Test na protilátky COVID-19 → Recenzia 2024 a skúsenosti s testovaním doma

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Žijeme v dobe, ktorá so sebou prináša nové fenomény a štandardy. Pandémia zmenila nielen svet v globále, ale aj jednotlivé domácnosti a nás samotných. Zdravie sa stalo našou prioritou – a v tejto otázke nikto nehodlá robiť kompromisy. Vedeli ste, že dnes si už môžete všetky typy testov na Covid 19 urobiť aj v pohodlí svojho domova? Jedným z nich je aj test na protilátky, či už po prekonaní vírusu, očkovaní alebo len tak informatívne. Ak si neviete vybrať z viacerých možností, ktoré momentálne na trhu sú, pozreli sme sa na jeden konkrétny typ bližšie za vás.

Vyskúšali sme certifikovaný rýchlotest na COVID-19 Orient Gene IgM/IgG s 97,5 % úspešnosťou. Predajca ho prezentuje ako výbornú voľbu, pretože poskytuje rýchlu dostupnosť výsledku – do 10 minút a taktiež je vítaná jeho vysoká úspešnosť výsledkov rýchlotestu – 97.5%. TV Markíza o rýchlotestoch, ktoré sú v ponuke predajcu v jeho eshope spracovala aj reportáž a testuje s nimi aj štát. My sme sa preto rozhodli tieto konkrétne testy otestovať a vyskúšať.

☑️ Certifikovaný rýchlotest na COVID-19 a protilátky

Kazetový rýchlotest na COVID-19 Orient Gene IgM/IgG ponúka rôzne balenia podľa počtu jednotlivých testov v jednom balení. Čím väčšie balenie, tým výhodnejšia cena. Najviac sa oplatí kúpiť balenie 25 kusov krvných testov na protilátky. Tento test bol certifikovaný na predaj v EÚ a bol testovaný na Klinike infektológie a geografickej medicíny v Bratislave. Ide o to, že tento test je imunochromatografický, takže dokáže kvalitatívne zistiť rozdiely medzi IgG (imunoglobulín G) a IgM (imunoglobulín M) protilátkami z celkovej krvi, krvného séra a krvnej plazmy. Narozdiel od toho napríklad AG test zisťuje prítomnosť vírusových proteínov a PCR test detekuje aj malé množstvo vírusového genetického materiálu.

Prečo (NE)KÚPIŤ rýchlotest Orient Gene IgM/IgG

 • Doba odhalenia vírusu – testy sú účinné až v neskoršej fáze vírusu v tele, ako čerstvo nakazení a bezpríznakoví sa tak o svojej pozitivite nemusíte dozvedieť. Toto je však nevýhoda aj ďalších podobných testov.

Kde kúpiť výhodne?

Ukázať najlepšiu ponuku

☑️ Testovanie na protilátky

Ak sa potrebujete otestovať krvným testom na protilátky preto, aby ste zistili, či ste covid pozitívni, počkajte niekoľko dní od prvých príznakov ochorenia. Spustenie obrany organizmu totiž istý čas trvá a tieto testy sú účinné až v neskoršej fáze vírusu v tele. Detekcia protilátok IgG závisí od výšky produkcie protilátok v tele, čo sa líši v závislosti od celkovej imunity, veku, pohlavia, váhy a podobne, preto nemusíte mať hodnotu z odberu na protilátky identickú s niekým, s kým ste možno v rovnakej dobe ochoreli a mali ste aj rovnaký priebeh.

Dobré vedieť: Testy boli certifikované a testované na Klinike infektológie a geografickej medicíny v Bratislave.

Je to rovnaké aj po očkovaní – nie všetci zaočkovaní identickou vakcínou musia mať rovnakú hodnotu protilátok. Testy Orient Gene IgM/IgG používajú ako vyšetrenie na protilátky aj zložky Slovenskej republiky na rýchle testovanie pacientov. Určite aj preto, že ich účinnosť bola vyhodnotená na 97,5%. Aj preto je dobré spraviť si tento test doma.

☑️ Protilátky proti Covid 19

Výsledky testu na protilátky môžete využiť na to, aby ste zistili, či ste sa už s vírusom stretli, či organizmus spustil obrannú reakciu a či si váš organizmus vybudoval istú mieru imunity tvorbou protilátok. Čo sú ale vlastne protilátky a ako fungujú? Sú to bielkoviny, ktoré majú za úlohu rozpoznať, označiť a neutralizovať vírus.

Hladiny protilátok v rôznej miere pretrvávajú v krvi aj po prekonaní infekcie s cieľom zabrániť opätovnému ochoreniu. Ak máte požadovanú hladinu protilátok, tak si váš imunitný systém vírus zapamätal a vie vás pred ním chrániť. Pacienti s klinickými príznakmi a závažným priebehom ochorenia majú obvykle vysoké hodnoty protilátok, ale ochrana získaná prekonaním infekcie Covid 19 časom slabne. Netreba sa preto spoliehať na to, že ak ste raz prekonali vírus, ste pri ďalšom strete s ním chránení.

Dobré vedieť: TV Markíza o rýchlotestoch predajcu spracovala aj reportáž a testuje s nimi aj štát.

☑️ Samotest na protilátky

Poďme sa teraz pozrieť bližšie na konkrétny krvný test na protilátky Orient Gene IgM/IgG. Prečo hovoríme, že je to rýchlotest? Pretože jeho vyhodnotenie trvá len 10 minút, čo je v rámci rýchlotestov najrýchlejší možný čas, za aký viete vyšetrenie na protilátky dosiahnuť – pozitívne výsledky môžu byť viditeľné dokonca už po 2 minútach. Tento kazetový rýchlotest navyše obsahuje podrobný návod v slovenčine, podľa ktorého je veľmi jednoduché postupovať.

☑️ Obsah balenia

V balení nájdete aj zapečatené testovacie kazety s kvapkadlom, rôzne množstvo bufferov so vzorkovými roztokmi, dezinfekčné vlhčené utierky a lancetu. Lanceta je ihla určená na vpich do prsta. Nemusíte sa báť infekcie alebo čohokoľvek iného – stačí odkrútiť jej plastovú časť, potiahnuť ju k sebe a vpichnúť do prsta, ktorý si predtým dezinfikujete dezinfekčnou utierkou. Nemusíte sa báť ani toho, že v bufferi, v ktorom je špeciálny vzorkový roztok, je toho roztoku málo. Je to presné množstvo, ktoré je potrebné na zistenie protilátok IgG. Obsah balenia pre test na protilátky na doma COVID-19 Orient Gene IgM/IgG je nasledovný.

 • 1x zapečatená testovacia kazeta s kvapkadlom
 • 1x roztok
 • dezinfekčné vlhčené utierky, lancety
 • príbalový leták

☑️ Postup pri testovaní

Súčasťou balenia je aj postup pri testovaní rozpísaný krok po kroku.

 • Pred otestovaním zabezpečte, aby testovacia kazeta, vzorka, pufer a/alebo kontrolné vzorky dosiahli izbovú teplotu (15 – 30 °C),
 • vyberte testovaciu kazetu z hermeticky uzatvoreného vrecka a čo najskôr ju použite; najlepšie výsledky sa dosahujú vtedy, keď sa test,
 • vykoná v priebehu jednej hodiny,
 • položte testovaciu pomôcku na čistý a rovný povrch.
Náš tip: Aj keď cena samotných testov je bezkonkurenčná, využite pri nákupe náš exkluzívny zľavový kód v tvare „DRPROTECT5“ a získate zľavu 5% extra na celý váš nákup v eshope DrProtect.

☑️ Testovanie vzorkou z plnej krvi

Výsledok sa má odčítať o 10 minút. Pozitívne výsledky môžu byť viditeľné už po 2 minútach. Po uplynutí 15 minút už výsledky neinterpretujte. Pri testovaní vzorkou z plnej krvi treba postupovať podľa nasledujúcich krokov.

 • 1. Dezinfikujte prst, z ktorého budete odoberať krv dezinfekčnou utierkou.
 • 2. Vpichnite do prstu lancetu, ktorá je priložená v balení.
 • 3. Držte 5 μl (mikroliter) plastové minikvapkadlo vo vertikálnej polohe a naberte kvapku krvi.
 • 4. Preneste 1 kvapku plnej krvi (približne 10 μl) do jamky na vzorky (S) testovacej pomôcky.
 • 5. Ihneď pridajte 1-3 kvapky (približne 80 μl) vzorkového roztoku do jamky na roztok (B).
 • 6. Zabráňte vytvoreniu bublín.
 • 7. Počkajte, kým sa neobjaví farebná čiara/čiary.

☑️ Výsledok testu na protilátky

Výsledky pre certifikovaný rýchlotest na COVID-19 Orient Gene IgM/IgG s 97,5 % úspešnosťou zistíte podľa čiarok na testovacej kazete – ak je test negatívny, farebná čiara v oblasti označenia C sa zmení na z modrej na červenú. V prípade pozitivity na IgG sa udeje to isté, ale aj v testovacej oblasti označenej písmenom G sa zobrazí červená čiara. Znamená to, že ste v minulosti prekonali vírusové ochorenie Covid 19, avšak teraz ste už zdravý. Ak ste pozitívni na IgM, farebná čiara v oblasti označenia C sa zmení na z modrej na červenú a v testovacej oblasti označenej písmenom M sa zobrazí červená čiara. V tomto prípade u vás vírusové ochorenie práve prebieha a mali by ste vyhľadať odbornú pomoc.

Dobré vedieť: Výhodou je rýchla dostupnosť výsledku už do 10 minút s 97,5 % úspešnosťou.

☑️ Pozitívny na IgG, aj na IgM

Môže sa stať, že budete pozitívny aj na IgG, aj na IgM, takže ste ochorenie zrejme prekonali, no ešte stále u vás pretrváva. Samozrejme, môže sa stať aj to, že ste aplikovali nesprávne techniky postupu alebo nedostatočný objem vzorky a výsledok je neplatný, takže kontrolná čiara je stále úplne alebo čiastočne modrá. V tomto prípade si test urobte ešte raz. Výsledky samotestu na protilátky sú tak určite presnejšie, než výsledky iných samotestov, ktoré detekujú iba negativitu a pozitivitu, bez ohľadu na to, či ochorenie bolo prekonané, alebo ešte stále pretrváva.

Upozornenie
Ako uvádza sám predajca na svojich stránkach, výsledok testu vyžaduje prísne dodržiavanie návodu na použitie, nepoužívať po dátume expirácie, ani v prípade poškodenia obalu a je určený len na jedno použitie.

☑️ Najpredávanejšie na DrProtect.sk

Eshop DrProtect.sk je obľúbený pre široký výber testov, ale aj ďalšieho sortimentu. Nižšie vyberáme produkty z ich ponuky, ktoré by ste rozhodne nemali prehliadnuť. Jedná sa o kvalitný a certifikovaný sortiment, ktorý kúpite za výhodné ceny. Všetko s rýchlym doručením a garanciou vrátenia peňazí.

Najpredávanejším je nami vyskúšaný rýchlotest na COVID-19 a protilátky, okrem iných sú obľúbené v eshope aj tieto produkty nižšie.

Objavte aj ďalší sortiment v eshope DrProtect ako fľaše s kyslíkom, vitamíny, zdravé nápoje, či ďalšie.

Náš tip: Aj na tento sortiment v eshope môžete pri nákupe využiť náš exkluzívny zľavový kód so zľavou 5% v tvare „DRPROTECT5“.

☑️ Prečo DrProtect?

Prevádzkovateľ e-shopu DrProtect, ktorý test na protilátky Orient Gene IgM/IgG ponúka, je na trhu už 12 rokov. V jeho ponuke nenájdete žiadne chemické lieky alebo farmakologické liečivá na predpis. Okrem toho, že ponúka svoje certifikované produkty za zvýhodnených podmienok pre zdravotnícke a sociálne zariadenia, štátne a verejné inštitúcie či domovy a firmy, ktoré potrebujú zabezpečiť svojich pacientov, pomoc poskytne aj vám, či už na infolinke alebo prostredníctvom e-mailu.

Predovšetkým test je cesrtifikovaný a cena testu na protilátky je v eshope bezkonkurenčná, pričom je skladom, takže ho máte doma do niekoľkých dní. Zákazníci, ktorí opakovane na tomto e-shope nakupujú, si pochvaľujú predovšetkým rýchlosť dodania a seriózne jednanie. Navyše pri prvom nákupe dostanete zľavu 4 eurá a pri nákupe väčšieho počtu kusov si môžete uplatniť aj 3 alebo 5 %-nú zľavu. Ak sa teda rozhodnete pre rýchlotest Orient Gene IgM/IgG, určite odporúčame objednať si ho cez eshop DrProtect.

☑️ Skúsenosti s testovaním

Na túto recenziu sme mali vyčlenených 25 rýchlotestov Orient Gene IgM/IgG. Balenie je prehľadné, rýchlo tak skontrolujete kompletnosť balenia. Súčasťou balenia testu je podrobná príbalová informácia v slovenskom jazyku. Obsahuje aj vyobrazenie jednotlivých krokov a prehľadné tabuľku pre vyhodnotenie výsledkov testu. Počas testovania sme mali možnosť získať rôzne výsledky testu, pretože sme ho vyskúšali na viacerých osobách. Každý test skončil s platným výsledkom, žiadny test neukázal, že nie je platný.

Miesto vpichu bolo rýchlo zhojené, nebolo potrebné toto miesto vpichu nejako ošetriť alebo prelepiť. Celkovo všetko prebehlo tak, ako je popísané v príbalovej informácii. Za nás test poskytol všetky informácie tak, ako deklarujú informácie od predajcu. Pre prehľadnosť sme naše zistenia ešte zhrnuli do niekoľkých bodov nižšie.

 • Na našu recenziu a testovanie sme mali vyčlenených 25 rýchlotestov Orient Gene IgM/IgG
 • Balenie je prehľadné, rýchlo tak skontrolujete kompletnosť balenia.
 • Súčasťou balenia testu je podrobná príbalová informácia v slovenskom jazyku.
 • Každý test skončil s platným výsledkom, žiadny test neukázal, že nie je platný.
 • Miesto vpichu bolo rýchlo zhojené, nebolo potrebné toto miesto vpichu nejako ošetriť alebo prelepiť.
 • Celkovo všetko prebehlo tak, ako je popísané v príbalovej informácii.
Náš tip: Využite pri nákupe náš exkluzívny zľavový kód v tvare „DRPROTECT5“ so zľavou 5% na celý váš nákup v eshope.

Záverečné zhrnutie

Test na protilátky Orient Gene IgM/IgG určite využijete, ak máte podozrenie, že váš zdravotný stav nie je v poriadku a nemáte čas či chuť chodiť po vyšetreniach. Je certifikovaný a vyhovuje európskym normám, takže sa nemusíte báť, že by nebol presný – naopak, jeho presnosť je naozaj vysoká, až 97,5 %. Navyše má podrobný návod v slovenčine, takže jeho aplikovanie je naozaj jednoduché. Predajcu DrProtect s 12-ročnými skúsenosťami môžeme pre nákup len odporúčať.

5/5 - (33 votes)
Certifikovaný rýchlotest Orient Gene IgM/IgG 4,99 € / test
Certifikovaný rýchlotest Orient Gene IgM/IgG
98.6
Všestrannosť testu
10/10
  Presnosť testu
  10/10
   Rýchlosť výsledku
   10/10
    Kvalita spracovania
    10/10
     Pomer cena a využitie
     10/10

      Plusy

      • Test je pre rýchle zistenie pozitivity / negativity na COVID-19 aj protilátok zároveň.
      • Cena testu je bezkonkurenčná, testy sú certifikované na Klinike infektológie a geografickej medicíny v Bratislave, bola spracovaná reportáž TV Markíza o rýchlotestoch, ktoré sú v ponuke eshopu a testuje s nimi aj štát. Pri kúpe viac balení ešte výhodnejšia cena testov.
      • Vysoká úspešnosť testu – 97,5%.
      • Podrobný výsledok – aj na IgM, aj na IgG protilátky.
      • Rýchla dostupnosť výsledku – do 10 minút.

      Mínusy

      • Doba odhalenia vírusu – testy sú účinné až v neskoršej fáze vírusu v tele, ako čerstvo nakazení a bezpríznakoví sa tak o svojej pozitivite nemusíte dozvedieť. Toto je však nevýhoda aj ďalších podobných testov.

      Kde kúpiť výhodne?

      Ukázať najlepšiu ponuku

      Pridaj komentár

      Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

      Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

      Zľavy na KuponyZdarma.sk

      Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
      Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
      Prejsť na výber TOP mobilov >>

      Doprajte si oddych ❤️
      Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
      Najlepšie pobyty
      Prejsť na najlepšie pobyty >>>

      TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️