak máte súrodencov, môžete pokojne dať hlavy dokopy – niekedy môže byť už samotná spoločná aktivita veľkou zábavou a dobrodružstvom, ktoré vám náročné hľadanie vhodného darčeka spríjemní a nikdy naňho nezabudnete. Podobne to je aj v prípade, že máte doma malé deti. Darček pre ocina predsa môže byť aj ručne vyrobený, a o to vzácnejší, ak sa na jeho výrobe bude podieľať väčšia časť rodiny, prípadne tá najmladšia z nej. Nemusí to byť vôbec nič zložité, ani veľkolepé a ani nepraktické – skúste otcovi napríklad pomaľovať hrnček na kávu alebo upiecť jeho obľúbený koláč a vložiť ho do darčekovej dózy oblepenej rodinnými fotografiami, prípadne kresbami detí.

Spoločný strávený čas je najdôležitejší

Pouvažujte, ako môžete darovať darček a zároveň stráviť viac času so svojim otcom.
Určite s nami budete súhlasiť, že spoločne strávený čas je ten najdôležitejší čas a chvíle, či už ide o našich súrodencov, deti, starých rodičov, ale aj rodičov a čas s vlastným otcom. Všetko nie je len o pekne zabalenom darčeku, či o jeho obstarávacej cene. My to veľmi dobre vieme, preto viacero z darčekov odporúčame práve takých, pri ktorých si môžete dopriať viac spoločne stráveného času. Chápeme aj to, že toto žiaľ nie je možné pri každej príležitosti na obdarovanie. Nech už sú dôvody akékoľvek, preto odporúčame aj také darčeky, ktoré aj napriek tomu potešia a veríme, že viaceré, ak nie rovno všetky, sa výborne hodia do vkusu aj toho vášho.

Aký darček pre otca

Najlepšie darčeky pre otcaTo, že by mal byť darček pre ocka predovšetkým darovaný s láskou, vám asi nemusíme hovoriť. Koniec koncov, taký je každý, s ktorým ste spokojný a na ktorom ste si dali záležať. Muži bývajú väčšinou technicky založení, ak k takým patrí aj váš otecko, máte vyhraté. Vŕtačky, súpravy ručného náradia, sekerky, pílky, kosačky – možnosti sú naozaj veľké. V takomto prípade budete možno stáť aj pred dilemou, čo a kde kúpiť, keď sa ja do toho veľmi nerozumiem.

V súčasnosti už nie je problém nechať si poradiť priamo v obchode, či už internetovom alebo kamennom, stačí, ak budete vedieť, čo ten váš ocko najradšej vo svojej dielničke majstruje. Prípadne môžete poprosiť o radu iného člena rodiny, ktorý sa do týchto vecí tiež vyzná. Ak nie ste odborníkom na technické záležitosti, vyhnite sa nakupovaniu špecifických a konkrétnych vecí, siahnite radšej po niečom univerzálnom, čo otec určite využije, ako je napríklad súprava náradia či nastaviteľných kľúčov.

Náš tip: Ak hľadáte rýchly tip na darček, pozrite súpravy náradia, ktoré ocení každý otec, či už sa jedná o domáceho majstra alebo nie.

Skvelou voľbou sú aj darčeky pre ocina, pri ktorých mu budete robiť spoločnosť. Či už ide o rôzne adrenalínové zážitky (v tomto prípade ale naozaj berte do úvahy povahu a osobnosť obdarovaného, pretože nie je nič horšie, ako keď človek so strachom z výšok dostane na Vianoce skok padákom), alebo obyčajnú rodinnú večeru či welness víkend v nejakom príjemnom hoteli. Spoločný čas je totiž na nezaplatenie, a to si určite aj váš ocko uvedomuje a myslí. V prípade rôznych kupónov a darčekových poukážok však dávajte pozor na dátumy platnosti, pretože obzvlášť tie zľavnené sa obvykle musia uplatniť relatívne rýchlo a ak takýto poukaz darujete dva dni pred koncom platnosti, spôsobí obdarovanému viac starostí, ako úžitku. Často môžu niekam aj zapadnúť. My ich preto neodporúčame.

Záverečné zhrnutie

Hľadali sme za vás a vyberáme, podľa nás, to najlepšie v podobe darčeka pre otca na Vianoce, k meninám, k narodeninám, na Deň otcov, prípadne na inú príležitosť. Ak neviete ktorý alebo aký darček vybrať, vďaka nám získate hneď 50 najlepších tipov, rád a odporúčaní pre ten možno aj najoriginálnejší a najlepší darček pre otca. Jednotlivé tipy na darčeky pre otca nižšie sú uložené náhodne, len ťažko je možné označiť jeden za lepší ako druhý.

Tipy na darčeky pre otca, ktoré vyberáme nižšie, sú uvedené v bežnej cene. Aktuálne informácie, platnosť a prípadnú akciovú cenu nájdete po prekliknutí. Tá môže byť často nižšia, preto odporúčame si to overiť po prekliknutí sa na ponuku do konkrétneho eshopu.

☑️ Oddychový a ozdravný wellness pobyt → ✅ HIT ROKA 2024

Oddychový a ozdravný wellness pobyt
Pre lepšie zdravie a príjemne strávený čas
Možno jednorázový zážitok, ale taký, na ktorý nikdy nezabudne a ktorý určite potrebuje ako soľ. Je váš ocko strhaný, unavený, vyhorený, nešťastný z každodenných povinností? Tak je oddychový pobyt preňho viac, než len vhodný. Ak ho navyše zakúpite pre dve alebo viac osôb, môžete relax premeniť aj na utuženie spoločných vzťahov a príjemne strávený čas či už pre rodičov vo dvojici, alebo pre celú rodinu.

Výber je naozaj široký – hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú samostatný wellness, prípadne wellness spojený s ubytovaním, je obrovské množstvo a nachádzajú sa na celom Slovensku. Darujte pobyt s konkrétnymi procedúrami, alebo len darčekový poukaz, kde si všetko môže vybrať obdarovaný. Dobré je tiež vybrať taký pobyt, kde je možnosť výberu termínu, aby ste svojho otca nelimitovali konkrétnym víkendom alebo dňami, kedy si možno plánoval niečo iné. Našťastie väčšina poskytovateľov týchto služieb už takú možnosť považuje za samozrejmú. A pozor aj na platnosť, aby pobyt či poukaz zbytočne neprepadol.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Jedinečný a možno aj spoločný rodinný zážitok
 • Univerzálny darček, ktorý potrebuje každý
 • Možnosť zakúpenia vo vami vybranej lokalite
 • Darček, ktorý má svoje zdravotné benefity

Bežná cena: od 59,90 € 36,00 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Vreckový multitool s náradím → ⭐ NÁŠ TIP

Vreckový multitool s náradím
Praktický a štýlový doplnkov zároveň
Pre muža, ktorý by si mal poradiť v každej situácii, je veľmi vhodným darčekom multitool. Ak vám toto slovo znie cudzo, mali by ste vedieť, že ide o všestrannú výbavu na kemping, turistiku, v dielni, na každý deň alebo pri rôznych druhoch športov. Obvykle takýto nástroj obsahuje kliešte, nože, skrutkovače, otvárač na fľaše, pravítko, pílky, nožnice a iné.

Existujú samozrejme rôzne typy multitoolov, v závislosti od toho sa pohybujú aj ich ceny. Najlacnejší nájdete aj za niekoľko desiatok eur. Takýto darček pre otcov je veľmi praktický, hodí sa predovšetkým takým otcom, ktorí sú technicky zdatní a radi vo voľnom čase majstrujú. Pokojne ho však kúpte aj ako motivačný darček – ockovi, ktorý sa ešte iba chce stať veľkým majstrom.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Praktický darček, na ktorých nebude sadať prach
 • Viac darčekov v jednom (v závislosti od množstva nástrojov)
 • Univerzálny darček – nemožno trafiť niečo, čo z náradia nie je aspoň z času na čas potrebné
 • Nezaberie veľa miesta, môže ho mať stále pri sebe so spomienkou na vás

Bežná cena: od 19,00 € 13,00 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Pánsky parfém do jeho vkusu

Pánsky parfém do jeho vkusu
Zvoľte takú, ktorá ho vystihuje
Samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na otcov-elegánov. Vynikajúcim darčekom pre nich, ale aj pre všetkých mužov, ktorí sa o seba starajú, je parfém. Poslúži dokonale ako vianočný darček pre otca, aj darček na akúkoľvek inú príležitosť.

Ani výber parfému by však nemal byť náhodný. Trafiť sa do správnej vône, ktorá sa bude vášmu otcovi páčiť, vám pomôžu rôzne internetové návody či jeho vkus na základe vôní, ktoré už používa. Myslite aj na to, či mu chcete kúpiť parfém na bežné nosenie alebo špeciálnu príležitosť. Silná večerná vôňa ako darček pre tatina, ktorý rád chodí do divadla či na koncerty je určite tou správnou voľbou.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Podľa typu vône trafíte vkus každého otecka
 • V rôznych cenových reláciách, množstvo druhov a značiek
 • Ľahko a rýchlo dostupný darček, veľká ponuka v e-shopoch
 • Praktický darček, môžete kúpiť aj vôňu, ktorú už pozná a používa

Bežná cena: od 23,50 € 11,00 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Značkové hodinky

Značkové hodinky
Praktický a estetický darček zároveň
Hodinky možno nepatria medzi originálne darčeky pre otca, je to však ďalší tip, ktorým nemôžete nič pokaziť. Môžete nimi zvýrazniť čaro otcovej osobnosti a zároveň mu dať praktický darček, vďaka ktorému bude vždy a všade načas (alebo sa o to aspoň pokúsi).

Vyberať opäť môžete z veľkej ponuky. Hodia sa vášmu ockovi skôr klasické pánske hodinky, alebo tie luxusné? Výber je podobný, ako pri parféme – vychádzajte z toho, čo váš otec najčastejšie robí, aký typ osobnosti má a čo sa mu bude hodiť k jeho šatníku. Ak sa však už pre hodinky rozhodnete, nesiahnite po žiadnych lacných napodobeninách ani nekvalitných modeloch, ale overených značkách. Pánske hodinky by totiž mali slúžiť niekoľko rokov a mať nadčasový dizajn, nie byť iba módnym výstrelkom na pár dní.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Veľká ponuka s bohatým výberom pre každého
 • Ľahko a rýchlo dostupné online v e-shope
 • Praktický aj štýlový darček v jednom
 • Dlhodobé využitie a darček, ktorý bude mať vždy pri sebe

Bežná cena: od 47,90 € 27,00 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Vitamínové kombo na imunitu

Vitamínové kombo na imunitu
Pre lepšie zdravie a jeho prevenciu
Čo je dôležitejšie v živote človeka, než jeho zdravie? Ak váš ocko tvrdí, že už všetko má a nič nepotrebuje, pri rozbaľovaní tohto darčeka nebude môcť namietať. Z darčekového balenia vitamínov môže pokojne byť darček na Vianoce pre otca – kedy ak nie v zime totiž treba posilniť imunitu.

Tri vitamíny v jednom balení, to je heslo tohto imunitného komba. Nemusíte teda behať po lekárňach a zháňať všetko v samostatnom obale – vitamíny C, D a zinok takto dostanete do organizmu rýchlo a efektívne. Veľkou výhodou je aj to, že v tejto kombinácii ich zároveň dostanete aj v presnom množstve, ktoré vaše telo potrebuje. O dôležitosti všetkých zo spomínaných vitamínov snáď ani nemusíme hovoriť, či už ide o udržanie zdravých kostí a zubov, správne fungovanie svalov alebo ďalších milión pozitívnych účinkov, ktoré by sa dali spísať do jednej hrubej brožúry.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Darček vhodný pre každého muža v každom veku
 • Veľké benefity pre zdravie a jeho prevenciu
 • Praktický darček, ktorý sa určite v domácnosti využije
 • Možnosť vybrať konkrétne vitamíny a ďalšie doplnky

Bežná cena: od 8,50 € 7,65 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Gramofón na platne

Gramofón na platne
Pre skutočného milovníka hudby
Darčeky na 50 pre otca alebo na iné jubileá sa všeobecne považujú za významnejšie a vzácnejšie, než na iné príležitosti. Ak stále nemáte dostatočne „veľký“ nápad a máte ocka, ktorý je veľkým fanúšikom hudby a musí ju mať neustále okolo seba, čo tak siahnuť po gramofóne? Je to darček naozaj pre skutočných hudobných fajnšmekrov, pretože svet sa postupne po dlhej ére kaziet a cédečok vracia ku koreňom: kvalitným LP platniam.

Hoci gramofón nie je úplne lacná záležitosť, podobne ako iná elektronika sa pohybuje v rôznych cenových reláciách. Cena, samozrejme, závisí od typu a funkcií, ktoré vami vybraný gramofón bude mať. Opäť zvážte, čo váš ocko naozaj využije a či je medzi LP nadšencami len nováčikom, alebo už skúseným odborníkom. V prvom prípade vám stačí aj prenosný gramofón s jedinou funkciou prehrávania platní, zatiaľ čo v druhom môžete siahnuť aj po modeli s rádiom či pripojením prostredníctvom bluetooth alebo USB. Je tiež dobré rozhodnúť sa, či kúpite model so zabudovanými reproduktormi, alebo ešte dokúpite externé reproduktory a prípadne aj zosilňovač. Ak ste v tejto problematike tiež nováčikom, radšej si nechajte poradiť od špecializovaného personálu v kamennej elektro predajni.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Originálny darček s citovou hodnotou
 • Najkvalitnejšia možnosť počúvania hudby v súčasnosti
 • Hodnotný darček s dlhou životnosťou
 • Darček vhodný aj na významné príležitosti

Bežná cena: od 8,50 € 7,65 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Originálne tričko pre otecka

Originálne tričko pre otecka
Praktický a štýlový darček
Byť originálnym pri výbere darčeka trikrát do roka nie je tak celkom jednoduché. Jeden spôsob je však stále aktuálny – potlač. Či už vtipná, milá alebo vlastná, možností máte milión. A jedným z najpraktickejších spôsobov je dať tú potlač na tričko. Pri jeho nosení si tak ocko zakaždým spomenie na vás a zároveň dá svojmu okoliu najavo, že je pre niekoho veľmi vzácny.

Ak nemáte veľkú fantáziu, prípadne si nie ste istí, čo by nápis na takom tričku pre otca mal obsahovať, webové stránky s ponukou potlačí vám určite pomôžu. Na tričko tak môžete pridať prezývku, ročník, najväčšiu záľubu alebo obľúbenú hlášku svojho ocka. Na výber máte aj rôzne farby, veľkosti či strihy trička, takže jediné, čo je k zakúpeniu takéhoto darčeka potrebné, je vedieť, akú veľkosť a aký vkus má asi váš tatino.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Prístupná cenová relácia
 • Veľký výber možností, čo a na aké tričko dať
 • Personalizovaný originálny darček s citovou hodnotou
 • Možnosť darčekového balenia priamo v obchode

Bežná cena: od 24,80 € 21,96 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

 Čítajte: Darček pre mamu → 50x najlepšie tipy 

Máte už darček pre mamu? Zostavili sme náš výber na tie najlepšie darčeky pre mamu

Kliknite a pozrite si náš článok s tipmi na najlepšie darčeky pre mamu >>

☑️ Domáce kino

Domáce kino
Darček pre celú domácnosť
Pozerá váš otec rád filmy a sťažuje sa, že so starou uhlopriečkou to nie je ono? Prečo nesiahnuť rovno po televízii aj s reprosústavou, ktorá vám garantuje realistický filmový zážitok s dokonalou atmosférou vďaka kvalitnému obrazu a ozvučeniu priestora. Nemusíte sa báť, že by sa domáce kino hodilo len do obývačky veľkosti letiska, stačí prispôsobiť jeho parametre rozmerom miestnosti, kam ho umiestnite.

Domáce kino môžete zakúpiť aj k už existujúcej televízii, v tom prípade si ale skontrolujte, či je váš televízor s daným systémom kompatibilný. Myslite dopredu aj na rozostavenie reproduktorov, pretože pri systéme domáce kino musia byť obvykle dva v rohoch vzadu, dva v rohoch vpredu a jeden v strede na miesto priameho pozorovacieho uhla. Nezabúdajte aj na to, že ak chcete svojmu otcovi dopriať naozaj nezabudnuteľný filmový zážitok, uhlopriečka televízie by mala byť minimálne 74 cm a televízor by nemal byť zastaraný, lebo budete z efektu a investovaných peňazí skôr sklamaní. Tiež že na prehrávanie filmov potrebujete aj DVD/Blue-ray prehrávač, prípadne platené streamovacie služby.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Praktický, hodnotný darček s dlhotrvajúcou životnosťou
 • Umožňuje jedinečné zážitky v pohodlí domova
 • Využije ho celá rodina
 • V rôznych cenových reláciách (môžete kúpiť základné, ale aj rozšírené vybavenie)

Bežná cena: od 749 € 598 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Pohodlné kreslo

Pohodlné kreslo
Doprajte relax v pohodlí domova
Nie je nad to dokázať sa doma dobre zrelaxovať. Každý občas potrebuje rýchleho šlofíka, alebo pár hodín nad obľúbenou knihou či seriálom v mäkkom a pohodlnom kresle. To je aj jedným z našich ďalších tipov na darček pre ocka – kus nábytku, ktorý by však mal byť preňho viac, než len ďalším kusom nábytku.

Opäť máte na výber z veľkého množstva možností, od čoho sa odvíjajú aj cenové relácie. Využije váš ocko skôr leňošku, alebo sa mu skôr hodí kreslo, v ktorom by naopak nezaspal pri pozeraní televíznych novín? Prípadne môžete druhú možnosť rozšíriť na kreslo s taburetkou, ktorá v prípade potreby zastane aj funkciu leňošky. Kreslo môže byť aj polohovacie, masážne či s vyhrievaním – záleží len na vašej voľbe a cenových možnostiach. Jediné, na čo musíte myslieť, je umiestnenie. Keď totiž kupujete nábytok do cudzieho bytu, mali by ste si vopred zistiť alebo odhadnúť jeho priestorové možnosti, aby váš darček neskončil v pivnici čakajúc na lepšie časy.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Viaceré cenové relácie v závislosti od typu a funkcií kresla
 • Praktický darček so zdravotnými benefitmi
 • Ocení ho každý, bude vás pripomínať vždy pri oddychu
 • Môže byť aj pekným dizajnovým kúskom s estetickou hodnotou

Bežná cena: od 198,80 € 117,90 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Praktický a všestranný tablet

Praktický a všestranný tablet
Užitočný darček pre každú vekovú skupinu
Niet nad praktický a zároveň potešujúci darček. Váš ocko už možno má telefón, laptop aj smart hodinky, ale to znamená, že mu ešte chýba tablet. Ak patrí medzi milovníkov najnovších technológií, je to jednoznačne voľba číslo jedna.

Tablet je ľahko prenosný, má väčší displej ako mobilný telefón a v prípade núdze sa doňho dá vložiť SIM karta a môžete ho ako telefón využívať. Číta váš ocko rád a všade? Aj to je jedna z funkcií, ktoré tablet ponúka – či už ide o rannú tlač, alebo knihy, pri ktorých dokáže fungovať ako elektronická čítačka. Nehovoriac o tom, že si na ňom môžete zahrať akúkoľvek zo svojich obľúbených online hier, skontrolovať si maily či zistiť novinky na sociálnych sieťach. Je veľmi praktický predovšetkým pri cestovaní – a tak ak váš otec rád cestuje a nechce sa mu zakaždým so sebou ťahať laptop, tablet je ideálnou náhradou. Na pozeranie filmov alebo čohokoľvek, na čo potrebujete vidieť viac, než len na mobilnom telefóne.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Rôzne cenové relácie (nájdete verzie aj za menej peňazí)
 • Praktický a univerzálny darček
 • Vydrží aj niekoľko rokov
 • Viac „darčekov“ v jednom (spája funkcie mobilu, laptopu aj smart hodiniek)

Bežná cena: od 98,90 € 79,90 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Kniha podľa jeho vkusu

Kniha podľa jeho vkusu
Stačí zvoliť niečo do jeho vkusu
Ak je váš ocko skôr milovníkom starých retro vecí, než fanúšikom najnovšej techniky, určite rád všetko číta v „papierovej podobe“, ktorú môže uchopiť do ruky. Prečo mu teda nekúpiť knihu od obľúbeného autora, prípadne v jeho obľúbenom žánri?

Keď prídete do kamenného obchodu, možno vás odrovná obrovské množstvo kníh, ktoré zbadáte vyložené na pultoch a nebudete si vedieť rady. Najlepšie je preto premyslieť si, čo chcete kúpiť, dopredu. V obchode sa totiž môžete nechať strhnúť reklamou či prehliadnuť to, čo skutočne hľadáte. Ideálnym spôsobom je aj skúsiť si knihu nájsť na internete a poprípade porovnať ceny s kamenným kníhkupectvom. Častokrát nájdete zľavy, ktoré sa dajú využiť len v e-shopoch.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Všetky cenové relácie
 • Ľahko dostupný darček – kniha sa dá vybrať pohodlne online, rýchlo a jednoducho
 • Personalizovaný darček, ktorý poteší
 • Obohatí obdarovaného nielen fyzicky

Bežná cena: od 14,90 € 4,90 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Mobilný telefón

Mobilný telefón
Praktický a všestranný darček
V súčasnosti mobilné telefóny striedame častejšie, než oblečenie. Každý rok vychádza z každej značky nový model a tí, ktorí idú s dobou, ho hneď túžia mať. Ak aj váš otec patrí medzi takýchto nadšencov noviniek, určite mu urobíte radosť najnovším typom mobilného telefónu ním overenej značky. Rovnako však môžete kúpiť nový telefón aj presne opačnému typu otca – takému, ktorý má svoju Nokiu už dvadsať rokov a ani za svet sa jej nechce vzdať, hoci na nej už nedokáže od vás ani prijať správu.

Pri výbere mobilného telefónu myslite predovšetkým na to, aké funkcie bude váš otec potrebovať, prípadne či jeho ovládanie zvládne. Sú určite typy otcov, ktorí používajú svoj telefón dvadsaťštyri hodín denne a využívajú okrem telefonovania aj väčšinu jeho funkcií, zatiaľ čo iní ho používajú vyslovene iba na telefonovanie a maximálne posielanie správ. Podľa toho nájdite telefón, ktorý sa bude tomu vášmu hodiť.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Praktický a univerzálny darček, ktorý je vhodný pre každého
 • Multifunkčný darček, ktorý môže plniť aj úlohu fotoaparátu a ďalšie
 • Viete kúpiť aj za desiatky eur až po vyššie stovky
 • Darček vďaka ktorému ostanete stále v kontakte

Bežná cena: od 28,90 € 19,90 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

…alebo si môžete rovno vybrať z našich 4 favoritov:

pokračujte ďalej našim článkom…

☑️ Darčekový set slovenských dobrôt → ✅ NÍZKA CENA

Darčekový set plný produktov Slovenska
Slovenské a dobré
Pre niekoho je najlepší darček taký, po ktorom neostane na pamiatku ani omrvinka. Má váš otec rád dobré jedlo? A je zároveň lokalpatriotom? Čo tak siahnuť po dobrotách, ktoré sú pre našu krajinu typické – či už ide o lokálne syry, alkohol, mäsové výrobky, čaje alebo sladkosti.

Výhodou takéhoto darčekového setu je to, že naňho určite prach nikdy sadať nebude. A aj v prípade, že súčasťou tohto setu bude niečo, čo váš ocko práve nemusí, môže sa o to podeliť s mamou alebo s akýmkoľvek iným členom rodiny. Veľký kôš potravín je zároveň aj skvelou poznámkou na spoločne strávený rodinný večer či spríjemnenie oslavy, na ktorú takýto originálny dar prinesiete.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Veľmi výhodná cena a široký výber setov
 • Originálny a praktický darček
 • Poteší každého, stačí zvoliť to pravé do jeho vkusu
 • Jedná sa o viac darčekov v jednom

Bežná cena: od 4,25 € 1,65 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Pánsky prívesok alebo šperk

Pánsky prívesok alebo šperk
Zvoľte vhodný doplnok či šperk
Aj muži majú radi šperky. Navyše z nich dokážu urobiť veľkých elegánov, takže takýmto darčekom pre otca možno potešíte aj mamu. Existuje opäť veľké množstvo typov príveskov, na špeciálne príležitosti, ale aj bežné, každodenné nosenie. Zvážte, ktorý sa bude vášmu ockovi hodiť a následne pokojne obehajte online obchody so šperkami, aby ste si urobili prehľad, čo všetko pre mužov ponúkajú.

Čo sa týka cenovej relácie, tá závisí od veľkosti, ale predovšetkým materiálu, z ktorého bude prívesok vyrobený. Tie najlacnejšie sú z chirurgickej ocele (hodia sa predovšetkým na každodenné nosenie), drahšie sú zo striebra, zlata alebo bieleho zlata. Môžete siahnuť po klasických tvaroch, ako je trebárs začiatočné písmeno otcovho krstného mena, jeho znamení zverokruhu alebo army tvaroch, ak je váš otec fanúšikom army štýlu. Neváhajte ani nechať si prívesok vyrobiť na mieru, ak máte dobrý nápad a dostatočný rozpočet. Váš darček bude o to originálnejší a personalizovanejší.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Rôzne cenové relácie a široká ponuka prevedení a materiálov
 • Originálny darček, ktorý môže byť aj personalizovaný
 • Dlhodobá trvácnosť – pekná pamiatka aj po rokoch
 • Nestráca na hodnote, rokmi práve naopak (najmä pri šperkoch z drahých kovov)

Bežná cena: od 39,95 € 14,70 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Holiaca súprava

Holiaca súprava
Vyskladajte mu sadu do jeho vkusu
Čo potrebuje každý muž? Holiť sa. Aj keď si necháva narásť bradu alebo fúzy, potrebuje ich udržiavať v dobrom stave. Jedným z najpraktickejších darčekov je tak práve sada na holenie, vďaka ktorej bude mať váš ocko všetko pokope a na správnom mieste. V kúpeľni mu tak bude stačiť iba otvoriť zázračnú krabičku a oholiť sa.

Aj medzi holiacimi súpravami nájdete rôzne verzie – odvíja sa to aj od toho, na aké holenie sa bude súprava využívať. Môžete zvoliť klasickejšiu verziu so žiletkami a štetkou, alebo modernejšiu so strojčekom a chladivým gélom. Opäť to závisí od toho, akú formu holenia váš ocko uprednostňuje, a či radšej pri holení používa krém, penu alebo gél. Zistite si aj to, či náhodou nemá citlivú pokožku, pretože v tom prípade je výber kozmetiky podriadený práve tomu.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Rôzne cenové relácie (aj tie úplne najnižšie)
 • Možnosť prispôsobiť zloženie sady tak, ako vám vyhovuje – kúpite konkrétne produkty
 • Veľmi praktický a využiteľný darček
 • Viac darčekov v jednom – môžete mu set vyskladať

Bežná cena: od 22,40 € 13,70 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Košeľa pre elegánov

Košeľa pre elegánov
Zvoľte mu košeľu do jeho štýlu
Poznáte to. Každý rok to isté – ponožky alebo trenky. Čo tak aspoň trochu zmeniť zameranie darčeka? Zatiaľ čo spodnej bielizni a ponožkám sa poteší asi málokto (pokiaľ nejde o naozaj originálne a špeciálne kúsky), taká štýlová košeľa alebo vkusný sveter môže otcovi ako darček padnúť vhod. Možno aj patrí k väčšine tých mužov, ktorých nebaví chodiť nakupovať po obchodoch oblečenie a vy mu týmto darom zjednodušíte život.

Dávajte si pozor na správnu veľkosť, pretože aj keď sa môže zdať, že svojho otca máte v oku, obzvlášť pri výbere košele sa môžete seknúť. Najlepšie je vziať miery z košele, ktorú už váš otec má a sedí mu dobre, prípadne sa s ním vopred dohodnúť a darček nekupovať naslepo, ale spoločne. To ho však zbavíte potešenia vyhnúť sa nakupovaniu. Ďalšou možnosťou je nakupovať tam, kde môžete prísť veľkostne nevhodný tovar vymeniť.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Praktický darček s estetickou hodnotou
 • Rôzne cenové relácie (od drahších značkových po lacnejšie)
 • Dostupný veľký výber farieb, druhov, materiálov, značiek
 • Nemusíte nikam chodiť, pozrite štedrú ponuku online

Bežná cena: od 22,40 € 13,70 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Čítačka e-kníh

Čítačka ekníh
Lacné čítanie šetrné k prírode
Ak je váš otec vášnivý čitateľ, a to natoľko vášnivý, že by sa najradšej doma celý obložil knihami, ostatní asi jeho vášeň veľmi nezdieľajú. Aby ste šetrili priestorom a zároveň aj prírodou, je elektronická čítačka ideálnou voľbou. Do malého displeja poľahky zmestíte aj tisícky kníh a v domácej knižnici už nezaberiete ani milimeter.

Elektronická čítačka má obrovskú výhodu v tom, že je ľahko prenosná. Otec si ju tak bude môcť vziať na ryby, na dovolenku, na cestu do práce aj kdekoľvek inde a aj keď by mal rozčítanú tisícstranovú knihu, zaberie mu stále toľko isto miesta. A nepokazí si oči, ani keby ju potajomky čítal pred spaním v rodičovskej spálni – čítačka totiž disponuje vlastným svetelným zdrojom a nepotrebujete mať pri nej zažaté. Rovnako si viete nastaviť aj veľkosť písma, takže nehrozí ani to, že písmenká budú pre vás malé.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Šetrí miesto, prírodu aj zrak, vďaka špeciálnej technológii e-čítačiek
 • Knihy do čítačky nie sú nikdy vypredané, všetky sú vždy ihneď dostupné
 • Cena zariadenia je nižšia, ako pri papierových knihách
 • Ľahká a dizajnovo pekná e-kniha, ktorú môže mať vždy po ruke

Bežná cena: od 134,90 € 85,90 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Autochladnička na cesty aj nákupy

Autochladnička na cesty aj nákupy
Využije celá rodina
Možno si z detstva pamätáte letné rodinné dovolenky, keď sa ešte všade nelietalo a rodina sa vydávala na dlhú cestu autom. V tom prípade si určite spomínate aj na teplú minerálku, roztopenú zmrzlinu či prípadný zákaz brať niečo studené so sebou. Našťastie žijeme v dobe, kedy sa už aj na toto našlo efektívne riešenie s názvom autochladnička.

Ak váš otec aj po rokoch praktizuje letné výlety autom, prípadne jazdieva na ryby alebo do kempu, určite ocení tohto veľkého pomocníka. Môžete si vybrať z viacerých druhov a od toho sa odvíja aj cena. Najlacnejšie a najjednoduchšie sú termotašky, ktoré fungujú len na báze pasívneho chladenia a potraviny udržia v chlade len určitú dobu, prípadne do nich musíte vložiť vychladenú náplň. O niečo efektívnejšie a drahšie už sú termoelektrické a kompresorové autochladničky, ktoré sú skvelou voľbou. V takom prípade si dajte pozor na napätie zásuvky svojho automobilového zapaľovača. Niektoré chladničky s väčším napätím totiž môžu fungovať len v nákladných autách.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Praktický a dobre využiteľný darček
 • V rôznych cenových reláciách
 • Môžete mu ju rovno naplniť obľúbenými dobrotami
 • Viacúčelové použitie – využije z času na čas celá rodina

Bežná cena: od 78,90 € 47,90 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Masážny prístroj alebo podložka

Masážny prístroj alebo podložka
Doprajte relax a oddych
Koho by niekedy nebolel chrbát. Vďaka našej digitálnej dobe má s takýmto typom bolesti problém už väčšina populácie. Jedným zo spôsobov prevencie, ale aj relaxácie je používanie masážnej podložky na chrbát. Tá je skvelou pomôckou na uvoľnenie stuhnutých svalov a dokonca aj podporu imunitného systému.

Ak má váš otec skôr problémy s nohami, než chrbticou, zvoľte verziu masážneho prístroja na nohy, prípadne kombináciu masáže nôh aj chrbtice. Pre otcov, ktorí veľa šoférujú, dokonca môžete nájsť aj verziu do auta, takže ani tam nehrozí, že by ich po dlhej ceste začal bolieť chrbát. Takáto podložka alebo prístroj fungujú obvykle na elektrickú energiu a liečia tým, že postihnuté miesto vyhrievajú a masírujú vibráciami a tlakom.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Veľké zdravotné benefity
 • Ušetríte peniaze za drahé masáže
 • Praktický darček, ktorý môže využívať celá rodina
 • Viacero verzií s rôznymi programami masáží

Bežná cena: od 68,90 € 37,60 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Elektrický gril

Elektrický gril
Skvelý darček pre každého domáceho kuchára
Milujete u vás doma záhradné grilovačky? Otcovia ako gril majstri majú obvykle najviac starostí s rozložením grilu a následne ohňa. Ak navyše bývate v paneláku, takúto grilovačku si asi častokrát neužijete. Riešenie je jednoduché – elektrický gril. S takýmto grilom si vychutnáte grilovanie aj na terase, balkóne a dokonca aj vnútri bytu.

V prvom rade sa musíte rozhodnúť, čo by váš otec ocenil viac – záhradný, alebo interiérový gril? Ak sa rozhodnete pre interiérový, môžete kúpiť kontaktný gril, stolný alebo dokonca vertikálny na celé grilované kuratá, špíz či kebab. Všetko závisí od toho, čo a pre koho bude váš ocko potom grilovať. Myslite aj na to, že možno v skutočnosti váš otec nie je takým fanúšikom grilovania, ako vy a to, že si vy radi dáte čerstvo ugrilované mäsko, ešte neznamená, že jeho baví ugrilovať ho. Ak je to však naopak, určite ho takýmto darom potešíte.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Praktický a univerzálny dar, ktorý využije celá rodina
 • Dlhoročná investícia, gril poslúži celé roky
 • Ušetrí čas pri grilovaní a varení množstva jedál a pokrmov
 • Vhodný aj pre každodenné použitie

Bežná cena: od 46,90 € 29,90 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

☑️ Súprava náradia → ⭐ NÁŠ TIP

Súprava náradia
Neoceniteľné pomôcky v mnohých situáciách
Na záver sme opäť pri praktických daroch. Je váš otec kutil? Tak mu určite vždy nejaká tá časť náradia chýba. A prečo nekúpiť rovno viacero naraz? Kufrík plný francúzskych kľúčov, šraubovákov, klieští či vrtákov sa predsa v každej domácnosti aspoň raz ročne zíde.

Cena sa opäť odvíja od veľkosti a množstva náradia, ktoré sa v kufríku či debničke bude nachádzať. Ak sa v technických náležitostiach nevyznáte, radšej si nechajte poradiť napríklad od otcovho kamaráta, ktorí majú podobné hobby. Inak riskujete, že otcovi kúpite niečo, čo už v troch verziách má, prípadne že to ani nikdy nebude potrebovať. My však odporúčame také sady, ktoré ocení každý kutil, dokonca aj nie kutil, aj keď ich už má viacero, pretože takúto sadu treba mať vždy doma, v garáži, v pivnice, na chalupe aj inde.

✅ Dôvody, prečo kúpiť:

 • Praktický dar pre (nielen) všetkých domácich majstrov
 • Hneď niekoľko praktických darčekov v jednom
 • Viac cenových relácií a kombinácií
 • Často doživotná trvácnosť a neoceniteľné pomôcky v mnohých situáciách

Bežná cena: od 59,90 € 36,00 €

Akciová ponuka | Viac informácii

 

…alebo si môžete rovno vybrať z našich 4 favoritov:

pokračujte ďalej našim článkom…

Máte aj vy ďalšie tipy a nápady na darčeky pre otca? Podeľte sa snami o nich v komentároch, článok budeme postupne aktualizovať o ďalšie. Pomôžete tak aj iným, čo hľadajú aký darček pre otca kúpiť.

Kde hľadať darčeky za najlepšie ceny

Nižšie odporúčame len autorizované obchody a spoľahlivých predajcov. Ak sa rozhodnete pre nákup u vybraných predajcov, môžete si byť istý originalitou tovaru a zárukou výhodného nákupu. Vyberáme eshopy, kde podľa nás nájdete najlepšie darčeky.

OBCHODPOZRITE
Alza.sk Alza.sk
MerkuryMarket.sk
Okay.sk
ASKO-nabytok.sk
4Home.sk 4Home.sk
Klarstein.sk
Notino.sk Notino.sk
Mobelix.sk
Vivantis.sk Vivantis.sk
AndreaShop.sk AndreaShop.sk
inSPORTline.sk inSPORTline.sk
TPD.sk TPD.sk
Tescoma.sk Tescoma.sk
ZOOT.sk ZOOT.sk
BudChlap.sk BudChlap.sk
Brasty.sk Brasty.sk
Kondela.sk TempoNabytok.sk
DrMax.sk DrMax.sk
WebSupport.sk WebSupport.sk
Zerex.sk Zerex.sk
MegaPrsia.sk MegaPrsia.sk
Lieky24.sk Lieky24.sk
Wedos.sk Wedos.sk
AliExpress.com AliExpress.com
Bohatstvo-prirody.sk Bohatstvo-prirody.sk
Siko.sk Siko.sk
Shooos.sk Shooos.sk
Market24.sk Market24.sk
eJoy.sk eJoy.sk
Primulus.sk Primulus.sk
Dobra-miska.sk Dobra-miska.sk
iSEXshop.sk iSEXshop.sk
FootShop.sk FootShop.sk
eObuv.sk eObuv.sk
Modivo.sk Modivo.sk
Blancheporte.sk Blancheporte.sk
Autovybava.sk Autovybava.sk
Babickarstvo.sk Babickarstvo.sk
BabickinaZahrada.sk BabickinaZahrada.sk
ESAT.sk ESAT.sk
IDEA-nabytok.sk IDEA-nabytok.sk
Magnet-3pagen.sk Magnet-3pagen.sk
Sperky-eshop.sk Sperky-eshop.sk
Timestore.sk Timestore.sk
NajZlato.sk NajZlato.sk
Vejare.sk Vejare.sk
Protein.sk Protein.sk
Booking.com Booking.com
NejlevnejsiPNEU.cz NejlevnejsiPNEU.cz
Martinus.sk Martinus.sk
Invia.sk Invia.sk
Menox45.sk Menox45.sk
NaZuby.eu NaZuby.eu
MetalShop.sk MetalShop.sk
Erexan.sk Erexan.sk
BIOnatural.sk BIOnatural.sk
Erex24.sk Erex24.sk
HomePoint.sk HomePoint.sk
Herbatica.sk Herbatica.sk
Hotels.com Hotels.com
Bubulakovo.sk Bubulakovo.sk
DekorHome.sk DekorHome.sk
Firmaren.sk Firmaren.sk
GangstaGroup.sk GangstaGroup.sk
GigaLash.sk GigaLash.sk
Chocolissimo.sk Chocolissimo.sk
MobileGo.sk MobileGo.sk
Parys.sk Parys.sk
SoftCotton.sk SoftCotton.sk
Triola.sk Triola.sk
Bux.sk Bux.sk
Coinbase.com Coinbase.com
LekarenDoma.sk LekarenDoma.sk
Amiatex.sk Amiatex.sk
Holime.eu Holime.eu
DobryTextil.sk
GymBeam.sk
RajNechtov.sk
e-Spotrebice.sk
Alensa.sk
Electronic-Star.sk
MojNabytok.sk
OkuliareWayfarer.sk
TimeStore.sk
Powerlogy.com
DigiSlovakia.sk
ValachShop.sk
Incacollagen.sk
Heliumking.sk
DekorTextil.sk
AutoObuv.sk
AJprodukty.sk
69shop.sk
Skladove-okna.sk
IntimneNakupy.sk
Nutraceutics.sk
AVON-registracia.sk
Yves-Rocher.sk
ZlavaDna.sk
CisteOblecenie.sk
Dilego.sk
1autodiely.sk
LondonClub.sk
NejvyhodnejsiPneu.sk
BezDoteku.sk
SanaSport.sk
I-Living.sk
Pneu.sk
Sconto.sk
e-Matrac.sk
LucyStyle.sk
MojaLekaren.sk
Grizly.sk
Alinda.sk
MP3.sk
BeLenka.sk
Decathlon.sk
Artmie.sk (pôvodne MaliarskePlatno.sk)
Roboticky-Vysavac.sk
PantaRhei.sk
Svetla.sk
Restorio.sk (Online-Antikvariat.sk)
Candylife.cz
Eyerim.sk
Lidl.sk
Kniland.sk
Danimani.sk
Roy.sk
Symprove.sk
Dyson.sk

 Čítajte: Darček pre mamu → 50x najlepšie tipy 

Máte už darček pre mamu? Zostavili sme náš výber na tie najlepšie darčeky pre mamu

Kliknite a pozrite si náš článok s tipmi na najlepšie darčeky pre mamu >>

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

5/5 - (37 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️