Najlepšia pizza Bratislava: TOP 8 ✔️ + ZĽAVA 5€ na donášku cez Wolt

Chcete poradiť? Opýtajte sa
Hoci dnes si už môžeme objednať cez donášku jedlo z naozaj akejkoľvek kuchyne, pizza to všetko odštartovala. Niet divu, pretože pizza je jedným z najobľúbenejších jedál na svete, možno aj preto, že pochádza z jednej z najobľúbenejších kuchýň na svete – tej talianskej.

Vznik pizze datujeme až do roku 1000 v oblasti Neapolu a na prvú “donášku” si museli ľudia počkať až do roku 1889, kedy sa pizza vyviezla z reštaurácie Pizzeria Pietro il Pizzaiolo v Neapole priamo na kráľovský dvor, kráľovi Umbertovi I. a jeho manželke. Apropo – práve po manželke Umberta I. dostala názov veľmi známa pizza s rajčiakmi, mozarellou a bazalkou, ktorá sa tak volá dodnes. Uhádnete, ako sa teda volala kráľovná? Áno, presne tak – Margherita.

Top hodnotenie

 8 najlepších pizza donášok v Bratislave + ZĽAVA 5€ na donášku cez Wolt 

Spravili sme veľký test v podobe ochutnávania pizze a zostavili náš výber pre najlepšiu pizzu v Bratislave roku 2024.

Prejsť na naše záverečné zhrnutie pre najlepšiu pizzu v Bratislave ⏬

Druhov pizze je v súčasnosti toľko, že niekedy máme problém vybrať si. V skutočnosti nie je tvar ani hrúbka pizze pravidlom, závisí skôr od lokality, v ktorej si pizzu dáte. V Taliansku vás môže prekvapiť veľmi tenké cesto, zatiaľ čo v Chicagu budete mať pocit, že vám ani nevojde do úst. Či už ste fanúšikom klasiky, medzi ktorú patrí napríklad spomínaná margherita, calzone či quattro formaggi, alebo patríte k tým, ktorí nepohrdnú ani toľko zatracovaným ananásom či klobáse na pizzi, pre každého máme v nasledujúcich tipoch niečo. Takže ak ste práve hladní, prečo rovno nevyužiť jednu z najstarších donášok na svete a objednať si teplú a chrumkavú pizzu?

Záverečné zhrnutie

Hľadali sme a ochutnávali za vás. Náš výber je zostavený tak, aby ste videli, podľa nás, prehľad toho najlepšieho, čo aktuálne nájdeme v Bratislave, ak si chceme objednať pizzu. Nižšie vyberáme tie najlepšie pizza donášky v Bratislave za rok 2024. Aj keď je náš výber číslovaný, len ťažko by bolo možné jednotlivé prevádzky a ich ponuku od seba odlíšiť, za nás každá z nich má pizzu, ktorá stojí minimálne za vyskúšanie.

1.

LeTorri → ✅ ponúka výnimočné chute Talianska

LeTorri
Vyskúšali sme aj túto ich pizzu Pepperoni
Reštaurácia LeTorri sa pýši tým, že ponúka výnimočné chute Talianska vyrábane z tých najlepších ingrediencií. Zakladajú si práve na kvalitných a čerstvých surovinách a okrem pizze u nich nájdete množstvo iných talianskych jedál a, samozrejme, aj kvalitnú a dobrú taliansku kávu (ale to sa ako nápoj k pizzi až tak nehodí). Na výber tu máte z 11 druhov pizze a hoci tu gazdovskú pizzu nenájdete, na svoje si prídu predovšetkým milovníci autentickej talianskej kuchyne.

V rámci donášky vám pokojne privezú aj denné menu, ktorého časť tvorí, samozrejme, pizza, ale objednať si od nich môžete aj večeru, keďže vozia až do 21:30. Sídlia v bratislavskom Novom meste a ak ste niekde blízko, garantujú veľmi rýchle doručenie do 35 minút. Veľkou výhodou je, že k pizzi si môžete objednať kvalitné bublinky – pravé talianske prosecco a dokonca aj šampanské.

Máme pre vás +5€ kredit! Uplatnite kód „AFFWOLTSVK24“ s extra zľavou do prvých 3 objednávok po 2€.

Zobraziť celú ponuku

 

2.

Basilicò → ✅ kúsok Talianska s talianskymi špecialitami

Basilicò
Obľúbená pizza Bufalina z Basilicò
Priamo v srdci Bratislavy nájdete tento kúsok Talianska s talianskymi špecialitami, medzi ktoré patrí určite aj pizza. V tejto reštaurácii máte na výber z týždennej ponuky pizze, ktorá sa každý týždeň mení, alebo zo stálej ponuky, kde je až 34 druhov, takže si určite vyberie každý.

Okrem pizze tu nájdete aj iné talianske špeciality a dokonca si môžete objednať aj zrnkovú kávu, ktorú si urobíte v pohodlí domova. Webovú stránku majú dokonca aj v taliančine – takže ak ste pravý gurmán obľubujúci taliansku kuchyňu, pri objednávaní z tejto reštaurácie určite nemôžete byť sklamaní!

Máme pre vás +5€ kredit! Uplatnite kód „AFFWOLTSVK24“ s extra zľavou do prvých 3 objednávok po 2€.

Zobraziť celú ponuku

 

3.

Primo Amore → ✅ až 70 druhov pizze s tajnou ingredienciou

Primo Amore
Obľúbená pizza Prosciutto z Primo Amore
Tejto talianskej reštaurácii konkurovať v ponuke pizze asi môže len málokto – nájdete tu totiž až 70 druhov, ktoré sa pečú z cesta z vlastnej špeciálnej zmesi kvalitných múk. Do cesta tu dokonca pridávajú aj tajnú ingredienciu, vďaka ktorej má potom menej kalórií a dodáva jej aj špecifickú chuť, takže o dôvod viac určite ochutnať!

Objednať si odtiaľ môžete všetko talianske, čo vám len napadne – pizza, ručne vyrábané cestoviny, sezónneho tiramisu cez pravé talianske aperitívy. Jedlo si po objednaní môžete vyzdvihnúť priamo v reštaurácii v centre Bratislavy, alebo jednoducho využiť pohodlnejší spôsob donášky a tešiť sa na talianske špeciality u seba doma.

Máme pre vás +5€ kredit! Uplatnite kód „AFFWOLTSVK24“ s extra zľavou do prvých 3 objednávok po 2€.

Zobraziť celú ponuku

 

4.

Pizzeria Ciao → ✅ v ponuke 33 druhov pizze a donáška zdarma

Pizzeria Ciao
Obľúbená klasika – pizza Margherita
Máte radi slovenské obmeny talianskej pizze s kvalitnými surovinami? Tak táto pizzéria je pre vás to pravé orechové! Medzi 33 druhmi pizze totiž nájdete aj populárnu pizzu s bryndzou, klobásou či ananásom, na svoje si však prídete aj ak ste zástancom typických talianskych druhov.

Výhodou je donáška zdarma (v prípade, že ste zo Starého a Nového mesta, poprípade okolitých mestských častí) a to, že ako nápoj si k pizzi môžete doobjednať pravé talianske vína, ale aj slovenské pivo. Každému teda podľa jeho chutí!

Máme pre vás +5€ kredit! Uplatnite kód „AFFWOLTSVK24“ s extra zľavou do prvých 3 objednávok po 2€.

Zobraziť celú ponuku

 

5.

U Taliana → ✅ pravý gastronomický zážitok od Taliana

U Taliana
Obľúbená pizza Diavola z U Taliana
Pizzéria u Taliana sľubuje pravý gastronomický zážitok. Bratislavská pobočka je v podstate expanziou tej ružomberskej, takže chuť pravého Talianska môžete ochutnať hneď v dvoch slovenských mestách naraz – v Bratislave navyše aj v podobe približne 20 druhov pizze a cestovín na rôzne spôsoby.

Názov tejto reštaurácie nie je taký len tak pre nič za nič – jej majiteľom je totiž rodený Sardínčan. Bryndzovú pizzu tu preto nenájdete, zato si pochutnáte na tých najlepších talianskych dezertoch a nápojoch. Doručujú už od 8:30, takže okrem pizze si tu môžete objednať aj raňajky.

Máme pre vás +5€ kredit! Uplatnite kód „AFFWOLTSVK24“ s extra zľavou do prvých 3 objednávok po 2€.

Zobraziť celú ponuku

 

6.

Johny Italian Restaurant → ✅ až 15 unikátnych druhov pizze, ktoré nikde inde nenájdete

Johny Italian Restaurant
Obľúbená pizza Prosciutto e funghi
Kuchyňa tejto reštaurácie sa označuje za zážitkovú. A je to naozaj tak – okrem mnohých výhodných ponúk, ktoré majú pri objednaní si viacerých kusov pizze, tu nájdete aj 15 špeciálnych druhov pizze, ktoré nikde inde nenájdete, napríklad s grilovanými krevetami alebo mascarpone.

Objednať si tu môžete nielen pizzu, ale aj polievku, predjedlá, šaláty, dezerty či rizotá. Opäť nechýba ani pestrá ponuka kvalitných talianskych vín. Ak vám vaša donáška naozaj zachutí, tak dobrou správou je, že táto reštaurácia poskytuje aj catering napríklad na svadby.

Máme pre vás +5€ kredit! Uplatnite kód „AFFWOLTSVK24“ s extra zľavou do prvých 3 objednávok po 2€.

Zobraziť celú ponuku

 

7.

Pizzeria Metropol → ✅ 38 druhov pizze aj slovenská pizza Sedliak

Pizzeria Metropol
Pizza Provenciale z Pizzeria Metropol
Táto tradičná bratislavská pizzéria sa pýši tým, že okrem príjemnej chuti najrôznejších druhov pizze vás príjemne prekvapí aj ich vizuálna stránka, takže potešíte nielen chuťové, ale aj zrakové bunky. Tiež zaručuje, že má výborné ceny, vynikajúce služby kuriérov a niektoré z najlepších potravín, aké kedy budete mať.

Okrem pizze táto reštaurácia ponúka aj denné menu, polievky, šaláty, rizotá a čapované pivo. Vyberať môžete z 38 druhov pizze a nájdete tu aj slovenskú verziu v podobe pizze Sedliak či klobásovej pizze.

Máme pre vás +5€ kredit! Uplatnite kód „AFFWOLTSVK24“ s extra zľavou do prvých 3 objednávok po 2€.

Zobraziť celú ponuku

 

8.

Ristorante italiano da Cono → ✅ údajne iba od nich ochutnáte pravú chuť Talianska v Bratislave

Ristorante italiano da Cono
Obľúbená a stále populárna – pizza Hawaii
Pozor, táto reštaurácia nie je len jedna – v Bratislave ju nájdete hneď trikrát v podobe jej troch pobočiek, čo je aj v prípade donášky veľkou výhodou, pretože spádová oblasť týchto reštaurácií je podstatne väčšia. Na Wolte jednoducho navolíte, ktorú z troch pobočiek uprednostňujete a vyberiete tú najlepšiu donášku pre vás.

V rámci 22 druhov pizze si tu prídu na svoje aj milovníci Hawaii pizze, ale objednať si môžete aj zo širokej ponuky cestovín, polievok, cestovín a ďalších talianskych jedál. Reštaurácia garantuje vysoký štandard pri príprave jedál aj výbere tých najkvalitnejších surovín, takže údajne iba od nich ochutnáte pravú chuť Talianska v Bratislave.

Máme pre vás +5€ kredit! Uplatnite kód „AFFWOLTSVK24“ s extra zľavou do prvých 3 objednávok po 2€.

Zobraziť celú ponuku

 

Chcete poradiť? Opýtajte sa

Radíme s výberom pri nakupovaní. Naša poradňa nižšie je vám k dispozícii, stačí položiť otázku.

5/5 - (30 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nakupujte lacnejšie! Na www.KuponyZdarma.sk nájdete viac ako 9700 kupónov a zliav. Ukázať

Zľavy na KuponyZdarma.sk

Výber TOP 12 ❤️ mobilov roka 2023
Najlepšie mobilné telefóny 2023 → Test TOP 24 mobilov roka
Prejsť na výber TOP mobilov >>

Doprajte si oddych ❤️
Vybrali sme najlepšie akciové wellness pobyty roka 2023
Najlepšie pobyty
Prejsť na najlepšie pobyty >>>

TOP 12 pobytov roka 2023 ❤️