Najlepšie PÁNSKE VÔNE ❤️ 2024 → TOP 12 ❤️ TEST pánskych parfémov

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Najlepšie pánske vône
Vyberáme najlepšie pánske vône
Už sme sa venovali dámskym vôňam, teraz si preberieme tie pánske. Každý rok sa štýly vôní menia a každý rok značky vydávajú nové a nové parfumy. Preto vám dnes ukážeme až 12 najlepších, z ktorých si určite aspoň jednu vyberiete. Nájdite si medzi týmto výberom práve ten váš, ktorý vás bude sprevádzať nie len týmto rokom, ale aj tými ďalšími.

Výber parfumu môže byť niekedy zložitý, no keď už nájdete ten váš, nákup ďalších balení už nebude taký problém. Správna vôňa by mala sedieť k vašej osobnosti a povahe. Čím výraznejší parfum je, tým temperamentnejší a energickejší muž býva. Samozrejme, záleží od toho čo sa vám páči. Či už sú to korenisté, sladké alebo svieže vône. V tom množstve, ktoré sú dnes rôzne parfumy ponúkané je ťažké nájsť tých najlepších zástupcov, preto vám ukážeme tých najlepších 12 pánskych parfémov na rok 2024. Každý dobrý parfém má svoje charakteristické črty vychádzajúce zo zloženia vône a aj my sme ich brali do úvahy pri našom výbere.

Top hodnotenie

 12 najlepších parfémov pre mužov roka 2024 

Spravili sme test v podobe porovnania desiatok obľúbených vôní a zostavili náš výber pre najlepšie pánske vône

Kliknite a pozrite naše záverečné zhrnutie najlepších pánskych parfémov ⏬

☑️ Vyberáme pánske vône roka

Častokrát počúvame názor, že cez internet sa správny parfém nedá vybrať. My vieme, že internet a ani dátový kábel vôňu parfému neprenesú, taktiež ani my a ani ten najlepší internetový obchod. Tu však nastupuje zloženie a pomoc odborníkov. My to veľmi dobre vieme a preto môžeme pomôcť pri výbere. Pýtate sa, ako je to možné? Pozreli sme sa na top pánske parfémy roka.

Každý dobrý parfém má svoje charakteristické črty vychádzajúce zo zloženia vône. Jedná sa o tzv. vysoké (hlava), stredné (srdce) a nízke tóny (základ). V neposlednom rade môže pomôcť aj druh vône. Nižšie aj popisujeme, ako sú tieto znaky pretavené do reálnych vôní. Takto môžete vybrať parfém bez toho, aby ste k nemu privoňali. My to dobre vieme, preto tieto charakteristiky nechýbajú pri žiadnom z parfémov, ktoré vám nižšie odporúčame.

Hlava
Jedná sa o tzv. vysoké tóny, ktoré cítime ako prvé po aplikácií. Rozvinú sa ihneď a vytvoria prvý dojem. Tieto tóny sú spravidla veľmi intenzívne a silné, no odznievajú pomerne rýchlo.

Srdce
Pri týchto zložkách sa jedná o tzv. stredné tóny. Tieto stredné tóny prídu na rad už po niekoľkých minútach, teda prichádzajú na rad po odznení tzv. vysokých tónov (hlavy).

Základ
Tu sa jedná o tzv. nízke tóny. Ide o poslednú fázu parfému, zároveň sa jedná o najdlhšiu časť vôní parfému. Dĺžka môže byť až po celý deň, zväčša sa udáva dĺžka vône približne 4 hodiny.

Okrem toho poznáme aj druh vône. Pri druhu vône sa charakterizuje samotný parfém a jeho vône ako celok. Môže ísť o kvetinovú, orientálnu, aldehydovú alebo o iný druh vône, ktorých je veľké množstvo. Toto je však skôr pre dámske parfémy.

☑️ Záverečné zhrnutie

Hľadali, skúšali a testovali sme za vás. Výber sme zostavili tak, aby ste mali prehľad toho najlepšieho. Nižšie vyberáme tie najlepšie pánske vône roka 2024. Mnohé z nich nie sú len najlepšie vône roka, ale aj najlepšie vône všetkých čias. Väčšina z nich sú doslova legendy, no aj keď náš výber je číslovaný, len ťažko ide jednu označiť za horšiu ako inú.

Každá z vôní nižšie je nezamiteľná, okúzľujúca a doslova si vás získa. Ponorte sa s nami do sveta vôní. Aj keď internet vône neprenáša, vďaka druhu vône a jej hlavným zložkám si môžete perfektne predstaviť plné dúšky vôní.

1.

☑️ Hugo Boss No.6 Bottled

Hugo Boss No.6 BottledVôňa, ktorá naozaj sadne množstvu mužov. Bola uvedená na trh už v roku 1998 a je to typ vône, ktorá je svieža a veľmi špecifická. Už v tej dobe sa stala bestsellerom a pred pár rokmi sa tvárou tejto vône stal herec Chris Hemsworth.

Táto vôňa je veľmi drevitá a korenistá. Hodí sa teda pre náročnejších mužov, ktorí si na vôňu veľmi potrpia. Vonné esencie zo slivky a jablka s jemným podtónom bergamotu dávajú vôni práve tú špecifickosť, ktorú na nej muži majú tak radi.

 • Hlava: bergamot, citrón, dubový mach, jablko, pakost, slivka
 • Srdce: karafiát, klinček, mahagón, škorica
 • Základ: céder, olivovník, santalové drevo, vanilka, vetiver

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Kde kúpiť | Ďalšia ponuka | Viac o parféme

 

2.

☑️ Hermès Terre d’Hermès

Hermès Terre d’HermèsĎalšia z vôní, ktorú si muži zamilovali. Je vhodná na akékoľvek ročné obdobie, keďže nie je príliš ťažká, no nie je ani úplne nevýrazná. Tiež sa hodí ako na nočnú párty, tak aj po ťažkej noci ráno do práce. Ak aj vaša partnerka miluje zaujímavé pánske vône, za túto vôňu vás bude ešte viac milovať. Vonia naozaj veľmi dlho a preto ju môžete cítiť aj po celom dni.

Vhodná je najmä pre zrelších mužov, pre mladíkov by mohla byť až príliš silná. Taktiež si za ňu možno trochu viac priplatíte, no výdrž tohto parfému a jeho vôňa vám to vynahradia. Grepfruit, ktorý sa v tejto vôni nachádza vonia vďaka koreniu skoro až ako pomaranč, čo vytvára veľmi zaujímavé tóny.

 • Hlava: grapefruit, pomaranč
 • Srdce: pazúrik
 • Základ: benzoin, drevité tóny, dubový mach

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Kde kúpiť | Ďalšia ponuka | Viac o parféme

 

3.

☑️ VERSACE Eros

VERSACE ErosVôňa, vďaka ktorej si vás ľudia naozaj zapamätajú. Je výrazná, mužná a vhodná pre mužov, ktorí sú cieľavedomí, mužní, ambiciózni a takých, ktorí vedia čo chcú. Taktiež patrí táto vôňa medzi veľmi silné a dlhotrvajúce.

Práve názov tejto vône odkazuje na grécku mytológiu, kde Eros je boh lásky s kúzelným lukom a šípmi. Spája sa s dokonalosťou mužského tela a ideálmi Gréckej starovekej kultúry. Dokonalosť je zobrazená aj v spojitosti s flakónom danej vône, ktorý je v dizajne gréckeho umenia.

 • Hlava: citrón, jablko, mäta
 • Srdce: amrboxan, fazule tonka, pakost
 • Základ: céder, mach, vanilka, vetiver

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Kde kúpiť | Ďalšia ponuka | Viac o parféme

 

4.

☑️ Yves Saint Laurent La Nuit de L’Homme

Yves Saint Laurent La Nuit de L’HommeVôňa, ktorá je vhodná najmä na večer, keďže je tajomná a temná. Tomu zodpovedá aj flakón vône, ktorý je ladený podobne.

Kardamóm dáva vôni tú správnu pikantnosť a bergamon s levanduľou jej zas pridáva žiadanú sviežosť. Je to veľmi zaujímavá, korenistá vôňa, ktorá sa hodí pre výrazných mužov.

 • Hlava: kardamom
 • Srdce: bergamot, levanduľa
 • Základ: vetivér, céder, kumarín

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Kde kúpiť | Ďalšia ponuka | Viac o parféme

 

5.

☑️ Davidoff Cool Water Man

Davidoff Cool Water ManParfum určený pre mužov, ktoré majú radi jemné, no zároveň výraznejšie a dlhotrvajúce vône. Táto vôňa obsahuje viacero podtónov, ktoré mnohí muži majú na tomto parfume veľmi radi. Okrem toho, že si môžete kúpiť túto vôňu aj samostatne, dá sa kúpiť aj v mnohých darčekových baleniach v spojení so sprchovacím gélom a balzamom po holení, ktoré značka ponúka.

Parfum nie je trendy len toto leto. Uvedený na trh bol už v roku 1988 a muži si ho obľúbili už v tom čase. Modrý flakón vône má pripomínať more a muža, ktorý sa odvážne vrhá do rozbúrených vĺn. Ideálny je tento parfum na každodenné používanie, pretože má citrusovú vôňu.

 • Hlava: calon, koriander, levanduľa, mäta, morské tóny, rozmarín, zelené tóny
 • Srdce: jazmín, neroli, pakost, santalové drevo
 • Základ: ambra, céder, dubový mach, pižmo, tabak

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Kde kúpiť | Ďalšia ponuka | Viac o parféme

 

6.

☑️ Bvlgari Man In Black

Bvlgari Man In BlackNajlepšia intenzívnosť a zároveň výdrž. To je hlavná definícia tohto parfumu. Či už značka, ale aj táto konkrétna vôňa je najviac preslávená vo svete pánskych vôní. Patrí medzi tie korenistejšie vône, a to hlavne vďaka tomu, že obsahuje rôzne druhy bylín. Základ tvorí kosatec, rum a tabak, čo môže pre niektorých vyzerať veľmi nezvyčajne, no naozaj to tvorí zaujímavý základ vône.

Pri tomto parfume je zaujímavá nie len jeho vôňa, ale charakteristický a veľmi nadčasový je aj jeho flakón. Veľmi dobre dopĺňa jej intenzívne zložky a tajomnú, no zároveň príťažlivú arómu. Vhodná je ako na deň, tak aj na noc.

 • Hlava: rum, tabak
 • Srdce: kosatec, koža, tuberóza
 • Základ: benzoin, fazule tonka, guajakové drevo

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Kde kúpiť | Ďalšia ponuka | Viac o parféme

 

7.

☑️ Calvin Klein Euphoria Men Intense

Calvin Klein Euphoria Men IntenseAsi najlepší zástupca vôní pre pánov od značky Calvin Klein sa z časti podobá na ich ďalšiu vôňu, Euphoria, no táto vôňa je špecifickejšia a o niečo zaujímavejšia. Tajomnosť tejto vône je docielená vďaka tónom cédra, pačuli a myrhy.

Sú v nej hlavne citrusové tóny a je mierne korenistá, keďže jej hlavu tvorí práve korenie a zázvor. Je to vôňa vhodná najmä pre mladých gentlemanov aj zrelších mužov. Orientálnosť tejto vône uzatvára jej flakón, ktorý pripomína piesok na púšti.

 • Hlava: korenie, zázvor
 • Srdce: bazalka, céder, šalvia, vetiver
 • Základ: agar, ambra, labdanum, myrha, pačuli

Na Brasty.sk od 19,07 €
Kde kúpiť | Ďalšia ponuka | Viac o parféme

 

8.

☑️ Paco Rabanne 1 Million

Paco Rabanne 1 MillionVôňa pre cieľavedomého, úspešného a ctižiadostivého muža. Už len na pohľad je tento parfum veľmi luxusne pôsobiaci, keďže je veľmi žiarivý a pripomína zlatú tehličku. Táto vôňa jednoznačne patrí medzi tie výraznejšie, luxusnejšie a neodolateľne sexy.

Je vhodná na bežné dni, no ak si ju vezmete na dôležité udalosti, navždy vám ich bude pripomínať. Taktiež nie je príliš ťažká, takže sa hodí na každé ročné obdobie, a taktiež na noc či na deň. Hodí sa pre zrelých, charizmatických mužov, ktorý chcú svoj šarm podtrhnúť aj vôňou.

 • Hlava: mandarínka, mäta
 • Srdce: ruža, škorica
 • Základ: ambra, koža

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Kde kúpiť | Ďalšia ponuka | Viac o parféme

 

9.

☑️ Armani Acqua di Giò Pour Homme

Armani Acqua di Gio Pour HommeArmani Acqua di Gio Pour Homme patrí medzi tie vône, ktoré sú silnejšie, výraznejšie a veľmi špecifické, no zároveň svieže. Tieto výrazné esencie majú za príčinu spojenie bergamotu, jazmínu, ruže a rozmarínu. Vďaka tejto vôni budete mať vyššie sebavedomie a charizma bude z vás sršať doslova na metre.

Vôňa je vhodná skôr na večer, no pre tých odvážnejších môže veľmi dobre poslúžiť aj cez deň. Vďaka tomu, že je silná a výrazná, no zároveň svieža, hodí sa aj na zimu a vytiahnuť ju môžete aj v lete. Na večerné rande bude taktiež viac než ideálna.

 • Hlava: bergamot, citrón, jazmín, limetka, mandarínkovo-pomarančová aróma, neroli, pomaranč
 • Srdce: calon, cyklámen, frézia, koriander, morské tóny, rozmarín, ruža
 • Základ: biele pižmo, céder, jazmín, lišajník, pačuli

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Kde kúpiť | Ďalšia ponuka | Viac o parféme

 

10.

☑️ Yves Saint Laurent: Y

Yves Saint Laurent: YY je silnejšou verziou vône z roku 2017. Aj napriek tomu sa hodí na denné aj večerné nosenie. Hodí sa taktiež na každé ročné obdobie a ideálna je pre mužov, ktorí chcú byť iní. Tvárou tejto vône sa stal spevák Adam Levine, a aj vďaka tomu sa stala táto vôňa taká obľúbená.

Ostrejšia a zároveň svieža je vďaka kombinácií bergamotu a zázvoru. Je to aj vôňa plná kontrastov, keďže s ostrejším základom vytvára kontrast šťavnatosť jablka, šalvie a borievky. Všetko je to umocnené a doplnené absolutom z geránia.

 • Hlava: aldehydy, bergamot, elemi, jablko, zázvor
 • Srdce: jalovec, levanduľa, pakost, šalvia
 • Základ: ambrové drevo, fazule tonka, olibanum, vetiver

Na Brasty.sk od 17,30 €
Kde kúpiť | Ďalšia ponuka | Viac o parféme

 

11.

☑️ Escentric Molecules Molecule 03

Escentric Molecules Molecule 01Keď túto vôňu značka vypustila v roku 2006 na trh, do pár dní bol z nej fenomén. Vôňa je skôr minimalistická, nie je príliš výrazná, keďže obsahuje skôr jemnejšie zložky. A práve to bol dôvod, prečo si ju množstvo mužov obľúbilo.

Molecule 01 je vôňa, ktorá je unisex, čiže vhodná pre mužov aj ženy. Je to kvetinovo ovocná vôňa a zaujímavé je na nej hlavne to, že má úplne odlišné zloženie od všetkých ostatných vôní. Hlavnou a jedinou zložkou tejto vône je molekula Iso E Super. Bola vytvorená už v roku 1973 a najprv bola zavrhovaná, až kým nebola použitá do týchto vôní.

 • Kvetinovo-ovocná vôňa na celodenné nosenie
 • Zloženie: Iso E Super
 • Druh vône: drevitá

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Kde kúpiť | Ďalšia ponuka | Viac o parféme

 

12.

☑️ Giorgio Armani Code

Giorgio Armani CodePráve tento parfum bol prvou orientálnou vôňou od značky Giorgio Armani a bola uvedená na trh v roku 2004. Patrí medzi tie dlhotrvajúcejšie vône, ktoré volia zvodní, sebavedomí a takí muži, ktorí milujú elegantné a zmyselné vône.

Túto vôňu si jednoducho zamilujete, aj keď možno nechcete, a tak isto aj všetci vo vašom okolí. Hodí sa hlavne na deň a to pre mladších aj starších mužov. Táto korenistá a zároveň svieža vôňa sa hodí na každé ročné obdobie. Základ tvorí bergamot s citrónom, čo vytvára práve kontrast korenistej a sviežej vône.

 • Hlava: bergamot, citrón
 • Srdce: badián, guajakové drevo, kvet olivovníka
 • Základ: fazule tonka, koža, tabak

Na {{shop_name}} od {{product_price}}

Kde kúpiť | Ďalšia ponuka | Viac o parféme

 

Kde kúpiť pánske parfémy

Nižšie odporúčame len autorizované obchody a spoľahlivých predajcov. Ak sa rozhodnete pre nákup u vybraných predajcov, môžete si byť istý originalitou tovaru a zárukou výhodného nákupu.

OBCHODPOZRITE
Alza.sk Alza.sk
MerkuryMarket.sk
Okay.sk
ASKO-nabytok.sk
4Home.sk 4Home.sk
Klarstein.sk
Notino.sk Notino.sk
Mobelix.sk
Vivantis.sk Vivantis.sk
AndreaShop.sk AndreaShop.sk
inSPORTline.sk inSPORTline.sk
TPD.sk TPD.sk
Tescoma.sk Tescoma.sk
ZOOT.sk ZOOT.sk
BudChlap.sk BudChlap.sk
Brasty.sk Brasty.sk
Kondela.sk TempoNabytok.sk
DrMax.sk DrMax.sk
WebSupport.sk WebSupport.sk
Zerex.sk Zerex.sk
MegaPrsia.sk MegaPrsia.sk
Lieky24.sk Lieky24.sk
Wedos.sk Wedos.sk
AliExpress.com AliExpress.com
Bohatstvo-prirody.sk Bohatstvo-prirody.sk
Siko.sk Siko.sk
Shooos.sk Shooos.sk
Market24.sk Market24.sk
eJoy.sk eJoy.sk
Primulus.sk Primulus.sk
Dobra-miska.sk Dobra-miska.sk
iSEXshop.sk iSEXshop.sk
FootShop.sk FootShop.sk
eObuv.sk eObuv.sk
Modivo.sk Modivo.sk
Blancheporte.sk Blancheporte.sk
Autovybava.sk Autovybava.sk
Babickarstvo.sk Babickarstvo.sk
BabickinaZahrada.sk BabickinaZahrada.sk
ESAT.sk ESAT.sk
IDEA-nabytok.sk IDEA-nabytok.sk
Magnet-3pagen.sk Magnet-3pagen.sk
Sperky-eshop.sk Sperky-eshop.sk
Timestore.sk Timestore.sk
NajZlato.sk NajZlato.sk
Vejare.sk Vejare.sk
Protein.sk Protein.sk
Booking.com Booking.com
NejlevnejsiPNEU.cz NejlevnejsiPNEU.cz
Martinus.sk Martinus.sk
Invia.sk Invia.sk
Menox45.sk Menox45.sk
NaZuby.eu NaZuby.eu
MetalShop.sk MetalShop.sk
Erexan.sk Erexan.sk
BIOnatural.sk BIOnatural.sk
Erex24.sk Erex24.sk
HomePoint.sk HomePoint.sk
Herbatica.sk Herbatica.sk
Hotels.com Hotels.com
Bubulakovo.sk Bubulakovo.sk
DekorHome.sk DekorHome.sk
Firmaren.sk Firmaren.sk
GangstaGroup.sk GangstaGroup.sk
GigaLash.sk GigaLash.sk
Chocolissimo.sk Chocolissimo.sk
MobileGo.sk MobileGo.sk
Parys.sk Parys.sk
SoftCotton.sk SoftCotton.sk
Triola.sk Triola.sk
Bux.sk Bux.sk
Coinbase.com Coinbase.com
LekarenDoma.sk LekarenDoma.sk
Amiatex.sk Amiatex.sk
Holime.eu Holime.eu
DobryTextil.sk
GymBeam.sk
RajNechtov.sk
e-Spotrebice.sk
Alensa.sk
Electronic-Star.sk
MojNabytok.sk
OkuliareWayfarer.sk
TimeStore.sk
Powerlogy.com
DigiSlovakia.sk
ValachShop.sk
Incacollagen.sk
Heliumking.sk
DekorTextil.sk
AutoObuv.sk
AJprodukty.sk
69shop.sk
Skladove-okna.sk
IntimneNakupy.sk
Nutraceutics.sk
AVON-registracia.sk
Yves-Rocher.sk
ZlavaDna.sk
CisteOblecenie.sk
Dilego.sk
1autodiely.sk
LondonClub.sk
NejvyhodnejsiPneu.sk
BezDoteku.sk
SanaSport.sk
I-Living.sk
Pneu.sk
Sconto.sk
e-Matrac.sk
LucyStyle.sk
MojaLekaren.sk
Grizly.sk
Alinda.sk
MP3.sk
BeLenka.sk
Decathlon.sk
Artmie.sk (pôvodne MaliarskePlatno.sk)
Roboticky-Vysavac.sk
PantaRhei.sk
Svetla.sk
Restorio.sk (Online-Antikvariat.sk)
Candylife.cz
Eyerim.sk
Lidl.sk
Kniland.sk
Danimani.sk
Roy.sk
Symprove.sk
Dyson.sk

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

4.9/5 - (132 votes)

8 reakcie na “Najlepšie PÁNSKE VÔNE ❤️ 2024 → TOP 12 ❤️ TEST pánskych parfémov”

 1. Pre mňa je jednoznačne najlepšia Davidoff, prečo je až na piatom mieste? Na akom základe bol vypracovaný rebríček?

  1. Ďakujeme za otázky Renáta. To číslovanie je skôr len pre lepšiu orientáciu. Ako píšeme aj v článku, väčšina z nich sú doslova legendy, no aj keď náš výber je číslovaný, len ťažko ide jednu označiť za horšiu ako inú.

 2. Skvelá recenzia, len tak človek nevie z čoho všetkého sú zložené konkrétne vône. Ešte keby sa to tak dalo k recenzií aj ovoňať jednotlivé vône, aby bol jednoduchší výber.

 3. Dobrý deň, skvelé detailné recenzie na vône. Na základe tohto hodnotenia som zakúpila manželovi vôňu Hugo Boss, veľmi si ju chváli, je právom na prvom mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️